گروه: بلیط
تاریخ: ۱۰:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
گوشی جایگزین کارت های اعتباری می گردد

ایرنا: چین من جمله کشورهایی هست که بسرعت در حوزه عرضه خدمات عمومی بدون احتیاج به پول نقد یا کارت‌های اعتباری پیشرفت نموده و تحولات بسیاری در این زمینه در زندگی مردم ایجاد شده هست؛ تغییراتی که به حذف کامل کارت بلیت و هر نوع کارت کاغذی و پول نقد منتج شده هست. در حال […]

ایرنا: چین من جمله کشورهایی هست که بسرعت در حوزه عرضه خدمات عمومی بدون احتیاج به پول نقد یا کارت‌های اعتباری پیشرفت نموده و تحولات بسیاری در این زمینه در زندگی مردم ایجاد شده هست؛ تغییراتی که به حذف کامل کارت بلیت و هر نوع کارت کاغذی و پول نقد منتج شده هست.

گوشی جایگزین کارت های اعتباری می‌شود

در حال حاضر مردم چین برای خرید بلیت‌های هواپیما، قطار، اتوبوس و مترو از نرم افزارهای خاص در این مورد استفاده می‌کنند، گرچه بعضی از این خدمات هنوز به خارجیان به‌طور کامل عرضه نمی‌شود اما زیادتر مردم در چین اعم از شهروندان چینی و خارجی از بخش عمده‌ای از این مزایا برخوردارند.

مردم می‌توانند از این نرم افزارها برای خرید بلیت‌های اتوبوس و مترو نیز استفاده نمایند و وقتی که می‌خواهند وارد اتوبوس گردند تلفن‌های همراه را روی دستگاه‌های اسکنر قرار می‌دهند و درها به روی آنان باز می‌شود.

پرداخت و شارژ قبض تلفن از دیگر خدمات دیجیتالی برای شهروندان چینی از طریق نرم افزارهای گوشی هست. شهروندان چینی می‌توانند شارژ تلفن را بپردازند و پول قبض‌های آب و برق را پرداخت کنند و آب و برق برای کارت‌های شارژ خریداری نموده و تاکسی اجاره کنند.

آنان می‌توانند کارت‌های بنزین خود را هم با این نرم افزارها در هر جایی که می باشند شارژ کنند یا اینکه بدون معطلی با عرضه همین خدمات اینترنتی با خودروهای خود از ورودی‌های ویژه وارد بزرگراه‌ها گردند و دیگر نیازی به پرداخت مستقیم عارضه ها بزرگراه‌ها ندارند، همه اینها از کارت‌های بانکی که در تلفن‌های همراه انتصاب کرده‌اند، کسر می‌شود.

با استفاده از این نرم افزارها مشترکان می‌توانند چندین کارت بانکی را در تلفن‌های همراهشان قرار دهند و اگر یکی از کارت‌ها موجودیش تمام گردید اپلیکیشن به صورت خودکار روی کارت دیگر می‌رود و هزینه را کسر می‌کند و فوراً پیامی الکترونیکی مبنی بر اینکه برای نمونه این خرید شما موجب گردید تا از حساب شما فلان مبلغ کسر گردد به مشترک می‌فرستد.