تاریخ: ۱۶:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
گندم‌هایی که به جای نان خاکستر شدند+ فیلم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رودبار ما، کشاورزان ازجمله اقشار زحمتکش و کم‌درآمد جامعه هستند که برای به حاصل نشستن دسترنج خود چشم به آسمان داشته و آمدن باران را انتظار می‌کشند. امسال اما آسمان دریچه رحمت الهی را به‌سوی مردمان این سرزمین گشود […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رودبار ما، کشاورزان ازجمله اقشار زحمتکش و کم‌درآمد جامعه هستند که برای به حاصل نشستن دسترنج خود چشم به آسمان داشته و آمدن باران را انتظار می‌کشند.

امسال اما آسمان دریچه رحمت الهی را به‌سوی مردمان این سرزمین گشود و شاهد بارش‌های مناسب باران طی سال زراعی جاری در جنوب کرمان بودیم که شاید بیش از همه کشاورزان را خوشحال کرد.

بارانی که همچون مرهمی بر داغ چندین ساله زمین نشست و عطش آن را فروبرد و شادی را پس از مدت‌ها بر لب کشاورزان جنوب کرمانی نشاند.

اینک اما که زمان برداشت محصول و حاصل دسترنج یک‌ساله کشاورزان فرارسیده آتش بی‌مهری روز گذشته به جان خوشه های طلایی گندم در روستای خیر آباد شهرستان رودبارجنوب افتاد و حاصل دسترنج کشاورز رودباری در لحظه‌ای دود شده و بر باد رفت.

روز گذشته بخش وسیعی از یک گندم‌زار در روستای خیرآباد شهرستان رودبارجنوب به دلایل نامعلوم در آتش سوخت و خاکستر شد.

این مطلبو از دست ندید!  تصویر روز نشنال جئوگرافیک

شهرستان رودبارجنوب در ۳۳۰کیلومتری جنوب استان کرمان واقع شده است که شغل بیش از۹۰درصد مردم آن کشاورزی است.

 

برچسب ها: , ,