گروه: جهان
تاریخ: ۱:۰۰ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ کارشناسان در تازه ترین پژوهش‌های خود فرضیه‌ای در مورد استفاده از شهاب سنگ (METEORITES) در داخل هرم بزرگ مطرح کرده اند. جدیدا دانشمندان با استفاده از نوعی عکس برداری مدرن موفق به شناسایی فضایی پنهان در هرم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از   حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ؛ کارشناسان در تازه ترین پژوهش‌های خود فرضیه‌ای در مورد استفاده از شهاب سنگ (METEORITES) در داخل هرم بزرگ مطرح کرده اند.

جدیدا دانشمندان با استفاده از نوعی عکس برداری مدرن موفق به شناسایی فضایی پنهان در هرم شده اند و معتقد هستند که هنوز رمز و رمز‌های بسیاری در مورد این هرم‌ها ودلیل ساخت آن‌ها وجود دارد.


فضای تو تهی بزرگی که دانشمندان کشف نموده اند، دست کم ۳۰ متر طول دارد و داخل هرم بزرگ گیزا قرار دارد و کارشناسان معتقد هستند مصریان باستان از این فضای خلا برای سفر به دنیای مغرب (جهان زیرین، دنیای بعد از مرگ) استفاده می‌کردند.

کارشناسان برای شناسایی دقیق محل خلا نمای سه بعدی هرم بزرگ را شبیه سازی کرده اند و حتی معتقد هستند ممکن است بخش‌هایی از آن از ما بقی شهاب سنگ ساخته شده باشد.

کارشناسان در سال‌های موخر اتاق‌ها و راهرو‌های پنهان بسیاری در هرم بزرگ کشف نموده اند که بعضی از آن‌ها دارای راه ورودی و خروجی نیستند و ماهیت ساخت آن‌ها برای دانشمندان نامشخص هست.

باستان شناسان فرضیه‌هایی در مورد ساخت مقبره، تخت و صندلی سایر فرعون‌ها با استفاده از سنگ‌هایی از جنس شهاب سنگ مطرح کرده اند و توجه دارند با انجام آزمایش‌های دقیق فرضیه خود را ثابت نمایند.

هرم بزرگ مصر مربوط به فرعون خفرن یا خوفو، از سه اتاق بزرگ متشکل هست.

کارشناسان با انجام اسکن حرارتی دریافتند جنس فلز‌های به کار رفته در فضای تهی ازآهن، کبالت، نیکل وفسفر هست که همگی در شهاب سنگ‌ها وجود دارند.


کارشناسان با تابش ذرات باردار به سطح هرم موفق به شناسایی فضایی تهی و با تحول درجه حرارت به نسبت سایر قسمت‌های هرم شده اند.


پژوهش‌ها در مورد چگونگی استفاده از شهاب سنگ برای استفاده در بخش‌های داخلی هرم بزرگ به ابزار دانشمندان ادامه دارد.

مرجع:Dailymail