تاریخ: ۲۲:۰۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از Russia Today، پوتین در دیدار خود با یکی از وزرای دولت چین اقرار کرده هست که ''رشد (روابط تجاری میان چین و روسیه) محسوس و مطلوب هست. مطمئن هستم که (روابط تجاری) به سطح ۶۶ میلیارد دلار در سال جاری […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از Russia Today، پوتین در دیدار خود با یکی از وزرای دولت چین اقرار کرده هست که ''رشد (روابط تجاری میان چین و روسیه) محسوس و مطلوب هست. مطمئن هستم که (روابط تجاری) به سطح ۶۶ میلیارد دلار در سال جاری خواهد رسید و (در سال های آتی) افزایش خواهد یافت''.

به گفته ی رییس جمهور روسیه، مسکو و شهر پکن ارتباطات قوی ای را پایه گذاری کرده اند که '' به طور تام مطابق با سطح (برنامه ریزی شده برای) شراکت سیاست هایی چین و روسیه است''.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بین دولت های چین و روسیه، قرار هست که این دو کشور سطح مبادلات خود را به ۸۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۱۸ رسانده و قله ی ۲۰۰ میلیارد دلاری را تا سال ۲۰۲۰ فتح کند. برای نیل به چنین هدفی، دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه گفته هست که چین و روسیه قواعد ترجیحی تجاری را در ارتباطات فی ما بین موردنظر دارند و این امر توان دارد میزانی که پول ملی این دو کشور در مبادلات تجاری آنان استفاده می شود را افزایش دهد.

لازم به ذکر هست که در سال ۲۰۱۴ بانک مرکزی چین و روسیه با هدف کاهش اتکا به دلار و یورو و علاوه بر این پیشرفت ی ارتباطات تجاری قرارداد سه ساله ای امضا نمودند که به باعث آن مبادلات تجاری بین دو کشور به روبل و یوآن انجام می شود.