گرد و غبار نتیجه سهل‌انگاری محیط زیست است/ لایحه هوای پاک این هفته به صحن مجلس می‌آید/ گرد و غبار برق منطقه شوش را قطع کرد

0
اشتراک

گرد و غبار نتیجه سهل‌انگاری محیط زیست است/ لایحه هوای پاک این هفته به صحن مجلس می‌آید/ گرد و غبار برق منطقه شوش را قطع کرد

سید راضی نوری در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، با اشاره به بروز گرد و غبار و فلج شدن زندگی مردم، در خوزستان گفت: متأسفانه هرگاه مشکلی پیش می‌آید همان موقع به فکر می‌افتیم تا شاید راهکاری برای آن مشکل پیدا کنیم در حالی که معضلی مانند گرد و غبار نتیجه سهل‌انگاری مجموعه‌هایی مانند محیط زیست است.

وی ادامه داد:‌لایحه هوای پایک هم اکنون به مجلس آمده است که در موارد کوچکی نیاز به اصلاح داشت که  هم اکنون برای اصلاح  ارسال شده است و امیدواریم در این هفته بتوانیم خارج از نوبت آن را به صحن بیاوریم و بررسی کنیم.

این نماینده مجلس افزود: سازمان محیط زیست که متولی امر کنترل آلودگی هوا و ریز گردهای است باید سختی‌های مردم و خسارت‌هایی که به واسط این سهل‌انگاری‌ها به زیرساخت‌های کشاورزی و برق منطقه وارد می‌شود را جدی بگیرد. چرا ک ه از شب گذشته برق بیشتر مناطق در منطقه شوش قطع بود. مردم وقتی می‌بینند مسئولان جوابی به آنها نمی‌دهند مهاجرت می‌کنند و این می‌تواند ضرر زیادی را به آن منطقه بزند.

وی اظهار داشت: خواسته ما این است که مسئولان این موضوع را جدی بگیرند و با صحبت‌هایی مانند اینکه ریشه گرد و غبار و منبع اصلی آن در خارج از کشور است نمی‌توان مردم را قانع کرد.

نوری افزود:‌لازم است برنامه‌های کوتاه‌مدت و طولانی‌مدتی را در این خصوص داشته باشند تا بتوان در دوره‌های زمانی مشخص آن را مدیریت کرد.

وی در خصوص اینکه آیا ورود گرد و غبار به کشور و تشدید آن طی روزهای اخیر قابل پیش‌بینی بود گفت: ممکن است این موضوع قابل پیش‌‌بینی باشد اما یکسری مسائل در داخل کشور وجود دارد که فرامرزی نیست مانند رهاسازی آب داخل تالاب‌ها و حقابه محیط زیستی.

این نماینده مردم شوش در مجلس اظهار داشت:‌هم اکنون بخش زیادی از گرد و غباری که منطقه را تحت تاثیر قرار داده است منبع آن هورالعظیم است که می‌توان با رهاسازی آب داخل آن تا حد زیادی این مشکل را حل کرد. مالچ‌پاشی و نهال‌کاری از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت میان‌مدت می‌توانند راهکارهای موقتی برای حل معضل گرد و غبار باشد.

وی در خصوص آبگیری ۶۳ درصدی تالاب هورالعظیم که توسط مسئولان محیط زیست مطرح می‌شود گفت: آنچه که ما هم اکنون می‌بینیم ریزگردهایی است که از آن منطقه بلند می‌شود و این موضوع نشان می‌دهد که هورالعظیم هنوز منتظر رهاسازی آب است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.