تاریخ: ۱۱:۵۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

خبرگزاری ایلنا: رییس انجمن وارد کننندگان موبایل گفت: زمان ورود یک دستگاه موبایل به کشور طبق فرمان العمل موجود، ۹ درصد مالیات بر اعتبار افزوده، ۵ درصد عارضه ها ورودی گمرک، ۴ درصد مالیات بر درآمد علی الحساب، ۳ درصد نفع بازرگان، ۲ درصد هزینه حمل و نقل از کشور امارت متحده عربی، ۱ درصد […]

خبرگزاری ایلنا: رییس انجمن وارد کننندگان موبایل گفت: زمان ورود یک دستگاه موبایل به کشور طبق فرمان العمل موجود، ۹ درصد مالیات بر اعتبار افزوده، ۵ درصد عارضه ها ورودی گمرک، ۴ درصد مالیات بر درآمد علی الحساب، ۳ درصد نفع بازرگان، ۲ درصد هزینه حمل و نقل از کشور امارت متحده عربی، ۱ درصد هدیه شده به هلال احمر و ۲ درصد متفرقه که در مجموع ۲۶ درصد است، دریافت می گردد.

سیدمحمود صفار، ریاست اتحادیه وارد کنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در مورد طرح رجیستری موبایل گفت: بازار موبایل ایران ۱۲ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و قاچاق در کالای تلفن همراه آسیب ۲۷۰۰ میلیارد تومانی به دولت می زند که رقم سنگینی است و اکنون با اجرای طرح رجیستری علاوه بر ساماندهی بازار و مشخص گردیدن وضع حقیقی اکتساب و کار بازار موبایل، دولت نیز درآمد شایسته ای اکتساب می کند.

صفار با اشاره به افزایش رسمی واردات موبایل بعد از اجرای طرح رجیستری موبایل گفت: هم اکنون واردات موبایل به طور رسمی و با اعتماد واردکنندگان رسمی موبایل به اجرای قاطع و محکم طرح رجیستری بیشتر از ۱۵۰ درصد زیاد شده است و انتظار می رود تا انتهاء سال جاری، رقم واردات رسمی تلفن همراه بسیار افزایش یابد. در واقع افزایش واردات موبایل به معنای افزایش قسمت ورود رسمی موبایل و کاهش ظرفیت واردات غیررسمی است که توان دارد بازار را به طور ۱۰ درصد غیررسمی و ۹۰ درصد واردات رسمی عوض شدن دهد که این یک اتفاق بزرگ برای بازار تلفن همراه ایران است که چندین سال در قاچاق غرق شده بود.

ریاست اتحادیه موبایل در مورد هزینه های ورود موبایل به کشور گفت: طبق فرمان العمل موجود، ۹ درصد مالیات بر اعتبار افزوده، ۵ درصد عارضه ها ورودی گمرک، ۴ درصد مالیات بر درآمد علی الحساب، ۳ درصد نفع بازرگان، ۲ درصد هزینه حمل و نقل از کشور امارت متحده عربی، ۱ درصد هدیه شده به هلال احمر، ۲ درصد متفرقه که در مجموع ۲۶ درصد است و زمان ورود یک دستگاه موبایل به کشور دریافت می گردد؛ این مساله موجب می گردد حدود یک سوم نرخ کلیدی تلفن همراه در محل خرید به نرخ تمام شده تلفن همراه در ایران افزوده گردد. نکته با اهمیت این است که  یک درصد از تعرفه برای هلال احمر است که با ورود رسمی موبایل ماهانه ۱۰ میلیارد و در سال ۱۲۰ میلیارد تومان به هلال احمر مساعدت می گردد.

سیدمحمود صفار در مورد حذف بعضی برندها از بازار ایران با اجرای طرح رجیستری موبایل گفت: تعداد بسیار بسیاری برندهای موبایل به طور رسمی و غیر رسمی در ایران فعالیت می کنند. حذف بعضی برندها از بازار ایران مثل شیائومی و وان پلاس به عنوان دو برند مطرح چینی که در بازار ایران به طور غیررسمی فعالیت می کنند و نمایندگی ندارند، صحت ندارد. هم اکنون مذاکره هایی برای ورود رسمی این برندها به بازار ایران انجام شده است. شرکت های تقاضاکننده برای واردات موبایل هایی که برند آنان نماینده ندارد توان دارند به طور رسمی و با حالت جدید واردات اقدام به ورود یک برند جدید به بازار ایران کنند.

این مطلبو از دست ندید!  راهنمای خرید موبایل نوکیا

وی تاکید کرد: بازار ایران، بازار بزرگی است و به طور مستمر برندهای جدید می خواهند برای فعالیت اقدام به ورود فرآورده ها خود به بازار موبایل ایران کنند اما این نکته واضح است که ورود رسمی یک موبایل توسط یک شرکت ثبت شده که قرار است خدمات بعد از فروش عرضه دهد توان دارد به تندرستی عضو، نرخ خوب تر موبایل و تحقق خدمات بعد از فروش مساعدت کند.

ریاست انجمن واردکنندگان موبایل در سفارش به مردم گفت: ما از مردم می خواهیم به تندرستی خود احترام بگذارند. در این طرح تنها قرار است موبایلی سالم و سازگار با شبکه مخابراتی ایران و با نرخ مناسب عضو ایرانی عرضه کنند که این توان دارد بازار موبایل ایران را بعد از سال ها غرق شدن در قاچاق سروسامان بدهد.

وی در مورد موبایل هایی که قرار است وارد بازار ایران گردد، گفت: تمامی موبایل هایی که قرار است به طور رسمی وارد بازار گردد تایید نمونه می گردند که در نتیجه اول با شبکه مخابراتی ایران سازگار می باشند و دوم هیچ مشکلی برای تندرستی عضو و میزان جذب تشعشعات ندارند. واردات رسمی موبایل حافظ تندرستی عضو است میزان کلیدی جذب تشعشعات موبایل ۱.۴ ۴ است اما هم اکنون در بازار موبایل هایی با میزان جذب تشعشعات زیادتر از ۵ وجود دارد که تندرستی عضو را در طراز اول هدف قرار داده است.

صفار با اشاره به نگرانی های مردم در مورد طرح رجیستری موبایل تاکید کرد: مردم باید بدانند که توان تامین بازار توسط شرکت های واردکننده رسمی وجود دارد و هیچ مشکلی برای تامین بازار نیست اگر یک شرکتی بازار را تامین نکند به آن شرکت تذکر داده می گردد و حق امتیاز واردات از آن شرکت سلب می گردد.

وی اضافه کرد: به مردم اطمینان می دهیم با سازگاری های صورت گرفته توسط اتحادیه واردکنندگان موبایل به عنوان مجمع واردکنندگان رسمی موبایل و وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی ایران بازار موبایل ایران از نظر میزان تزریق کالا با هیچ مشکلی مواجه نیست و شرکت ها هم اکنون برای تنظیم بازار اقدام به افزایش سفارش کرده اند.