تاریخ: ۱۹:۴۸ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
گردشگری حلقه مفقوده توسعه در شهرداری های مازندران هست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، مهدی عبوری امروز در جلسه هم اندیشی شهرداران شهرستان‌های ساری و میاندورود به میزبانی شهرداری فرح آباد گفت: ساری یکی از شهرهای گردشگرپذیر ایران بوده که در ۵ سال پیاپی توانستیم گردشگرپذیرترین شهر ایران شویم. وی اضافه کرد: در سالهای گذشته ساری از […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، مهدی عبوری امروز در جلسه هم اندیشی شهرداران شهرستان‌های ساری و میاندورود به میزبانی شهرداری فرح آباد گفت: ساری یکی از شهرهای گردشگرپذیر ایران بوده که در ۵ سال پیاپی توانستیم گردشگرپذیرترین شهر ایران شویم.

وی اضافه کرد: در سالهای گذشته ساری از مدار توسعه و عقب افتادگی دور شده بود ولی حالا مرکز استان به کارگاه سازندگی تبدیل شده هست.

شهردار ساری با اشاره به اینکه بعضی کارهای عمرانی در سازمان‌های شهرداری ساری الگوی شهرهای دیگر شده هست، تصریح نمود: سازمان عمران شهرداری ساری یکی از این سازمانهایی بوده که حالا در سایر شهرهای دیگر مثل بابلسر کارهای عمرانی صورت می‌گیرد.

عبوری با بیان اینکه شهرداری ساری آماده تبادل نظرات و تجربیات خود به شهرداری‌های شهرستان ساری و میاندورود هست، اضافه کرد: جاذبه‌های گردشگری منطقه های و بخش‌های شهرستان ساری برای گردشگران داخلی و خارجی تشریح گردد.

عبدی، شهردار فرح آباد نیز با اشاره به ظرفیت‌های بکر طبیعت گردی و تاریخی در منطقه، گفت: فرح آباد با سابقه تاریخی روزانه در ایام سال میزبان گردشگران بسیاری از اقصی نقاط کشور هست.

وی با بیان اینکه مجموعه تاریخی فرح آباد ساری از بناهای تاریخی مربوط به دوران ساسانیان هست، اضافه کرد: حضور گردشگران خارجی در این مکان باعث گردید تا فرح آباد به عنوان یکی از شهرهای تاریخی منطقه تبدیل گردد.

کیاسر آزمایشی جذب گردشگران خارجی مازندران می‌شود

همت محمدنژاد، شهردار کیاسر نیز در این نشست با اشاره به کشف گور دخمه ای دوران اشکانی در منطقه کیاسر، گفت: کیاسر آزمایشی جذب گردشگران خارجی مازندران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ریل توسعه شهرستان ساری و میاندورود از طریق شهرهای اطراف مرکز استان به حرکت در می آید، گفت: زیادی از منطقه های بکر و گردشگری در شهرهای شهرستان ساری وجود دارد که هنوز برای زیادی از شهروندان و هم استانی‌های مازندران ناشناخته مانده هست.

این مطلبو از دست ندید!  فیلم/ لحظه حمله شیر به مدیر دهکده طبیعت قزوین!

شهردار کیاسر اضافه کرد: شهر کیاسر از شهرهای قدیمی مازندران بوده که دارای بافت‌های تاریخی با اعتبار مثل خانه رضایی کلانتری، گورستان وستمین، چشمه سورت، چشمه الندان و زیادی دیگر از جاذبه‌های بکر طبیعت گردی در منطقه هست.

وی با اشاره به اینکه این شهر در اواخر هفته میزبان گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور هست، تصریح نمود: هیئتی از گردشگران خارجی از کشور فرانسه با حضور در شهر کیاسر از جاذبه‌های دیدنی و تاریخی این شهر کهن دیدن کرده و قول دادند تا در دفعات آتی گردشگران فرانسوی دیگری را به کیاسر بیاورند.

محمدنژاد با بیان اینکه کیاسر به سبب قرارگیری در مسیر جاده ترانزیتی و طبیعت گردی ساری به سمنان و گذرگاه ورود هفت استان سمنان دارای شرایط خاصی برای توسعه گردشگری و طبیعت گردی هست، اضافه کرد: سند توسعه گردشگری شهر کیاسر بهمراه کتابچه مصور از جاذبه‌های تاریخی و محیط زیستی منطقه با همت عکاسان حوزه هنری مازندران و شهرداری کیاسر در دست تدوین هست.

وی با اعلام اینکه تورهای کیاسرگردی با مشارکت شهرداری ساری و شهرهای اطراف مرکز مازندران را در برنامه داریم، گفت: شهر کیاسر و منطقه چهاردانگه در همه فصول سال پذیرای گردشگران داخلی و حتی خارجی می‌تواند باشد.

شهردار کیاسر با تقدیر از حضور مهدی عبوری شهردار ساری برای تدارک نشست هم اندیشی شهرداران  شهرستانهای ساری و میاندورود، اضافه کرد: باید از ظرفیت‌ها و ابزارها لجستیکی و تاسیسات فنی شهرداری ساری برای شهرداری‌های مرکز استان استفاده نمود.