گروه: بلیط
تاریخ: ۱۷:۱۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

– خبر ها اجتماعی – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، رحمت‌الله رفیعی در نشست خبری با حضور فعالین فروش خدمات آنلاین سفر در دفتر انجمن خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به اینکه بر طبق قوانین IATA – انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، تخفیف از روی کارمزد […]

– خبر ها اجتماعی –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، رحمت‌الله رفیعی در نشست خبری با حضور فعالین فروش خدمات آنلاین سفر در دفتر انجمن خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به اینکه بر طبق قوانین IATA – انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، تخفیف از روی کارمزد قابل پذیرش نیست و حتی جریمه نیز دارد و اگر ایرلاینی این کار را انجام می‌دهد تخلف کرده هست. زیرا این کارمزد هزینه درآمد و خرج کارمندهای آژانس‌های گردشگری هست.

وی با اشاره به اینکه همه آژانس‌ها و دفاتر مسافرتی مجبور به رعایت بخشنامه‌ها و قوانین کشوری و بین‌المللی هستند، عنوان نمود: ما اعتقاد داریم تخلف را ایرلاین‌ها را انجام داده‌اند ولو اینکه ایرلاین خارجی باشد. در حالیکه امروز ما محکوم به این شده‌ایم که برای ارزان‌ کردن بلیط مخالف هستیم درحالیکه تخفیف برای بلیط خارجی ارزان‌فروشی نیست و اگر کسی این کار را انجام می دهد در زمان شلوغی سفر نیز بیایید و بلیط‌ها را ارزان به فروش برساند، درحالیکه اینطور نیست و امروز که ایام کم سفر هست بلیط ارزان به فروش رسیده می‌شود ولی در شلوغی سفر همان بلیط به  چند نرخ به فروش رسیده می‌شود و اگر کسی می‌خواهد بلیط را ارزان به فروش برساند در ایام پرازدحام سفر این کار را انجام بدهد.

زیرا سخن ما این هست که اگر در ایام کم مسافر تخفیف داده می‌شود در ایام شلوغی سفر نیز همان تخفیف داده گردد.

این مطلبو از دست ندید!  لاله‌زار؛ سینما تحت تاثیر بلیت گران و فیلم‌های بد

وی با تاکید بر اینکه ارزان‌فروشی و گرانفروشی برخلاف ضابطه های قانونی – هر دو از سوی هر آژانس و دفاتر مسافرتی تخلف هست و قطعا با آن برخورد می‌شود، عنوان نمود: سخن ما تخفیف نیست، لکن روند کنونی تخلف هست چون خارج از معیارها و ضابطه های کشوری و بین‌المللی بوده و اگر امروز به مسافر تخفیف داده می‌شود در ایام نوروز و یا اربعین مسافر را به سبب گرانی بلیط تحت فشار قرار ندهند.

علاوه بر این رحمت‌الله رفیعی – ریاست هیئت‌مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی در این نشست تاکید کرد تا مدارک و سندهای در مورد ممنوعیت عرضه تخفیف از سوی IATA – انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، را عرضه دهد.

گفتنی هست، در نشست خبری انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی به سبب بعضی ناهماهنگی‌ها در نوع دعوت از خبرنگاران و فعالین گردشگری و آژانس‌های مسافرتی در دقیقه هایی این نشست منتج به بعضی مشاجرات بر اثر تفاوت دیدگاه‌ها گردید.

رمز بانوی ناشناخته‌ای که بیشتر از دختر پادشاه ایران جیره سفر گرفته هست/جیره عزیمت مردم ۲۵۰۰سال پیش چه بود؟زیباترین خیابان جهان در آتش پاریسی‌ها/به چه سبب فرانسه در لکه زرد و قرمز سفر گردشگران قرار نمی‌گیردگلعلی بابایی:گردشگر خارجی بسیجی مسجد نیست/ پیشنهاد چهار فصلی برای تورهای گردشگری سیاه در منطقه های دفاع مقدس