گروه: شغل
تاریخ: ۱۱:۵۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
گام بلند دانشگاه فنی حرفه ای در راستای اشتغال‌زایی

ناصر شمس رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوانگفت: متاسفانه هنوز جایگاه دانشگاه فنی حرفه‌ای به درستی در کشور نشان داده نشده به طوری که این دانشگاه ظرفیت های خوبی برای انجام فعالیت های مختلفی از نظر فنی را دارد.  وی ادامه داد: در حال حاضر […]

70درصد دانش آموختگان این دانشگاه وارد بازار کار می شوندناصر شمس رئیس دانشگاه فنی حرفه‌ای در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوانگفت: متاسفانه هنوز جایگاه دانشگاه فنی حرفه‌ای به درستی در کشور نشان داده نشده به طوری که این دانشگاه ظرفیت های خوبی برای انجام فعالیت های مختلفی از نظر فنی را دارد.

 وی ادامه داد: در حال حاضر ما در کشور حدود ۱۲۰۰ کارگاه فنی داریم که در این کارگاه ها افراد توانمند می توانند در حوزه اشتغال فعالیت خوبی را داشته باشند.

رئیس دانشگاه فنی حرفه ای افزود: در ابتدای سال ۹۶ تاکنون طرح های بسیار خوبی از سوی دانشجویان پیشنهاد شده چراکه هدف اصلی این دانشگاه ایجاد اشتغال در کشور است و انتظار ما این است که دانشجویان به سمت نوآوری و اشتغال سوق پیدا کنند.

 شمس تصریح کرد: در تلاشیم که ارتباطمان را با صنعت افزایش دهیم و به سمت صنعتی شدن برویم و نیازها را شناسایی و براساس این شناسایی ها نیازها را بررسی کنیم. قرار است براساس شناسایی های انجام شده رشته های متناسب را در کشور دایر کنیم، امیدواریم وزارت علوم در این بخش حمایت های لازم را در این بخش صورت دهد.

 رییس دانشگاه فنی حرفه‌ای اضافه کرد: متاسفانه از نظر بودجه‌ای این دانشگاه وضعیت خوبی ندارد و سرانه کمتری نسبت به دانشگاه های دیگر داریم.

 شمس گفت: تقاضا ما از دولت، مجلس و وزارت علوم این است که به ما کمک کنند چرا که این دانشگاه قدرتی دارد که می تواند جایگاه خوبی در ایجاد شغل در کشور را داشته باشد.

 رئیس دانشگاه فنی حرفه ای اضافه کرد: در  شرایط فعلی ۷۰درصد دانش آموختگان ما جذب بازار کار می شوند و مطمئنیم با مساعدت های مسئولان بتوانیم تجهیزات کارگاهای را نوسازی کنیم.