گروه: تجاری
تاریخ: ۲۱:۳۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
گاردین: دوران معافیت از مالیات در عربستان به سرآمد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تسنیم؛ روزنامه گاردین نوشت: درپی موافقت هیئت وزیران عربستان با وضع مالیات بر ارزش افزوده، دوره زندگی معاف از مالیات برای سعودی‌ها به سر آمد.این روزنامه افزود: صندوق بین المللی پول به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس توصیه کرده […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تسنیم؛ روزنامه گاردین نوشت: درپی موافقت هیئت وزیران عربستان با وضع مالیات بر ارزش افزوده، دوره زندگی معاف از مالیات برای سعودی‌ها به سر آمد.
این روزنامه افزود: صندوق بین المللی پول به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس توصیه کرده است که برای جبران زیان های ناشی از کاهش قیمت های نفت، مالیات بر ارزش افزوده را وضع کنند.
به نوشته خبرگزاری دولتی عربستان، هیئت وزیران سعودی روز دوشنبه توافقنامه واحد مالیات بر ارزش افزوده و مالیات گزینشی (مالیات بر کالاهای زیان آور) کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را تصویب کرد.
عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده را از سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی روی همه کالاها به استثنای ۱۰۰ کالای اساسی اعمال خواهند کرد.
وزارت دارایی عربستان روز چهارم ژانویه اعلام کرده بود که به دنبال اجرای مالیات بر کالاهای گزینشی در آوریل آینده است.
میزان مالیات بر کالاهای گزینشی بویژه کالاهای زیان بار برای سلامتی انسان نظیر مواد دخانی تا ۱۰۰ درصد و نوشابه های گازدار تا ۵۰ درصد و نوشابه های انرژی زا تا ۱۰۰ درصد بالغ خواهد شد.