گروه: آشپزی
تاریخ: ۲۲:۰۹ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۲

کیک ولادت انواع مختلفی دارد. شما میتوانید از کیک شکلاتی، وانیلی یا حتی میوه ای به عنوان پایه استفاده کنید. اما در اینجا اول طرز تهیه یک کیک وانیلی را تعلیم میدهیم. قبلاً طرز تهیه کیک آسان وانیلی را عنوان کرده بودیم اما دستوری که در اینجا داریم بافتش کاملاً مناسب کیک لایه ای هست […]

کیک ولادت انواع مختلفی دارد. شما میتوانید از کیک شکلاتی، وانیلی یا حتی میوه ای به عنوان پایه استفاده کنید. اما در اینجا اول طرز تهیه یک کیک وانیلی را تعلیم میدهیم. قبلاً طرز تهیه کیک آسان وانیلی را عنوان کرده بودیم اما دستوری که در اینجا داریم بافتش کاملاً مناسب کیک لایه ای هست که در فاز خامه کشی به شما کمک خواهد کرد. مواد لازم برای کیک وانیلی نسبتاً آسان می باشند و احتمالاً همه آنان را در خانه دارید. مقدار مواد گفته شده برای ۱۶-۲۰ مناسب هست پس اگر تعداد مهمانها کمتر هست، مواد را ۲/۳ کنید و کیک ولادت را به طور دو لایه تهیه کنید. طرز تهیه باترکرم یا خامه اینجا گفته نخواهد گردید.

در آخر مراحل کشیدن باتر کرم روی کیک ولادت هم به طور عکسی تعلیم داده میشود.
 
 
مواد لازم

    کره ۱ و ۱/۲ پیمانه (۳۳۰ گرم)
    شکر ۲ و ۱/۴ پیمانه (۴۶۰ گرم)
    سفیده تخم مرغ ۴ عدد
    اسانس وانیل ۳ قاشق چایخوری
    آرد سفید ۳ پیمانه (۳۹۰ گرم)
    جوش شیرین ۱/۴ قاشق چایخوری
    بیکینگ پودر ۲ و ۳/۴ قاشق چایخوری
    شیر ۱ و ۱/۲ پیمانه
    باتر کرم یا خامه قنادی ۵ پیمانه
  کیک ولادت لایه ای 
طرز تهیه کیک ولادت لایه ای

 
فاز اول:

کف سه قالب کیک ۲۰ سانتی  (یا یک قطور) را کاغذ روغنی بکشید و دیواره هایش را چرب کنید.

 
فاز دوم:

 
فاز سوم:

 
فاز چهارم:

 
فاز پنجم:

کیک ها را ۳۰-۳۳ دقیقه در فر بگذارید. کیک وقتی مهیاست که خلال دندان از آن تمیز بیرون بیاید. اگر روی کیک ها اندکی قهوه ای رنگ گردید دلواپس نباشید.

 
فاز ششم:

کیک ها را پس از چند دقیقه از قالب خارج کنید و در یخچال بگذارید. تا کیک خنک میشود. آیسینگ (باترکرم یا خامه قنادی) را آماده کنید.

 
سر هم کردن کیک ولادت لایه ای:

۱- ۱- اگر روی کیک ها پف کرده و گنبدی شکل شده با چاقو آنان را ببرید. ( (اگر از یک قالب عمیق استفاده کردید با احتیاط کیک را به طور سه لایه هم اندازه برش بدهید).

۲- ۲- یک تکه مقوای ضخیم هم اندازه با کیک یا اندکی بزرگتر ببرید و روی سینی گردان (یا دیس) قرار دهید. روی مقوا مقدار خیلی اندکی از خامه یا باتر کرم را بریزید و پخش کنید تا کیک به آن بچسبد و در در خلال کار جابجا نشود. حال لایه اول کیک را وسط مقوا قرار دهید. یک لایه آیسینگ بکشید. پس از آن دو لایه بعدی را هم به همین ترتیب اضافه کنید. دور تا دور کیک یک لایه نازک آیسینگ بکشید و تا جای ممکن با کاردک صافش کنید. این لایه نازک برای این کیک خیلی هم ضروری نیست. اما برای کیک هایی نظیر کیک شکلاتی که زیادتر خرد میشوند باید حتماً این لایه آیسینگ پایه را دارا باشید.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه جامبو شلز؛ این پاستاهای شکم پر

۲- ۲- حال ماسوره آسان پهن را به قیف متصل کنید و با آن یک لایه ضخیم آیسینگ را دور تا دور کیک بدهید.

۳- ۳- با یک کاردک بزرگ دور تا دور کیک بکشید تا آیسینگ کاملاً صاف گردد (اگر سینی گردان دارید کاردک را ثابت نگه دارید و آن را بچرخانید).

۴-

۵- ۵- دو مرتبه با کاردک دور کیک را صاف کنید و هر وقت لازم بود آیسنگ اضافه را از روی کاردک پاک کنید. کار را ادامه دهید تا آیسینگ دور کیک کاملاً صاف گردد.

۶- ۶- حال با استفاده از پالت آیسینگ اضافه که روی لبه کیک ما بقی هست را روی سطح کیک بکشید. این کار را برای دور تا دور کیک انجام دهید و در آخر روی کیک را تا جای ممکن صاف کنید.

۷- دستمال حوله ای آسان (بدون طرح) را روی کیک بیانداید و با اتوی فوندانت روی کیک بکشید تا آیسینگ صاف صاف گردد. همین کار را برای دیواره کیک و لبه ها هم انجام دهید.

در آخر روی کیک با ماسوره ستاره ای شکوفه بزنید و در صورت تمایل روی کیک ولادت ترافل رنگی بپاشید.

 
نکته ها:

۱- ۱- حتماً روی کیک های پف کرده را با چاقو صاف کنید و بخش اضافه را برای خوردن کنار بگذارید.

۲- ۲- برای بریدن کیک قطور به سه لایه یکسان، میتوانید از خط کش و خلال دندان استفاده کنید. در دو سه نقطه از دیواره کیک خط کش را قرار دهید و با خلال دندان روی محل مد نظر علامت بزنید (بگذارید در این فاز خلال دندان داخل کیک بماند). پس از آن با چاقوی بزرگ اره ای دور تا دور کیک را روی نقاط مد نظر ببرید. در آخر هم وسط کیک را برش بزنید.

۳- ۳- توان دارید از شمع های رنگی برای تزئین کیک ولادت استفاده کنید. برای بریدن کیک از یک چاقوی بزرگ و تیز استفاده کنید و پس از هربار برش چاقو را تمیز کنید تا چسبیدن مایه آیسینگ به چاقو موجب نازیبایی برش های بعدی نشود.