تاریخ: ۲۱:۳۶ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
کیمیا علی زاده اولین بانوی ایرانی مدال آور خواهدبود؟

کیمیا علیزاده حالا یکی از امیدهای ایران در برزیل است،آن هم برای کسب مدالی که تا به حال هیچ بانویی نتوانسته آن را به دست بیاورد. کیمیا علی زاده میتواند اولین بانوی ایرانی باشد که تا به حال در المپیک مدال آور شده . کیمیا در این مورد گفته بود :«خيلي خوشحالم و دوست دارم […]

کیمیا علیزاده حالا یکی از امیدهای ایران در برزیل است،آن هم برای کسب مدالی که تا به حال هیچ بانویی نتوانسته آن را به دست بیاورد. کیمیا علی زاده میتواند اولین بانوی ایرانی باشد که تا به حال در المپیک مدال آور شده .

B-kimia-2016-sahmiye

کیمیا در این مورد گفته بود :«خيلي خوشحالم و دوست دارم با كسب مدال طلا اين خوشحالي‌ام را مضاعف كنم. »کیمیا این را گفت و ادامه داد:«هرگز از اینکه تکواندو کار شدم پشیمان نشدم.از مردم می خواهم که برایم دعا کنند.دعا کنند تا نتایج خوبی رقم بخورد.من هم تمام تلاشم را می کنم تا جواب همه کسانی که برایم زحمت کشیده اند را بدهم. به خصوص پدر، مادر، استادم و همه آنهايي كه در موفقيت من نقش داشتند.»

34004_orig

بااینکه اونمیتواند در ریو طلا بگیرد اما انشاالله میتواند اولین بانوی ایرانی باشد که تا به حال در المپیک مدال آور شده .کیمیا علیزاده متولد ۱۹ تیر ۱۳۷۷- کرج قهرمان ملی پوش تکواندو ایران است . او اولین مدال تاریخ تکواندوی زنان ایران را در مسابقات قهرمانی جهان که در سال ۲۰۱۵ در روسیه برگزار شد، کسب کرده‌است . او در مسابقات جهانی در وزن ۵۷- کیلوگرم شرکت کرد .کیمیا علیزاده خیلی زود پدیده تکواندو لقب گرفت و مربیان تیم ملی روی مدال‌آوری او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون حساب کرده بودند. از علیزاده که آن موقع در وزن منهای ۶۲ کیلوگرم شرکت کرده بود، به عنوان یکی از طلایی‌های کاروان ورزشی ایران یاد می‌شد. او به کره‌جنوبی هم سفر کرد اما بدون اینکه در مسابقه‌ای شرکت کند، تنها نظاره‌گر مبارزه دیگر تکواندوکاران بود. زیرا مسوولان برگزارکننده مسابقات به علیزاده مجوز شرکت در رقابت‌ها را ندادند. خودش، مسوولان تکواندو و به طور کلی مسوولان ورزش کشور شوکه شدند. اما اتفاقی بود که رخداد، وقتی که به سن پایین علیزاده ایراد گرفتند و طبق قانون او به دلیل نرسیدن به سن ۱۷ سالگی از بازی‌های آسیایی دور ماند. فدراسیون تکواندو نسبت به این موضوع شکایت کرد، اما مسوولان مسابقات نپذیرفتند تا تغییرات گسترده در قوانین تکواندو علیزاده را از بازی‌های آسیایی بازدارد. او اما ناامید نشد و درمسابقات جهانی مدالی کسب کرد که در تاریخ تکواندو بی‌سابقه بود.

پس از شکست کیمیا علیزاده در دومین دیدار تکواندو بانوان وزن 57 کیلوگرم او باید در انتظار پیروزی گومز مقابل هدایا ملک مصری مصری می نشست که این اتفاق افتاد. گومز در امتیاز طلایی یک بر صفر حریف مصری را شکست داد تا کیمیا به جدول شانس مجدد بازگردد.

او ساعت 4 بامداد باید رو در روی حریف تایلندی قرار بگیرد و برنده این مبارزه برای کسب مدال برنز با هدایا ملک دیدار می کند.آیاکیمیا علی زاده اولین بانوی ایرانی مدال آور خواهدبود؟