کویرنوردی به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های گردشگری دهلران معرفی شد

0
اشتراک

کویرنوردی به عنوان یکی از مهمترین طرح‌های گردشگری دهلران معرفی شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده در نشست اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در گردشگری نسبت به سایر بخش‌ها متفاوت است چون همکاری ۲۴ دستگاه مختلف را می‌طلبد و دولت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در گردشکری حمایت خواهد کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین سیاست‌های گردشگری بحث اقامتی یا هتلینگ است که شهرستان دهلران بیشترین واحد اقامتی و اقامت بعد از مرکز استان دارد و این امر نیازمند دریافت تسهیلات است چون سرمایه گذار قصد تجهیز را دارد بنابراین بانک هم باید حمایت لازم را به عمل آورد .

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: موضوع دیگر بحث اقامتگاه‌های بومگردی است که در این شهرستان ۸ اقامتگاه درروستاها معرفی شده که ۴ اقامتگاه تایید و به بانک معرفی شده اند و  شهر میمه در این بخش دارای ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی است.

وی با بیان اینکه کویرنوردی از مهمترین طرحهای گردشگری دهلران است و در این راستا کویر «ابوغویر» به سازمان معرفی شده و اگر در شهرستان سرمایه گذار بومی وجود داشته باشد مورد حمایت میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت.

شنبه‌زاده با تاکید بر اینکه «آبگرم» دهلران در صودت توجه و حمایت چهره شهر دهلران را تغییر خواد داد، گفت: این پروژه پیشرفت خوبی دارد اما مشکلاتی مانند بحث تعرفه برق و… دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گفت:امسال در شهرستان دهلران ۱۰ کارگاه صنایع دستی در رشته های مختلف تجهیز شده اند که ۲ کارگاه تسهیلات گرفته اند و ۳ کارگاه به بانک معرفی شده‌اند و تا پایان سال ۵ کارگاه دیگر به بانک معرفی خواهند شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.