گروه: شغل
تاریخ: ۱۵:۱۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
کولبران نباید تاوان ناتوانی مدیران در تأمین اشتغال را پس دهند/ ضعف دولت در خدمات رسانی به زلزله زدگان

این نماینده مردم در مجلس دهم، با متذکری اینکه خوب ترین و انقلابی ترین نیروهای کرد استان آذربایجان غربی به دستاویز ای واهی از خدمت به کشور و استان محروم شده اند، اهتمام کرد: توقع می رود هر چه تند تر استاندار به این تبعیض های ناعادلانه انتهاء دهد. محمودزاده خطاب به رییس جمهور، عنوان […]

این نماینده مردم در مجلس دهم، با متذکری اینکه خوب ترین و انقلابی ترین نیروهای کرد استان آذربایجان غربی به دستاویز ای واهی از خدمت به کشور و استان محروم شده اند، اهتمام کرد: توقع می رود هر چه تند تر استاندار به این تبعیض های ناعادلانه انتهاء دهد.

محمودزاده خطاب به رییس جمهور، عنوان کرد: به طور حتم می دانید و به یاد دارید که در مرحله اول و دوم انتخابات رئیس جمهوری رای حداکثر جامعه کرد و اهل سنت کشور در سبد رای شما جای گرفت آن هم به دلیل شعار اصلاح طلبی و ایران برای تمام ایرانیان و ماده ده واحده در ارتباط با اقوام و مذاهب بود این در حالی هست که اگر جامعه اهل سنت و کرد کشور نبود شما در فعلی رییس جمهور نبودید.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و مراجع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: آقای روحانی! اگر به یاد آورید در مراسم تحلیف حتی یک صندلی را به جامعه میلیونی اهل سنت کشور تعلق ندادید و کابینه خود را به مجلس ارائه کردید دریغ از اینکه حتی یک نفر از اهل سنت در کابینه و هیات دولت شما باشد؛ منتظر بودیم تا در ارائه معاونان وزیر و استانداران دست کم به شعارهایتان در ازاء جامعه اهل سنت کشور اقدام کنید ولی باز هم خلف وعده کردید لذا علی رغم ناامیدی جامعه اهل سنت به کارکرد دولت توقع می رود در دوران باقیمانده از دوران رئیس جمهوری خود به وعده های انتخاباتی اگر دست کمی هم باشد اقدام کنید تا هرگز زمینه عدم اعتماد و دلسردی اهل سنت کشور در انتخابات آتی فراهم گردد.

محمودزاده اضافه کرد: این رواج که هر ساله صدها جوان و نوجوان بیکار کرد در غرب کشور برای تهیه معیشت دست کمی خانواده به حرفه جانکاه کولبری روی آورند به گلوله بسته شده کشته و مجروح شوند؛ به چه گناهی کشته می شوند؛ آیا تاوان ناتوانی مدیران در تهیه اشتغال جوانان را می خواهید از کولبران بگیرید.

وی دنبال کرد: آقای رییس جمهور! کشاورزی کشور نقش بنیادی در احداث اشتغال و اقتصاد دارد ولی تا هم حالا کمترین دقتی در دولت شما به این صنعت شده است؛ بهای گندم و چغندر قند اغلب کشاورزان پس از گذشت ماه ها تاکنون پرداخت نشده و علاوه بر این علی رغم وجود قانون در برنامه ششم تاکنون حق و حقوق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت نیز نشده هست.

نماینده مردم مهاباد در مجلس دهم، اضافه کرد: به دستاویز رفراندوم اقلیم کردستان مرزهای کشور را بسته اید این در حالی هست که کشور ترکیه مرزهای خود را با اقلیم کردستان تا روز آخر باز نگه داشته و فرآورده ها کشاورزی خود را به بازارهای عراق سرازیر کرده ولی فرآورده ها کشاورزان بویژه سیب پشت مرزهای بسته زندانی شده یا در حال نابود شدن هست لذا ضروری هست به مرزهای مشترک به عنوان پتانسیل و مجال برای صادرات فرآورده ها کشاورزی مدنظر قرار گیرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و مراجع طبیعی مجلس مجلس شورای اسلامی، در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی، متذکر گردید: سال ها هست که قانون استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی مصوب شده ولی این قانون اجرا نشده هست لذا تقاضا دارم نسبت به اعمال تمام قانون دقت برخوردار باشید.