تاریخ: ۲۱:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
کودکان ملایری همراه جشنواره بین المللی تئاتر کودک همدان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، کودکان همدانی امروز بیست و چهارمین سال برپایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را در این استان جشن گرفتند تا برگ دیگری از فرهنگ و هنر غنی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را ورق بزنند و نشاط های کودکانه شان را […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، کودکان همدانی امروز بیست و چهارمین سال برپایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را در این استان جشن گرفتند تا برگ دیگری از فرهنگ و هنر غنی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را ورق بزنند و نشاط های کودکانه شان را در این شهر کهن تاریخی ثبت نمایند.
امروز جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان استان همدان با شعار ‘کودکی، همسفر قصه ها’ شروع شد؛ جشنواره ای که کودکان و نوجوانان خود گرداننده شروع به کار آن در ایستگاه آغازین بودند و شور و نشاط کودکانه را به همه جای استان پرواز دادند.
در این میان کودکان ملایری نیز با آمیختن خود به فرهنگ و هنر پایتخت تاریخ و تمدن، جزو بازیگرانی از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گردیدند تا حضور و نقش خود را در این رخداد پایدار استان همدان پررنگ تر کنند.
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، مرکز تعلیم هنر ملایر و مجتمع فرهنگی و هنری این شهر میزبان کودکان و نوجوانان ملایری برای تماشای ۲ نمایش صحنه ای ‘زندگی زیاد کوتاه است’ و نمایش عروسکی ‘مینا و دوستان کاربلد’ هست تا محیطی کودکانه را همچون مرکز استان بگستراند.

غلامرضا جمالی زاده با اظهار اینکه تماشای این ۲ نمایش برای عموم کودکان و نوجوانان رایگان هست، اضافه کرد: نمایش های جنبی این جشنواره از ۱۱ تا ۱۴ آذرماه روزانه در ۲ سانس اجرا می گردد و کودکان توان دارند در کنار آن در مسابقه نقاشی نیز شرکت کنند.

این مطلبو از دست ندید!  آشغال های جامانده در طبیعت گیلان؛ ارمغان مسافران تابستانی

جمالی زاده با تاکید بر ضرورت برپایی کیفی و مؤثری شایسته برنامه ها و نمایش های این جشنواره، گفته بود: ملایر حجم های زیاد بالایی در حوزه های متفاوت هنری، فرهنگی به مخصوص در عرصه تئاتر دارد که نقش کودکان و نوجوانان در این زمینه زیاد ملموس هست.

وی علاوه بر این برپایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را مجالی با اعتبار برای کودکان دانست و گفت: هر سال ضروری هست استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان از دل این جشنواره شناخته و شکوفا گردد.
جمالی زاده با اظهار اینکه کودکان و نوجوانان سراسر استان همدان توان دارند قدرت و استعداد هنری خود را در این جشنواره ارائه کنند، اضافه کرد: این مجال طلایی در اختیار همه کودکان و نوجوانان استان و جای جای کشور ایران هست تا در حوزه نمایش سخنی برای گفتن دارا باشند.

استان همدان ۱۰ تا ۱۵ آذرماه سال کنونی میزبان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان هست.

۷۵۲۸۲۰۹۰
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی