تاریخ: ۲۱:۴۵ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
کودکان ملایری همراه جشنواره بین المللی تئاتر کودک همدان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، کودکان همدانی امروز بیست و چهارمین سال برپایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را در این استان جشن گرفتند تا برگ دیگری از فرهنگ و هنر غنی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را ورق بزنند و نشاط های کودکانه شان را […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه ایرنا، کودکان همدانی امروز بیست و چهارمین سال برپایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را در این استان جشن گرفتند تا برگ دیگری از فرهنگ و هنر غنی پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین را ورق بزنند و نشاط های کودکانه شان را در این شهر کهن تاریخی ثبت نمایند.
امروز جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان استان همدان با شعار ‘کودکی، همسفر قصه ها’ شروع شد؛ جشنواره ای که کودکان و نوجوانان خود گرداننده شروع به کار آن در ایستگاه آغازین بودند و شور و نشاط کودکانه را به همه جای استان پرواز دادند.
در این میان کودکان ملایری نیز با آمیختن خود به فرهنگ و هنر پایتخت تاریخ و تمدن، جزو بازیگرانی از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گردیدند تا حضور و نقش خود را در این رخداد پایدار استان همدان پررنگ تر کنند.
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان، مرکز تعلیم هنر ملایر و مجتمع فرهنگی و هنری این شهر میزبان کودکان و نوجوانان ملایری برای تماشای ۲ نمایش صحنه ای ‘زندگی زیاد کوتاه است’ و نمایش عروسکی ‘مینا و دوستان کاربلد’ هست تا محیطی کودکانه را همچون مرکز استان بگستراند.

غلامرضا جمالی زاده با اظهار اینکه تماشای این ۲ نمایش برای عموم کودکان و نوجوانان رایگان هست، اضافه کرد: نمایش های جنبی این جشنواره از ۱۱ تا ۱۴ آذرماه روزانه در ۲ سانس اجرا می گردد و کودکان توان دارند در کنار آن در مسابقه نقاشی نیز شرکت کنند.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت سرسبز در «مرزین» + فیلم

جمالی زاده با تاکید بر ضرورت برپایی کیفی و مؤثری شایسته برنامه ها و نمایش های این جشنواره، گفته بود: ملایر حجم های زیاد بالایی در حوزه های متفاوت هنری، فرهنگی به مخصوص در عرصه تئاتر دارد که نقش کودکان و نوجوانان در این زمینه زیاد ملموس هست.

وی علاوه بر این برپایی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را مجالی با اعتبار برای کودکان دانست و گفت: هر سال ضروری هست استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان از دل این جشنواره شناخته و شکوفا گردد.
جمالی زاده با اظهار اینکه کودکان و نوجوانان سراسر استان همدان توان دارند قدرت و استعداد هنری خود را در این جشنواره ارائه کنند، اضافه کرد: این مجال طلایی در اختیار همه کودکان و نوجوانان استان و جای جای کشور ایران هست تا در حوزه نمایش سخنی برای گفتن دارا باشند.

استان همدان ۱۰ تا ۱۵ آذرماه سال کنونی میزبان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان هست.

۷۵۲۸۲۰۹۰
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: سعید زارع کندجانی