تاریخ: ۱۵:۱۶ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
کودکان فومنی با “محیط زیست” تصویر آفریدند + تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از فومن، نمایشگاه نقاشی به‌مناسبت هفته کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان در پارک شهر فومن برگزار شد. این نمایشگاه با موضوع کودک و محیط زیست با حضور پرشور کودکان و نوجوانان فومنی و استقبال بی‌نظیر والدین آن‌ها روبه‌رو شد و بیش از ۴۰۰ اثر […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از فومن، نمایشگاه نقاشی به‌مناسبت هفته کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان در پارک شهر فومن برگزار شد.

این نمایشگاه با موضوع کودک و محیط زیست با حضور پرشور کودکان و نوجوانان فومنی و استقبال بی‌نظیر والدین آن‌ها روبه‌رو شد و بیش از ۴۰۰ اثر نقاشی در آن به نمایش گذاشته شد.

در این نمایشگاه نگاه کودکان به محیط زیست و معضلات پیرامونی به زبان کودکانه به تصویر در آمد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فومن درباره این نمایشگاه به خبرنگار تسنیم گفت: کودکان صاحبان اصلی محیط زیست هستند و امید است آموزه‌های ارائه شده در حوزه محیط زیست در رشد و تعالی جامعه موثر واقع شود.

اسدالله سعدی با اشاره به اینکه محیط زیست یعنی هوا، آب، خاک و غذا و تامین این ضرورت‌های محیط زندگی خاطرنشان کرد:کودکان بهترین گروهی هستند که می‌توانند بیشترین اثر را در جامعه داشته باشند.

وی با بیان اینکه ما در محیط زیست دو موضوع اصلی آموزش و رفتار را دنبال می‌کنیم گفت: همه افراد جامعه ممکن است آموزش ببینند اما اینکه در فرد نهادینه شود و در رفتارش بروز کند این ویژگی تنها در کودکان وجود دارد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان فومن افزود: جهت نهادینه ساختن آموزش‌های محیط زیستی باید به حوزه کودکان بیش از پیش توجه شود چرا که وقتی کودکان آموختند، عمل می‌کنند و از والدین می‌خواهند در طبیعت صحیح رفتار کنند.

سعدی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم با کانون‌های کودک و نوجوان بیشترین تعامل را برقرار کنیم تا فرهنگ حفاظت از محیط زیست در کودکان نهادینه شود گفت: با این آموزش‌ها ناهنجاری‌های محیط زیستی از زندگی مردم رخت برمی‌بندد.

این مطلبو از دست ندید!  معرفی خوب ترین مسیرهای طبیعت گردی در گیلان

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی محیط زیست اجرای ماده ۵۰ قانون اساسی است که بر امر آموزش تاکید دارد گفت: آموزش کودکان را در اولویت اصلی خود قرار داده‌ایم و کارشناسان در این حوزه وظیفه آموزش ضوابط و توانمندی‌های محیط زیستی را به کودکان برعهده دارند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فومن نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: نمایشگاه هفته ملی کودک از ۱۵ تا ۲۱ مهرماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فومن در پارک این شهر برگزار شد.

حورا شفیع‌پور فومنی با بیان اینکه این نمایشگاه نقاشی در راستای برنامه‌های فرهنگی هفته کودک به‌دلیل اهمیت کودک و محیط زیست برپا شد افزود: بیش از ۴۰۰ کودک و نوجوان فومنی در سنین ۵ تا ۱۵ سال در این مسابقه نقاشی شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه از اهداف مهمی که امروزه سازمان‌های فرهنگی در جامعه دنبال می‌کنند توجه به محیط زیست و حفاظت از آن است گفت: ما در کانون پرورش فکری که متولی آموزش کودکان است این فرهنگ‌سازی را از کودکان شروع کردیم تا با زبان کودک، آموزش در زمینه اهمیت محیط زیست داده شود.

مدیرعامل موسسه حامیان طبیعت سبز کادوس نیز در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ حفاظت و مراقبت از داشته‌های محیط زیستی در بین کودکان و نوحوانان فومنی است.

فاطمه مسافر ماکلوانی با بیان اینکه شناخت و افزایش آگاهی کودکان از آلوده کننده‌های هوا به‌صورت دیداری و شنیداری می‌تواند در ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست اثربخش باشد افزود: کودکان می‌توانند منشاء تغییرات رفتار محیط زیستی در اجتماع شوند و حافظان خوبی برای محیط زیست باشند.

گزارش از سارا ناصری