گروه: زنان
تاریخ: ۱۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹

حیدریان با اشاره به اینکه به زودی نخستین پارک برای کودکان اوتیسم ایجاد می شود، ابراز کرد: در سال سابق برنامه هایی در حوزه دیابت، اوتیسم و متابولیک برگزار کرده ایم تا خدمتی به خانواده مریض ها باشد. وی با اشاره به اینکه راه پرورش این کودکان سخت و دشوارتر هست، بیان کرد: این کار […]

حیدریان با اشاره به اینکه به زودی نخستین پارک برای کودکان اوتیسم ایجاد می شود، ابراز کرد: در سال سابق برنامه هایی در حوزه دیابت، اوتیسم و متابولیک برگزار کرده ایم تا خدمتی به خانواده مریض ها باشد.

وی با اشاره به اینکه راه پرورش این کودکان سخت و دشوارتر هست، بیان کرد: این کار سخت، شدنی هست، کودکان را نباید از حق تعلیم محروم کنیم و هرکس با دقت به احتیاج ضروری هست تعلیم های مختص به خود را در مدرسه ها نگاه کند.

وی با اشاره به اینکه حفظ از کودکان اوتیسم از هفت گروه کودکان با نیازهای مخصوص دشوارتر هست، اضافه کرد:  در حال حاضر ۲۵۰ دانش آموز اوتیسم در سطح خراسان رضوی از دو سالگی زیر نظر تعلیم و پرورش استثنایی تعلیم خواهند دید.
توکلی با اظهار اینکه سال سابق با مجمع خیران تندرستی خراسان رضوی تفاهم نامه ای امضا گردید، بیان کرد: در بحث اوتیسم و حفظ از این کودکان با این مجمع مشارکت های بسیاری انجام می دهیم و با برپایی همایش هایی در قالب حفظ از کودکان اوتیسم اطلاعات والدین را برای حفظ از این کودکان بالا می بریم.
در ادامه این همایش میراحمدیان، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی در مورد حفظ از کودکان اوتیسم، گفت: کودکان اوتیسمی که قدرت تکلم ندارد، نباید هر حرفی را جلوی آنها گفته بود، چون می شنوند و در قالب کلامی تصویر العمل نشان خواهند داد که این مشی توان دارد پرخاشگرانه یا در قالب اختلال مشیی باشد.

وی با اظهار اینکه ضروری هست اذن دهیم کودکان اوتیسم هر کاری که توان دارند انجام دهند، گفت: حتی کودکان اوتیسمی که پایین طیف مرسوم می باشند توان دارند با تعلیم ، تخصص های ضروری را فراگیرند، کودکان اوتیسم مثل سایر کودکان شیطنت هایی دارند و نباید همه اقدامات آنها را به تنگنا اوتیسم نسبت دهیم.

کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی با اشاره به اینکه یکی از نادرست ترین اقداماتی که در تربیت کودک اوتیسم انجام می شود، این هست که تمام امور کودکانه را به اوتیسم فرزند نسبت دهیم، اضافه کرد: شیطنت ها، خصوصیت های سنی کودکان و نشانه ها اوتیسم را بشناسیم و تا این دو را از هم تفکیک کنیم و هر شیطنتی را به اوتیسم کودک نسبت ندهیم.
وی در ارتباط با تغذیه کودکان اوتیسم گفت: بعضی از کودکان اوتیسم دارای آلرژی های غذایی و مشکلات گوارشی می باشند، در دستاورد ضروری هست در تغذیه کودکان اوتیسم نیز دقت ضروری را دارا باشیم.
این شایعات طبق تحقیقات کوچکی بر روی تعداد کمی از کودکان اوتیسم اثر می گذارند و عمومیت ندارد.
وی با اظهار اینکه خانواده های دارای کودکان اوتیسم ضروری هست با یک مشاوره تغذیه برای تغذیه کودکانشان مراجعه کنند، تعریف کرد: ضروری هست طبق همین برنامه غذایی پیش برویم تا کودکانمان مبتلا اختلال نشوند.
میراحمدیان در مورد دوران تحصیلی کودکان اوتیسم بیان کرد: رؤیای تمام والدین این هست که کودکان تحصیل کنند و در دانشگاه ها بعنوان متخصص وارد جامعه گردند و هنگامی با فرزندی روبه رو می گردند که این امر را توان ندارد اجابت کند همه آرزوها و آرمان های ذهن خود را بر باد می دهند.

میراحمدیان در مورد مدرسه ها اوتیسم گفت: در سنجش مربوط با کودکان اوتیسم مشخص می شود که اگر فرزند شما شاخص های کودک اوتیسم را دارد، مدرسه ها اوتیسم خوب ترین انتخاب هست.

وی در ارتباط با تحصیل کودکان اوتیسم در مدرسه ها ناشنوایان، گفت: اگر کودک اوتیسم مشکل شنوایی دارد این مدرسه نیز توان دارد انتخاب مطلوبی باشد اما اگر مشکل شنوایی نداشته باشد برای  او مشکلات دیگری پیش خواهد آمد.