تاریخ: ۱۶:۲۶ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
کهگیلویه و بویراحمد| «دشمن در شهر» به جشنواره بین المللی ABU راه یافت

– اخبار استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، امیر رئوف ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح موضوع فیلم داستانی کوتاه دشمن در شهر اظهار داشت: دو نفرجوان با بستن آبراه‌های فصلی با میله و سیم خاردار از ورود پلاستیک به طبیعت جلوگیری می‌کنند. وی افزود: در […]

– اخبار استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، امیر رئوف ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح موضوع فیلم داستانی کوتاه دشمن در شهر اظهار داشت: دو نفرجوان با بستن آبراه‌های فصلی با میله و سیم خاردار از ورود پلاستیک به طبیعت جلوگیری می‌کنند.

وی افزود: در این اثر نشانه‌‌های دیداری از جنگ همانند، سیم خاردار، مین، آتش و .. این مفهوم را به ذهن تداعی می‌کند که دشمن اصلی انسان امروزی پلاستیک بوده و باید از ورود آن از شهر به محیط ریست و طبیعت جلوگیری کنند.

رئوف ابراز کرد: فیلمساز در این فیلم کوتاه به خوبی پیام خود را به دوستداران و تخریب گران طبیعت با توجه به هجوم زباله به خصوص پلاستیک که سال‌ها طول می‌کشد تا به دامن خاک برگردد به مخاطبان و مردم انتقال داده تا برای حفظ منابع طبیعت همه با هم متحد و همدل باشند.

وی تصریح کرد: تهیه کننده و کارگردانی این فیلم داستانی ۴ دقیقه‌ای را وحید علویان سوق، با حضور بازیگرانی چون وهاب حسینی، سعید موسوی تصویربرداری وکیل زعفرانی و تدوین الیاس پروز بر عهده داشتند.

رئوف خاطرنشان کرد: فیلم داستانی «دشمن در شهر» از مرکز کهگیلویه و بویراحمد  در بین ۱۰۵ اثر تلویزیونی و ۳۳۵ اثر رادیویی از ۳۲ مرکز استان‌های کشور به جشنواره  سالانه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های آسیا و اقیانوسیه راه یافت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: جشنواره اتحادیه رادیو و تلویزیون‌ های آسیا و اقیانوسیه امسال  آبان‌ماه به میزبانی کشور ژاپن برگزار می‌شود.

جشنواره پویانمایی| برنامه‌های عروسکی جشنواره در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه برگزار می‌شودفیلمهای برگزیده جهانی ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم شهراسامی اعضای هیئت انتخاب آثار و داوران جشنواره ملی پویانمایی برنامه‌های عروسکی تلویزیونی اعلام شد

حال و هوای شبکه استانی دنا بوی عطر امام رضا(ع) می‌گیرد

رئوف با بیان اینکه ویژه برنامه‌هایی به مناسبت دهه کرامت، فرخنده میلاد حضرت معصومه(س) و هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت تقدیم مخاطبان شبکه استانی دنا می‌شود، افزود: سیمای دنا با پخش فیلم‌های سینمایی «هرشب تنهایی»، «روز هشتم»، انیمیشن برای کودکان، برنامه تولیدی «بهون مهر»، «نگاه روز» با حضور کارشناسان و خادمین حرم مطهر، «شویل دنا» و «صبح دنا»، به صورت ویژه به موضوع ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) می‌پردازد.

وی با بیان اینکه این برنامه‌ها به آثار و برکات حضور این دو معصوم در کشور و کرامات ویژه آنان اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: حضور خادمان آستان قدس رضوی در برنامه و برقراری ارتباط زنده با حرم مطهر حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه و شاه چراغ، پخش نماهنگ، مشاعره رضوی و پخش نماهنگ از دیگر برنامه‌های سیمای دنا در دهه کرامت است.

رئوف اظهار داشت: همچنین صدای مرکز در برنامه‌های روتین خود با موضوع میلاد کریمه اهل بیت (س) و میلاد حضرت ثامن‌الحجج روی آنتن می‌رود.

وی گفت: ‌تهیه و پخش ویژه برنامه «امام رئوف» و «بانوی کرامت» و برقراری ارتباط با شهرهای مقدس قم و مشهد، پخش نمایش‌های رادیویی مختلف با حال و هوای میلاد و پخش سخنرانی‌های مرتبط نیز از دیگر تدارکات رادیو دنا به مناسبت دهه کرامت است.