تاریخ: ۲۱:۰۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
کمربند سبز یزد وارد فاز جدید می‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، مصطفی سالاری در جلسه ای که امروز با حضور جمعی از مسئولان مرتبط با اجرای طرح کمربند سبز برگزار شد، اظهار داشت: نیاز یزد به ایجاد کمربند سبز ضروری است و آلودگی هوا، ریزگردها و … اجرای این طرح را ضروری کرده است. […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، مصطفی سالاری در جلسه ای که امروز با حضور جمعی از مسئولان مرتبط با اجرای طرح کمربند سبز برگزار شد، اظهار داشت: نیاز یزد به ایجاد کمربند سبز ضروری است و آلودگی هوا، ریزگردها و … اجرای این طرح را ضروری کرده است.

وی عنوان کرد: اجرای این طرح باید منطقی و هدفمند دنبال شود ضمن اینکه باید در اجرای این طرح تسریع شود.

فرماندار یزد بیان کرد: با همکاری شرکت عمران شهرک صنعتی و شهرداری یزد، اجرای فاز جدید کمربند سبز شهرستان به زودی آغاز می‌شود.

وی با اشاره به بحران کم آبی در استان و به شکل ویژه در شهرستان یزد یادآور شد: رویکرد ایجاد فضای سبز در شهرستان یزد به سمتی است که از شیوه‌های نوین آبیاری و گیاهان کم‌آبخواه که کم مصرف و به صرفه است، استفاده شود.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه تاکنون بخش اعظمی از طرح کمربند سبز شهرستان اجرایی شده است، تاکید کرد: اجرای این طرح در محدوده شهرک صنعتی یزد نیازمند هماهنگی بین بخشی است که این جلسه به همین منظور و با مشارکت بخش دولتی و خصوصی تشکیل شده است.

سالاری خواستار همکاری بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی و شرکت شهرک‌های صنعتی در راستای تسریع در اجرای آن شد.

در این جلسه مقرر شد ظرف مدت ۱۰ روز شهرداری و اداره کل مسکن و شهرسازی استان نسبت به اخذ مجوزهای لازم به منظور واگذاری زمین اقدام کنند.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از روستای زیبای "گونای" + فیلم

همچنین مقرر شد شرکت عمران شهرک صنعتی و با هماهنگی منابع طبیعی نسبت به تهیه طرح مورد نیاز و اجرای آن همکاری لازم را با دستگاه‌های اجرایی داشته باشد.

عملیات تسطیح و نخاله‌برداری در محل اجرای طرح توسط شهرداری و تأمین نهال از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان انجام خواهد شد.