تاریخ: ۱۷:۳۳ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از اصفهان، نفس‌های پایانی پاییز و زمستان به شماره افتاده است؛ سرما می‌رود تا به حکم طبیعت، شش هفت‌ماه دیگر بازگردد.  دلخستگی‌ها، در خانه ماندن‌ها، دورهمی‌های خانوادگی در کنار بخاری یا زیرکرسی، قدم زدن‌های یکنفره با سنگینی لباس‌های گرم، زاینده رود کم آب و بعضاً بی‌آب […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا از اصفهان، نفس‌های پایانی پاییز و زمستان به شماره افتاده است؛ سرما می‌رود تا به حکم طبیعت، شش هفت‌ماه دیگر بازگردد. 

دلخستگی‌ها، در خانه ماندن‌ها، دورهمی‌های خانوادگی در کنار بخاری یا زیرکرسی، قدم زدن‌های یکنفره با سنگینی لباس‌های گرم، زاینده رود کم آب و بعضاً بی‌آب ، درخت‌های به خواب رفته، پرندگانی که چشم چشم می‌کردند تا آفتابی بیایند، همه می‌روند و با رفتنشان زندگی تازه‌ای را به شهر هدیه می‌دهند.

«به کجا می روی ای دل رسوا / ای دل رسوا تو چرا نکنی پرواز»؛ وقت پرواز است. زنده می‌شود زاینده‌رود، سرسبز می‌شود شهر، شاد می‌شوند خواجو و سی و سه پل و نقش جهان با خنده‌های مردم و بازی‌های کودکانی که در هوای دلچسب بهاری انتظار خوردن شام را روی چمن‌های سرسبز شهر می‌کشیدند.

نوبهار نزدیک است.

 

نفس های آخر پاییز و زمستان

 

تصویربرداری و تدوین: خشایار لک‌نژاد

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت بهاری در روستای غیاث‌آباد + تصاویر

 

انتهای پیام