گروه: مسافرت
تاریخ: ۸:۱۲ :: ۱۳۹۶/۰۲/۲۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام‌جم، ۱۲ اردیبهشت امسال مردی با حضوردر شعبه اول بازپرسی دادسرای فرودگاه مهرآباد تهران با شکایت از زنی کلاهبردار به قاضی مستوفی گفت: برای کار می‌خواستم به آلمان بروم که در مقابل سفارتخانه آلمان زنی که می‌گفت کارمند آنجا هست فریبم داد. او برای تهیه روادید ملاقات‌هایی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جام‌جم، ۱۲ اردیبهشت امسال مردی با حضوردر شعبه اول بازپرسی دادسرای فرودگاه مهرآباد تهران با شکایت از زنی کلاهبردار به قاضی مستوفی گفت: برای کار می‌خواستم به آلمان بروم که در مقابل سفارتخانه آلمان زنی که می‌گفت کارمند آنجا هست فریبم داد. او برای تهیه روادید ملاقات‌هایی در فرودگاه مهرآباد با من گذاشت و بعد از کلاهبرداری ۱۵۰ میلیون تومانی گریخت.

ماموران پلیس اطلاعات ـ امنیت ویژه فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران در جست‌وجوی زن ۴۳ ساله کلاهبردار بودند که مردی با مراجعه به آنها گفت: دختر خردسالم باید تحت عمل جراحی قلب قرار می‌گرفت. در جریان رفت و آمدم به سفارتخانه، با کارمند قلابی سفارت آلمان به نام الهام آشنا شدم. او ۷۰ میلیون تومان از من گرفت تا روادید خانواده چهار نفرمان را فراهم کند که این کار را نکرد و متواری شد .

این در حالی بود که پلیس با شکایت‌های مشابه دیگری نیزرو به رو شد که شاکیان برای درمان بیماری، عمل جراحی و برخی نیز برای مهاجرت و کار می‌خواستند به ترکیه و آلمان بروند که در دام این زن کلاهبردار گرفتار شده بودند.

زن شیاد تحت تعقیب بود تا این‌که چند روز پیش هنگام سفر به ترکیه در گیت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی‌(ره) بازداشت شد. در بازرسی از خانه وی در گیشا نیز شش جلد گذرنامه و دو جلد شناسنامه جعلی کشف شد .

او به پلیس اطلاعات ـ امنیت فرودگاه مهرآباد تهران منتقل شد و به افسر تحقیق گفت: من دختر جوان و پسری نوجوان دارم، برای تامین هزینه زندگی آنها به کلاهبرداری دست زدم. افراد را در مقابل سفارتخانه‌های ترکیه و آلمان شناسایی می‌کردم و به بهانه تهیه روادید فریبشان دادم.

سرهنگ ابراهیم حسین‌زاده، فرمانده پلیس فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران گفت: متهم از ۱۷ نفر۸۰۰ میلیون تومان کلاهبرداری کرده است. برخی شاکیان گفته‌اند متهم با برادرش در این کلاهبرداری‌ها نقش داشته است که تحقیقات در این باره ادامه دارد. یکی از شاکیان زوجی مبتلا به ام‌اس بوده و برای درمان قصد رفتن به آلمان را داشتند که به بهانه روادید ۵۰ میلیون تومان از آنها کلاهبرداری کرده بودند. متهم پیش از عید سه زن را به بهانه سفر به آلمان به ترکیه برده و در آنجا رها کرده بود که از سرنوشت آنها خبری در دست نیست.

حسین‌زاده ادامه داد: زن کلاهبردار سفرهای متعددی به کشورهای ترکیه‌ آلمان، فرانسه و قبرس داشته و احتمال افزایش شاکیان وجود دارد. با درخواست بازپرس پرونده، تصویر متهم برای شناسایی شاکیان بدون پوشاندن چهره در روزنامه چاپ می‌شود. شاکیان برای پیگیری پرونده‌هایشان می‌توانند به دادسرا یا پلیس اطلاعات ـ امنیت فرودگاه مهرآباد مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌های ۶۳۹۵۶۷۲۴ و۶۱۰۲۲۶۵۳ تماس بگیرند.