تاریخ: ۲۰:۴۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲

احمد شجاعی با  اشاره به کشف دو قطعه از پیکر جانباختگان حادثه پلاسکو، به مهر گفت: قطعاتی از منطقه هرندی کشف شده است که به پزشکی قانونی ارجاع شده و اقداماتی از قبیل پیکرشناسی، آزمایشات تخصصی و اخذ نمونه DNA به منظور احراز هویت روی آنها انجام خواهد شد.شجاعی در خصوص احراز هویت بر روی […]

احمد شجاعی با  اشاره به کشف دو قطعه از پیکر جانباختگان حادثه پلاسکو، به مهر گفت: قطعاتی از منطقه هرندی کشف شده است که به پزشکی قانونی ارجاع شده و اقداماتی از قبیل پیکرشناسی، آزمایشات تخصصی و اخذ نمونه DNA به منظور احراز هویت روی آنها انجام خواهد شد.
شجاعی در خصوص احراز هویت بر روی این پیکرها، گفت: ممکن است قطعات کشف شده مربوط به پیکر جانباختگان احراز هویت شده نباشد چرا که یکی از این قطعات کشف شده  قطعه بزرگی از بخشی از بدن است با این حال اعلام نظر قطعی منوط به انجام آزمایشات است.
وی افزود: اینکه قطعات کشف شده مربوط به هویت‌های جدید است یا خیر، پس از اتمام آزمایشات مشخص می‌شود و احتمالا امروز و نهایتا تا فردا این پیکرها احراز هویت می‌شوند.
اجاره ۶۰۰ واحد از ساختمان نور
 برای کسبه‌ پلاسکو
معاون فنی و عمرانی فرمانداری تهران گفت: ۶۰۰ واحد از ساختمان‌نور در تقاطع خیابان طالقانی و ولیعصر(عج) برای کسبه پلاسکو اجاره شد.
غلامحسین آرام  به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به درخواست سرقفلی‌داران ساختمان تخریب شده پلاسکو، براساس توافقات صورت گرفته با بنیاد مستضعفان و اصناف تهران، ۶۰۰ واحد از ساختمان‌نور واقع در تقاطع خیابان طالقانی و ولیعصر برای کسبه پلاسکو اجاره شد.
آرام تصریح کرد: اجاره‌بهای این مجموعه را در چند ماه اول، مالک پلاسکو (بنیاد مستضعفان) پرداخت خواهد کرد.
وی افزود: مقرر شد تا هرچه سریعتر تمامی کسبه و سرقفلی‌داران به این ساختمان نقل مکان کنند.
گلایه طلایی از بلاتکلیفی وضعیت شغلی آتش نشانان و تفکیک‌شان
به شهدای خدمت و ایثارگر
نایب رئیس شورای شهر تهران درخواست کرد که وضعیت سختی شغل آتش‌نشانان و شهیدنامیدن این افراد لحاظ شود.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، مرتضی طلایی در جلسه سیصدو بیست وپنجم شورای شهر تهران  با بیان اینکه باید از مردم شهیدپرور تهران به دلیل حضور گسترده‌ در مراسم تشییع پیکر شهدای آتش‌نشان تشکر کنیم، گفت: لازم است سختی شغل آتش‌نشانان در مجلس شورای اسلامی تصویب شود چرا که این یک انتظار به حق است که مدت‌ها بلاتکلیف رها شده و متاسفانه ایجاد ناامنی شغلی کرده است.
نایب رئیس شورای شهر تهران که به دلیل غیبت مهدی چمران در ابتدای جلسه، ریاست شورا را برعهده داشت، با گلایه از اقدام دولت و بنیاد شهید در خصوص شهید ننامیدن آتش‌نشانان گفت: طی گزارشی که شهردار تهران به رهبر معظم انقلاب داده بود، ایشان فرمودند که شهدای آتش‌نشان جزو شهدا هستند، اما حالا مباحثی در خصوص تفکیک شهدا به شهید خدمت و ایثارگر مطرح است که نباید این تفکیک صورت گیرد چرا که موجب دلخوری این قشر زحمتکش می‌شود.

این مطلبو از دست ندید!  یک بهله پرنده شکاری سارگپه در طبیعت خوی رهاسازی گردید