کشف ۱۵ میلیارد تومان طلای قاچاق

0
اشتراک

کشف ۱۵ میلیارد تومان طلای قاچاق

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با اقدامات اطلاعاتی-عملیاتی سربازان گمنام امام(عج) سه باند قاچاق سازمان‌یافته طلا در استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی و کردستان شناسایی و عوامل آن دستگیر شدند.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از عصرایران به نقل از اقتصاد پنهان، قاسم خورشیدی با اعلام این خبر افزود: طی این عملیات‌ها، ۱۲۵ کیلوگرم طلا به ارزش ۱۵ میلیارد تومان کشف و ضبط شد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: عوامل این باندها، انواع طلاجات را از کشور ترکیه با جاسازی در اتوبوس‌ها و نیز از کشور امارات از طریق دریا، با هدف فروش در استان‌های مختلف وارد کشور نمودند که با اقدام به‌هنگام سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته خورشیدی بر اساس تحقیقات انجام شده در این پرونده در استان آذربایجان غربی، عوامل این باند از اوایل سال ۹۴ تا کنون بیش از ۱۲ مرتبه و در مجموع ۲۵۴٫۴ کیلوگرم طلا را به صورت سازمان‌یافته و از طریق روش جاسازی در اتوبوس‌های مسافربری وارد کشور کرده‌اند و این‌بار در حال قاچاقِ ۴۱ کیلوگرم طلا دستگیر شدند.

سخنگوی ستاد با اشاره به فعالیت بیش از یک هزار و ۵۰۰ کارگاه ساخت مصنوعات طلا در استان اصفهان گفت: بواسطه قاچاق مصنوعات طلا بیش از نیمی از کارگاه‌ها با تعطیلی و یا رکود مواجه هستند که انتظار می‌رود تلاش مجموعه دستگاه‌های مبارزه‌کننده‌ی با قاچاق نتیجه‌بخش بوده و موجب رونق دوباره تولیدات داخلی شود.

سخنگوی ستاد در تشریح چرایی و چگونگی قاچاق مصنوعات طلا به کشور گفت: بررسی ‌ها حاکی از آنست که به دلیل پایین بودن دستمزد ساخت و بهتر بودن طرح‌ها، انواع طلاجات در کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور ترکیه تولید و پس از حکاکی کد کارگاهی ایران بر روی آن‌ها به داخل کشور قاچاق می‌‌شوند.

خورشیدی تصریح کرد: مطابق تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دولت می‌تواند برای خرید و فروش، حمل و نگهداری کالاهایی که موضوع قاچاق قرار می‌گیرند، مقرراتی را وضع نماید که تخلف از آن در حکم قاچاق محسوب می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.