کشف گونه میمون غیربومی در پلدختر/توله‌سگ‌ها از سرما نجات یافتند

0
اشتراک

کشف گونه میمون غیربومی در پلدختر/توله‌سگ‌ها از سرما نجات یافتند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر،  امیر محمدی نژاد رئیس اداره محیط زیست پلدختر اظهار داشت: در پی گشت و کنترل اداره حفاظت محیط زیست پلدختر به یک خودور مشکوک شدند که پس از بازرسی از آن یک قلاده میمون در آن کشف کردند.

وی با بیان اینکه این میمون از گونه های خارجی غیر بومی کنوانسیون CITES است افزود: فرد متخلف بدون هیچ گونه مجوزی اقدام به حمل آن کرده بود.

رئیس اداره محیط زیست پلدختر در این راستا برای این فرد متخلف صورتجلسه تنظیم و به مراجع قضایی معرفی شد گفت: میمون «رزوس» با نام علمی Macaca Mulatta یکی از جانوان وحشی جنوب شرق آسیا بوده که متاسفانه در سالهای اخیر به صورت قاچاق و از راه های غیر قانونی وارد کشور ایران شده است.

محمدی نژاد با بیان اینکه در برخی از مردم از روی دانش پایین و اطلاعات ناکافی در این زمینه اقدام به نگهدرای از این جانور به عنوان حیوان خانگی می کنند گفت: در بسیاری از موارد پس از اندکی از نگهداری این حیوان خسته و آنها را در طبیعت رها می کنند و پناه بردن آنها به طبیعت این حیوان را به گونه های مهاجم تبدیل می کند.

وی با اشاره به اینکه گونه های مهاجم تهدیدی جدی برای اکوسیستم های طبیعی و تنوع زیستی کشور به شمار می روند گفت: این گونه ها علاوه بر رقابت بر سر منابع غذایی با گونه های بومی با انتقال بیماری ها و تداخل ژنتیکی می توانند زمینه انقراض گونه های بومی را فراهم سازد.

نجات جان چهار توله سگ از سرما زدگی

فولادوند خبرنگار فعال محیط زیستی اظهار داشت:  در بیابان های شهرستان سلسله چهار توله سگ را در حالی دیدم که زیر برف و سرما به خود می پیچیدند و باورم نمی شد که این توله سگها در این بیابان دور افتاده چرا رها شده اند.

وی با اشاره به پیش بینی مکانی برای نگهداری آنها گفت: با توجه به اطلاع رسانی به نیروهای محیط زیست پلدختر این توله سگ ها از سرما نجات یافتند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.