تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
کشف و ضبط ۳۰ اسلحه شکاری در سلسله

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، ‌طاهر فتح‎اللهی گفت: در پی گشت و کنترل زیستگاه‎های شهرستان در مناطق گلهو و رودخانه کهمان چهار قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه موتور برق از متخلفین کشف و ضبط شد. وی با بیان اینکه با حضور به موقع یگان حفاظت این اداره، قبل از هرگونه […]

55972.jpg

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، ‌طاهر فتح‎اللهی گفت: در پی گشت و کنترل زیستگاه‎های شهرستان در مناطق گلهو و رودخانه کهمان چهار قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه موتور برق از متخلفین کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه با حضور به موقع یگان حفاظت این اداره، قبل از هرگونه شکار و صید متخلفان دستگیر و ادوات و اسلحه‎های آنان توقیف شد،اضافه کرد: متخلفین پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

فتح‎اللهی ادامه داد: بر همین اساس به متخلفان شکار و صید هشدار می‎دهیم در صورت تجاوز به مناطق تحت مدیریت این اداره با متخلفان شکار و صید برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به مجازات این جرائم گفت: مجازات‎های تعیین شده شامل ۶ ماه حبس،ابطال و ضبط اسلحه و جواز و جریمه نقدی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله بیان کرد: از طبیعت دوستان درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی با شماره تلفن گویای۱۵۴۰ تماس بگیرند. 

این مطلبو از دست ندید!  حدس بازدید ۳٫۵ میلیون گردشگر از آذربایجان غربی

وی یادآور شد: این واحد از ابتدای امسال تا به حال ۳۰ اسلحه از انواع مختلف شکاری و جنگی از متخلفان کشف و ضبط کرده و جهت تحویل به مقامات قضایی اقدامات لازم انجام شده است.

فتحی‎اللهی در پایان از مردم طبیعت دوستمان درخواست کرد با توجه به سردی هوا و کمبودعلوفه و دیگر مواد غذایی مورد نیاز جانوران وحشی که باعث می‎شود این حیوانات به نزدیکی مناطق کوهستانی بیایند، با حیوانات مهربان باشند و باقی مانده غذاهای خود را در اطراف کوهستان  قرار دهند.

منبع: ایسنا