تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
کشف و ضبط ۳۰ اسلحه شکاری در سلسله

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، ‌طاهر فتح‎اللهی اظهار کرد: در پی گشت و کنترل زیستگاه‎های شهرستان در مناطق گلهو و رودخانه کهمان چهار قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه موتور برق از متخلفین کشف و ضبط شد. وی با بیان اینکه با حضور به موقع یگان حفاظت این اداره، قبل از […]

55972.jpg

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، ‌طاهر فتح‎اللهی اظهار کرد: در پی گشت و کنترل زیستگاه‎های شهرستان در مناطق گلهو و رودخانه کهمان چهار قبضه اسلحه شکاری و یک دستگاه موتور برق از متخلفین کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه با حضور به موقع یگان حفاظت این اداره، قبل از هرگونه شکار و صید متخلفان دستگیر و ادوات و اسلحه‎های آنان توقیف شد،اضافه کرد: متخلفین پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

فتح‎اللهی ادامه داد: بر همین اساس به متخلفان شکار و صید هشدار می‎دهیم در صورت تجاوز به مناطق تحت مدیریت این اداره با متخلفان شکار و صید برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به مجازات این جرائم گفت: مجازات‎های تعیین شده شامل ۶ ماه حبس،ابطال و ضبط اسلحه و جواز و جریمه نقدی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سلسله بیان کرد: از طبیعت دوستان درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی با شماره تلفن گویای۱۵۴۰ تماس بگیرند. 

وی یادآور شد: این واحد از ابتدای امسال تا به حال ۳۰ اسلحه از انواع مختلف شکاری و جنگی از متخلفان کشف و ضبط کرده و جهت تحویل به مقامات قضایی اقدامات لازم انجام شده است.

فتحی‎اللهی در پایان از مردم طبیعت دوستمان درخواست کرد با توجه به سردی هوا و کمبودعلوفه و دیگر مواد غذایی مورد نیاز جانوران وحشی که باعث می‎شود این حیوانات به نزدیکی مناطق کوهستانی بیایند، با حیوانات مهربان باشند و باقی مانده غذاهای خود را در اطراف کوهستان  قرار دهند.

منبع: ایسنا