گروه: ورزش
تاریخ: ۲۱:۱۶ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۵
کشتی فرنگی این روزهای المپیک را به عنوان ورزش ندانید

ورزشی که درآن داور میتواند یک امتیاز برای یکی از کشتی گیران باشد وعدالت درآن معنایی ندارد چه ورزشی است؟ سکو داشتن در فدراسیون جهانی کشتی در این روزها خیلی مهم است .کشورما بدلیل نداشتن سکوی فدراسیون جهانی کشتی باید در المپیک ناکام باشد.  کمتر کشتی گیری میتواند با این بی عدالتی ها به مقام […]

ورزشی که درآن داور میتواند یک امتیاز برای یکی از کشتی گیران باشد وعدالت درآن معنایی ندارد چه ورزشی است؟

سکو داشتن در فدراسیون جهانی کشتی در این روزها خیلی مهم است .کشورما بدلیل نداشتن سکوی فدراسیون جهانی کشتی باید در المپیک ناکام باشد.  کمتر کشتی گیری میتواند با این بی عدالتی ها به مقام قهرمانی برسد.

01038902

سعید عبدولی که قهرمان مسابقات جهانی 2011 استانبول شده بود، در المپیک 2012 لندن، شانس اول رقابت های 66 کیلوگرم کشتی فرنگی بود. او در مرحله اول آتاکان یوکسل ترک را برد اما در مسابقه دوم برابر استیوگنوی فرانسوی، با رأی عجیب داوران 3 ـ صفر بازنده اعلام شد. رای داوران چنان عجیب و ناعادلانه بود که محمد عباسی وزیر ورزش ایران، مستقیما به مارتینتی، رئیس فیلا نامه نوشت و احمدی نژاد به مسوولان ورزش گفت تا پاداش قهرمانان المپیک را به او بدهند. عبدولی بعدها گفت اگر محمد بنا نبود، می‌ رفتم و ایهاربرل، داور بلاروسی را می‌ زدم.

n00054210-b