گروه: اخبار
تاریخ: ۱۲:۲۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶

برترین ها – ترجمه از الهام مظفری: « «بانویی با حلقه» یک داستان ایرلندی در مورد مارگوری مک کال هست که در تابوت زنده گردید. مارگوری در سال ۱۷۰۵ در اثر تب مرد و سریعا دفن گردید تا بیماریش به دیگران سرایت نکند. همان شبی که مارگوری دفن گردید، چند سارق قبرش را حفر کردند […]

برترین ها – ترجمه از الهام مظفری: « «بانویی با حلقه» یک داستان ایرلندی در مورد مارگوری مک کال هست که در تابوت زنده گردید. مارگوری در سال ۱۷۰۵ در اثر تب مرد و سریعا دفن گردید تا بیماریش به دیگران سرایت نکند. همان شبی که مارگوری دفن گردید، چند سارق قبرش را حفر کردند به امید اینکه انگشتر گرانبهای وی را دزدیده و جسدش را بفروشند. هنگامی سارق در حال بریدن انگشت او برای سرقت انگشترش بود، مارگوری زنده گردید و جیغ بلندی کشید.
بعضی بیان می کنند سارقان شوکه شده و همان جا مرده اند در حالی که بعضی دیگر بیان می کنند آنان فرار کرده و هرگز سراغ قبر دیگری نرفتند. مارگوری به خانه رفت و شوهرش از شوک دیدن او درگذشت. او در همان قبری دفن گردید که مارگوری دفن شده بود. مارگوری دو مرتبه ازدواج کرد و بچه دار گردید. او در قبرستان شانکیل در ایرلند به خاک سپرده گردید، همان جا که یک بار دفن شده بود. در سال ۱۸۶۰ سنگتراشی به اسم ویلیام گراهام سنگی حکاکی کرد که روی آن نوشته شده بود: «مارگوری مک کال یک بار زندگی کرد و دوبار مرد.» » و آن را روی قبر او گذاشت. در اینجا داستان های دیگری در مورد کسانی که در قبر زنده گردیدند خواهید قرائت کرد.

اسی دانبار
اسی دانبار ۳۲ ساله در سال ۱۹۱۵ در اثر صرع علی الظاهر جان خود را از دست داد. جسد او برای دفن در ۱۱ صبح روز بعد در تابوت گذاشته گردید. او باید زودتر دفن می گردید، اما چون خواهرش که در شهر دیگری زندگی می کرد قصد داشت برای آخرین بار وی را نگاه کند، خاکسپاری به دیرکرد افتاد. علی رغم طولانی بودن مراسم خواهر اسی به موقع نرسید. او چند دقیقه پس از اینکه خواهرش داخل قبر قرار داده گردید رسید، اما به سرعت جسد را بیرون آوردند تا خواهرش برای آخرین بار وی را نگاه کند.
اسی در تابوت زنده گردید، نشست و به خواهرش خندید. سه کشیشی که آنجا بودند از بیم داخل قبر افتادند، دنده های یکی از آنان شکست، چون دو نفر دیگر اهتمام کردند از او بالا بروند تا از قبر فرار کنند. کشیش ها، خواهر اسی و سایر مهمان های از آنجا گریختند. سال ها بعد مردم هنوز باور داشتند که اسی یک زامبی هست که از مرگ برگشته هست. او در سال ۱۹۵۵ درگذشت. یک روزنامه مرگ وی را با این تیتر اعلام نمود: «دومین تشییع جنازه زن اهل کارولینای جنوبی»

کسانی که در تابوت زنده شدند  
متیو وال
یک روزنامه مرگ وی را با این تیتر اعلام نمود: «دومین تشییع جنازه زن اهل کارولینای جنوبی»روستای بروگینگ در هرتفوردشایر روز پیرمرد را در ۲ اکتبر هر سال جشن می گیرد. اما درواقع این روز یادآور پیرمرد ها نیست لکن ذی ربط به متیو وال هست که در ۲ اکتبر ۱۵۷۱ تقریبا زنده به گور گردید. متیو وال برای مراسم ازدواجش آماده می گردید که علی الظاهر مرد. او در یک تابوت به کلیسای روستا برده گردید که یکی از کسانی که تابوت را حمل می کرد روی برگ های خیس لیز خورد و تابوت را ر ها کرد. این شوک وال را به هوش آورد و او آغاز به کوبیدن تابوت و داد زدن کرد. او ازدواج کرد، مالک دو فرزند گردید و ۲۴ سال دیگر هم زندگی کرد و در سال ۱۵۷۵ درگذشت.
او وصیت کرد که زنگ کلیسا هر سال برای خاکسپاری و ازدواج او در دومین روز اکتبر نواخته گردد. هم چنین درخواست کرد برگهای جایی که نعش کش لیز خورده بود جارو گردد. تقاضای او عجیب به نظر می رسید، چون همین برگ ها مانع زنده به گوری او شده بود. مردم بروگینگ هنوز به وصایای او عمل می نمایند. در ۲ اکتبر هر سال زنگ کلیسا نواخته و برگ ها جارو می گردد.
 کسانی که در تابوت زنده شدند  
خانم بلاندن
خانم بلاندن ساکن همپشایر دو بار مرد و زنده گردید. بدن او سرد گردید، نفس نمی کشید و نبض و قلبش نمی زد؛ در نتیجه فکر کردند او مرده و علیرغم میل شوهرش که آن زمان سفر بود و قصد داشت هنگامی برگشت وی را دفن کنند، به خاک سپرده گردید.  چند کودک که در اطراف قبر او بازی می کردند گفتند صداهایی از قبرش می شنوند در نتیجه جسد خانم بلاندن از قبر بیرون آورده گردید. او در تابوت زنده شده و در کوشش برای فرار تمام بدنش مجروح و خراشیده شده بود. اما نشانه ای از حیات در او یافت نشد و دو مرتبه به خاک سپرده گردید. جسد او روز بعد دو مرتبه از خاک خارج شد تا مورد ارزیابی قرار گیرد، این بار زخم های بیشتری روی بدنش رویت گردید. نگهبانی کنار قبرش باید هنگامی او دو مرتبه زنده شده بود متوجه می گردید، اما نشده بود. به احتمال زیاد او در آن زمان آنجا نبوده هست.

 کسانی که در تابوت زنده شدند 
دختر ناشناس
در دهه ۱۸۵۰ دختر جوان ناشناسی که برای تعطیلات به جزیره ادیستو در کارولینای جنوبی رفته بود در اثر دیفتری مرد. برای اینکه بیماریش به دیگران سرایت نکند به سرعت وی را دفن کردند. او در یک مقبره خانوادگی دفن گردید، سال ها بعد هنگامی این خانواده قصد داشتند پسرشان را دفن کنند مقبره باز گردید. او در تابوت به هوش آمده و اهتمام کرده بود از مقبره فرار کند.

 کسانی که در تابوت زنده شدند 
مارگارت دیکسون
مارگارت دیکسون در سپتامبر ۱۷۲۱ به سبب مخفی کردن بارداریش محاکمه و به دار آویخته گردید. این زن ادینبورگی از همسرش جدا شده و در یک مسافرخانه مشغول به کار بود که با پسر مالک مسافرخانه ارتباطات عاشقانه ایجاد کرد و بارداری گردید، اما این مبحث را مخفی کرد، چون نمی خواست شغلش را از دست بدهد.
نوزادی که به دنیا آورد بسیار ضعیف بود و چند روز بعد مرد. مارگارت نتوانست نوزاد را دفن کند، چون بارداری او یک رمز بود در نتیجه وی را داخل رودخانه انداخت. متاسفانه همان روز جسد نوزاد کنار رودخانه پیدا شد. مارگارت به دار آویخته گردید. او در تابوت حال جابه جایی به قبرستان زنده گردید. به نظر می رسید زنده شدن او معجزه خداوند بوده و خدا به وی شانس دو مرتبه داده و گناهش را بخشیده هست. او نزد همسرش برگشت و به زندگی خود دنبال کردند.

کسانی که در تابوت زنده شدند  
الینور مارکام
در سال ۱۹۸۴ الینور مارکام در نیویورک مرد. او از دو هفته پیش از مرگش از ناراحتی قلبی شکایت می کرد و دکتر هاوارد پزشک مواظب او بود. اما مریضی او ادامه یافت تا اینکه در صبح هشتم جولای دکتر هاوارد اعلام نمود که او مرده هست. گواهی مرگ او صادر گردید و دو روز بعد وی را برای خاکسپاری در تابوت گذاشتند.    الینور در حال جابه جایی به گورستان در تابوت زنده گردید و سر و صدا کرد. پس از باز شدن تابوت، الینور شگفت زده داد می زد که داشتند وی را زنده به گور می کردند. دکتر هاوارد که در تشییع جنازه او حضور داشت، وی را آرام کرد و اطمینان داد که این اشتباه اصلاح خواهد گردید. الینور بعد ها گفت که در تمام این مدت هوشیار بوده و همه چیز را می شنیده هست.
 کسانی که در تابوت زنده شدند  
پسر سه ساله بی اسم

در ۲۵ آوریل ۱۹۱۳ پسربچه سه ساله خانم بارنی در مراسم خاکسپاریش در کالیفرنیا در تابوت زنده گردید. او در تابوت نشست و به مادربزرگ ۸۱ ساله خود خانم اسمیت خیره گردید که او از بیم همان لحظه مرد. پس از آن دو مرتبه از هوش رفت و در تابوت افتاد. پزشک اعلام نمود که او واقعا مرده هست.
داستان او شبیه پسر بچه دو ساله برزیلی، کلوین سانتوس هست. او هم پیش از دفن زنده گردید، در تابوت نشست و از پدرش تقاضای آب کرد و دو مرتبه در تابوت افتاد و مرد.

کسانی که در تابوت زنده شدند  اکتاویا هچر
در ژانویه ۱۸۹۱ جیمز و اکتاویا هچر تنها پسرشان ژاکوب را از دست دادند. اکتاویا پس از مرگ پسرش افسرده گردید و از تخت وی را ترک نمی کرد. او مریض گردید و به کما رفت و در ۲ مه ۱۸۹۱ اعلام گردید که مرده هست. او سریعا دفن گردید. چند روز بعد خانواده شوهرش متوجه گردیدند که چند نفر از مردم شهر که در کما بوده اند دو مرتبه زنده شده اند. جیمز و خانواده اش شک کردند که زن را زنده به گور کرده باشند در نتیجه سریعا وی را نبش قبر کردند.
اکتاویا به هوش آمده و اهتمام کرده بوده از قبر خارج گردد، اما نتوانسته هست. پوشش داخلی تابوت پاره شده بود و دستانش خون آلود بودند. جیمز دو مرتبه وی را به خاک سپرد. ساکنین اطراف گورستان مدعا می کنند که صدای گریه زن را از گور می شنیده اند. جیمز از بیم اینکه خودش زنده به گور نشود فرمان داد برایش یک تابوت سفارشی بسازند. این تابوت از داخل باز می گردد و اگر زنده باشد توان دارد فرار کند.

کسانی که در تابوت زنده شدند  
مادام بوبین
در ۱۶ نوامبر ۱۹۰۱ مادام بوبین پس از اینکه از سنگال به فرانسه رسید در اثر تب زرد درگذشت. جسد او سفت شده و صورتش خاکستری شده بود. اورا  به سرعت دفن کردند. پرستاری که مادام بوبین را پیش از دفن دیده بود گزارش کرد که بدنش آنقدر که باید سرد نبوده و مدعی شد حرکات کوچکی را در عضلات شکمش رویت کرده هست. او گفت: ممکن است مادام بوبین نمرده و زنده به گور شده باشد.
پدر مادام بوبین وی را نبش قبر کرد و از اینکه دید دخترش در تابوت یک نوزاد به دنیا آورده، شگفت زده گردید. کالبدشکافی نمایش داد که او تب زرد نداشته و هنگام دفن زنده بوده و داخل قبر مرده هست. خانواده اش شکایت نمودند و ۸۰۰۰ فرانک به آنان داده گردید. کسانی که در تابوت زنده شدند