کسانی که از انقلابی بودن خسته شده‌اند می‌خواهند با هواپیماهایی سفر کنند که بوی نویی بدهد

0
اشتراک

کسانی که از انقلابی بودن خسته شده‌اند می‌خواهند با هواپیماهایی سفر کنند که بوی نویی بدهد

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، حجت الاسلام محمدیان امروز در نشست دفتر تحکیم وحدت در مشهد گفت: شما دانشجویان چند روزی است که میهمان امام رضا (ع) هستید و توفیق میهمان ایشان شدن را دارید، این توفیق را قدر بدانید.

 

وی افزود: این سفر خوبی است که دل های پاکتان را به امام رضا (ع) پیوند بزنید.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با تاکید براینکه انسان نباید گوهر وجودش را به آسانی از دست بدهد، تصریح کرد: عده ای گوهر وجودشان را برای سراب از دست می دهند و این در حالی است که تمام هستی در برابر این گوهر تسلیم می شوند؛ اگر به شما بگویند کسی در قمار تمام زندگیش را ببازد می گویید عجب آدم احمقی است و انسان باید گوهر وجودش را به مسائل بی ارزش دنیا نفروشد.

 

حجت الاسلام محمدیان تصریح کرد: وقتی خدمت امام رضا(ع) می رسید از ایشان بخواهید که این گوهر وجودی را به شما نشان دهند، وجود مادی ما خاک و این گوهر در میان این خاک قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: آیت الله حسن زاده آملی تاکید می کرد حاجت دنیایی را از امامزاده و حاجت های بزرگ را از امام رضا (ع) بخواهید. اگر کسی گوهر وجودش را کشف کند هستی را به دست می آورد و ولی خدا می شود، این را بدانید که با امام رضا (ع) معامله بزرگ انجام دهید.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها داشتن سه ویژگی را برای دانشجویان مهم دانست و افزود: سعی کنید رازدار باشید هم اسرار خودمان و هم اسرار دیگران را فاش نکنید روز قیامت همه انسان ها از هم فرار می کنند چون باطنشان آشکار می شود.

 

وی با اشاره به حضور دانشجویان و جوانان در شبکه های اجتماعی و گروه های تلگرامی تصریح کرد: متاسفانه امروز شاهدیم که انواع خبرها را در گروه های تلگرامی منتشر می کنند بدون این که راست و دروغ آن را بدانند؛ این جوان ما بدون تامل در خبر برای این که اولین کسی باشد که خبر را منتشر می کند این اخبار را نشر می دهد.

 

حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: دانشجویان باید ظرف وجودی شان بزرگ باشد.

 

وی دومین ویژگی دانشجویان را مدارا با مردم دانست و افزود: پیامبر(ص) نیز این ویژگی را دارا بودند و شما دانشجویان باید در این زمینه نیز تلاش کنید با مردم راه بیایید و سخت نگیرید و مردم را درک کنید.

 

فریب عده ای که می گویند دنیا پارک است، را نخورید

 

حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه امروزه شاهدیم در تبلیغات می گویند به بیمه ها اعتماد کنید که زندگی مرفهی خواهید داشت، گفت: اگر مردم این اعتمادی که به بیمه ها می کردند به خدا می کردند الان از اولیای الهی بودند.

 

وی با بیان اینکه انبیا واقعیت زندگی را مشکلات می دانستند، تصریح کرد: خودتان را فریب ندهید این دنیا پارک نیست و عده ای دارند آدرس غلط می دهند دنیای مادی جای زحمت کشیدن دارد؛ چرا که این گونه است که گوهر وجودی شما صیقل می خورد و ارزشمند می شود.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه انسان در سختی ها آفریده شده، خاطر نشان کرد: صدها آیه و روایت در این زمینه وجود دارد اگر می خواهید وجود انسان هم چون زغال سیاه باشد در پارک دنیا تفریح کنید؛ ولی اگر می خواهید وجود انسان مانند الماس باشد باید فشارها را تحمل کنیم.

 

حجت الاسلام محمدیان بزرگترین اسیدی که باعث الماس شدن در این دنیا شد را کربلا دانست و افزود: در کربلا ۳۰ هزار نفر از یک طرف وارد شدند و ۷۲ نفر دیگر از سوی دیگر و اکنون می بینید که پس از ۱۴۰۰ سال آن ۳۰ هزار نفر لعن می شوند و آن ۷۲ نفر در تاریخ می درخشند.

 

وی تاکید کرد: شما دانشجویان نباید فریب کسانی را بخورید که بگویند برای شما زندگی راحت درست می کنیم از خانه و ماشین گرفته تا امکانات فراوان این را بدانید خیلی ها حاضرند صدها میلیارد بدهند اما مثل شما باشند.

 

چهار گروه در برابر مشکلات

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ادامه سخنانش با بیان اینکه وقتی مشکلات برای انسان ها پیش می آید، آنها به چهار گروه تقسیم می شوند، اشاره و تصریح کرد: گروه اول در بن بست گیر می کنند و ترس از مصیبت و ناراضی بودن مصیبت بزرگتری است که این گروه در مواجهه با این مشکلات له می شوند.  

 

حجت الاسلام محمدیان افزود: گروه دوم در برابر مشکلات کنار می آیند و می گویند چاره ای نیست، گروه سوم معتقدند می شود از مصیبت ها برای رشد استفاده کرد تسلیم می شوند و زبان به شکوه باز نمی کنند اما گروه چهارم در مصیبت ها شکر به جا می آورند که اوج آن را ما در زیارت عاشورا در سجده آخر این زیارت می بینیم. بناست که ما انسان ها به اینجا برسیم.

 

تحریم ها جز مقابله با آزادی ملت ایران نیست

 

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ملت ایران ۳۸ سال سختی ها را به جان خریده گفت: امروز در دنیا شاهدیم که ملت ایران با ایستادگی خود در برابر استکبار در میان انسان های آزاده عزیز است و آنها سر تسلیم در مقابلش فرود می آورند.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تاکید کرد: شما دانشجویان به افرادی نگاه نکنید که از درون تهی شده اند و برای ما نسخه تهی می پیچند.  

 

حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه تحریم ها جز برای مقابله با آزادی و تجربه های ما نبود، تصریح کرد: ملت ما آزادی را تجربه کرده است عده ای می گویند باید به هر قیمتی از شرایط عبور کنیم و تا کی می خواهیم انقلابی بمانید؛ این ها خسته شده اند و می خواهند در پارک قدم بزنند این افراد گاهی باید به سفر خارجی بروند و با هواپیمایی سفر کنند که بوی نویی بدهد. هواپیمایی که به طور مستقل در برابر هر فرد مانیتور باشد و صندلی هایش باز شده و به شکل تخت در بیاید که خسته نشوند.

 

ورود به انجمن اسلامی دانشجویان یعنی تشخیص درست وظیفه جوان انقلابی

 

وی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اینکه انجمن های اسلامی یکی از تشکل های تاثیرگذار در محیط دانشگاه است، گفت: شما با ورود به این تشکل دانشجویی وارد عرصه بزرگی از زندگی خود شدید و سرنوشت جدیدی برای خود رقم زدید. شما آمده اید که ببینید حق و باطل کجاست.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها  خطاب به دانشجویان تصریح کرد: آمدن به پای حق هزینه دارد و ورود به انجمن اسلامی یعنی تشخیص درست، وظیفه جوان انقلابی این است بدانید در کدام جبهه ایستادگی کنید و بدانید که در دنیا و جامعه شما چه می گذرد.

 

حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه شما مخالفین بزرگی در دنیا دارید، گفت: شما باید بدانید در داخل چه کسانی زمینه را برای نظام سلطه فراهم می کنند و برای ملت ما نسخه حقارت و ذلت می پیچند شما بزرگترین بلندگو برای حمایت از حق و حقیقت باشید.

 

وی ادامه داد: انجمن اسلامی محورش خدا و جهتش عدالت و مبارزه با اشرافی گری و تجمل گرایی است کسانی در لباس مسئولیت و در لباس کاردچاق کنی خون ملت را می مکند و به دنبال سازش با غرب هستند که چند روزی در مرتع خوب بچرخند، شما دانشجویان در دانشگاه باید با بالا بردن معنویت خود آلوده دنیا و پست و مقام آن نشوید.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: همه انقلابیون باید بگویند این دانشجویان هستند که صف اول هستند شما به قدری در دانشگاه تاثیرگذارهستید که جریانی به دنبال حذف شما است شما باید این خیمه را محکم در دانشگاه حفظ کنید و هر کسی که از کنار انجمن اسلامی عبور کرد بوی معنویت به مشامش برسد و شما دانشجوی نمونه انقلابی باشید.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.