گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۴۴ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
کرکره ۳۳ فروشگاه برند تقلبی درمازندران پایین کشیده شد

علیرضا یونسی رستمی روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار نداشتن مجوز نمایندگی برای فروش کالاهای شرکت های معتبر خارجی را دلیل اصلی بسته شدن این فروشگاهها اعلام کرد.وی از سرگیری فعالیت این فروشگاهها را مشروط به اخذ مجوز نمایندگی از شرکت های تولید کننده و تایید این مجوز از سوی دستگاه های متولی […]

علیرضا یونسی رستمی روزسه شنبه در گفت و گو با خبرنگار نداشتن مجوز نمایندگی برای فروش کالاهای شرکت های معتبر خارجی را دلیل اصلی بسته شدن این فروشگاهها اعلام کرد.
وی از سرگیری فعالیت این فروشگاهها را مشروط به اخذ مجوز نمایندگی از شرکت های تولید کننده و تایید این مجوز از سوی دستگاه های متولی اعلام کرد.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که در مجموع ۱۳۰ فروشگاه مدعی برندهای خارجی در شهرهای ساحلی استان فعالیت داشتند که حدود ۱۰۰ فروشگاه با دریافت و ارائه مجوز به مراکز قانونی یا تغییر تابلو و متوقف کردن تبلیغات دروغین ساماندهی شده و تحت نظارت در حال فعالیت هستند.
وی مهم ترین مشکل این فروشگاهها را نداشتن مجوز و فروش کالاهای قاچاق اعلام کرد و افزود : طبق تصمیم کمیسیون قاچاق کالا و ارز برخورد با این فروشگاهها برای حمایت از تولیدات داخلی و اشتغال ملی انجام شده است.
شهرهای ساحلی غرب مازندران همه ساله میزبان بیشترین گردشگران و مسافران ورودی به مازندران هستند و به همین دلیل هم تعداد زیادی فروشگاه مدعی عرضه برندهای خارجی در سال های اخیر در این مناطق فعال شد.
مشتریان این فروشگاهها نیز عمدتا گردشگران و مسافرانی بودند.
در مازندران افزون بر ۱۵۰ هزار واحد صنفی فعالیت دارد. آمار واحدهای صنفی فعال در این خطه شمال کشور از میانگین کشوری بالاتر است.
براساس آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در سطح کشور به ازاء هر ۳۴ نفر یک واحد صنفی فعال است که این آمار در مازندران برای هر ۲۰ نفر یک واحد صنفی است.
طبق استاندارهای جهانی به ازاء هر ۱۰۰ نفر جمعیت یک واحد صنفی فعال است.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
۶۹۸۲/۱۶۵۴