گروه: سیاست
تاریخ: ۱۸:۵۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
کتائب حزب الله عراق: پشتیبانی های پدرانه آیت الله خامنه ای وحضور میدانی سردار سلیمانی انتهاء داعش را رقم زد

‘ ‘جعفر الحسینی’ روز پنجشنبه در عنوان کرد و گوی مخصوص با ایرنا اضافه کرد که برتری بر گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لبنان متاثر از پشتیبانی های صادقانه جمهوری اسلامی از این کشورها و تمامیت ارضی آنهاست. وی اضافه کرد که نقش جمهوری اسلامی ایران بطور عام در پشتیبانی از عراق و […]

‘ ‘جعفر الحسینی’ روز پنجشنبه در عنوان کرد و گوی مخصوص با ایرنا اضافه کرد که برتری بر گروه تروریستی داعش در عراق، سوریه و لبنان متاثر از پشتیبانی های صادقانه جمهوری اسلامی از این کشورها و تمامیت ارضی آنهاست.
وی اضافه کرد که نقش جمهوری اسلامی ایران بطور عام در پشتیبانی از عراق و سوریه در مقابله با داعش مثل روز روشن هست ولی بطور خاص ضروری هست به نقش و پشتیبانی پدرانه حضرت آیت الله خامنه ای در این زمینه اشاره کرد.

وی تاکید کرد که اگر پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران نبود پایداری در عراق و سوریه شکل نمی گرفت و الان چیزی به اسم عراق و سوریه وجود نداشت و این کشورها تجزیه شده بودند.
وی درخصوص نقش سردار سلیمانی در انتهاء داعش اضافه کرد که وی شخصا در صحنه های جنگ (در روزهای نخست ظهور داعش و در خطر قرارگرفتن بغداد پایتخت عراق) حضور داشت و بر کار گروه های پایداری اسلامی در رویارویی با باندهای تروریستی داعش نظارت می کرد و از ریز مسائل و آمادگی نیروهای پایداری اسلامی در این نبردها باخبر بود.
به گفته وی، کتائب حزب الله از روزهای اول درگیری با داعش بهمراه دیگر گروه های پایداری اسلامی عراق در حومه بغداد و موضع های ارزشمندی مثل بلد، الفلوجه، ابوغریب و جرف الصخر مستقر گردیدند.
وی در مورد روزهای اولیه رویارویی با داعش عنوان کرد که سردار سلیمانی بر همه منطقه هایی که مانع نیل داعش به بغداد می گردید، نظارت می کرد و هنگامی این گروه تروریستی به طرف استان های شمالی و غرب عراق دگرگونی طریق داد، گروه های پایداری اسلامی در مقابل آنان ایستادند.
جعفر الحسینی اضافه کرد که گروه های پایداری اسلامی موفق شدند در گام اول، نزدیک شدن داعش را به بغداد در ۲۰۱۴ متوقف نمایند و پس از ان عملیات اولیه بر علیه داعش با اشراف مستقیم حاج سلیمانی شروع گردید.

جعفر الحسینی تاکید کرد که توان دارم بگویم که سردار حاج قاسم سلیمانی معروف ترین چهره در مقابله با داعش و شکست این گروه تروریستی هست.

خاورم*۳۵۲**۳۵۳*۳۸۰**۱۶۶۳**انتشار دهنده: خسرو حسینی