تاریخ: ۱۶:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
کاهش ۳۷۰ میلیونی فروش سینما همزمان با مناظرات انتخاباتی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، مناظرات انتخابات  ریاست جمهوری در اولین دوره خود همانطور که پیش‌بینی می‌شد بر فروش فیلم‌ها تاثیرگذار بود. با مقایسه فروش جمعه ۱ و ۸ اردیبهشت ماه شاهد کاهش ۳۷۲ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۶۴۶ تومانی  فیلم‌های اکران شده در سینماها هستیم. بالاترین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، مناظرات انتخابات  ریاست جمهوری در اولین دوره خود همانطور که پیش‌بینی می‌شد بر فروش فیلم‌ها تاثیرگذار بود. با مقایسه فروش جمعه ۱ و ۸ اردیبهشت ماه شاهد کاهش ۳۷۲ میلیون و ۶۴۵ هزار و ۶۴۶ تومانی  فیلم‌های اکران شده در سینماها هستیم. بالاترین رقم کاهش فروش متعلق به فیلم «گشت۲» است که  194 میلیون و ۴۷۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.  حال باید دید شورای صنفی نمایش با توجه به برنامه‌ مناظره‌ها و تاثیر آن بر کاهش فروش فیلم‌ها در هفته‌های آتی بیشتر خواهد شد چه فکری برای فیلم‌های اکران شده در این موقعیت زمانی خواهند کرد. از روز چهارشنبه (۱۳ اردیبهشت) اکران  فیلم ‌های جدید آغاز می‌شود. حال باید دید چه شورای صنفی نمایش چه تمهیدی خواهد داشت. 

براساس سیستم مکانیزه فروش فیلم‌ها در روز ۱ اردیبهشت که مناظره‌ها برگزار نشد ۹۰۶ میلیون و ۱۳۴هزار و ۴۹۹ تومان فروش فیلم‌های اکران شده بود که در همین تاریخ بدون احتساب فروش فیلم‌های «نقطه کور» و «تیک آف»فروش فیلم‌ها به رقم  461 میلیون و ۸۳۳هزار تومان رسید . 

این مطلبو از دست ندید!  رهاسازی آشغال در رودخانه "نعل اشکنان علیا" + فیلم

مقایسه فروش فیلم‌ها در ۲جمعه اردیبهشت ماه 

نام فیلم

۱ اردیبهشت ۸ اردیبهشت مجموع
خوب بد جلف ۲٫۵۰۸٫۳۵۰٫۰۰۰ ۸۹۹٫۹۹۰٫۰۰۰ ۸۹۷٫۴۸۱٫۶۵۰-
گشت ۲ ۴٫۴۱۱٫۹۳۵٫۰۰۰ ۲٫۴۶۷٫۲۰۰٫۰۰۰ ۱٫۹۴۴٫۷۳۵٫۰۰۰-
ماجرای نیمروز ۸۸۰٫۵۷۰٫۰۰۰ ۵۷۱٫۰۲۰٫۰۰۰ ۳۰۹٫۵۵۰٫۰۰۰-
سه بیگانه ۳۸۳٫۹۶۵٫۰۰۰ ۱۴۶٫۸۰۵٫۰۰۰ ۲۳۷٫۱۶۰٫۰۰۰-
یک روز بخصوص ۳۱۶٫۴۸۵٫۰۰۰ ۱۵۹٫۱۱۵٫۰۰۰ ۳۲۸٫۴۲۷٫۹۹۷-
آباجان ۳۴۳٫۲۵۹٫۹۹۷ ۱۴۸٫۳۲۰٫۰۰۰ ۹٫۱۰۰٫۰۰۰-
امتحان نهایی ۲۱۶٫۷۸۰٫۰۰۰ ۲۲۵٫۸۸۰٫۰۰۰  
تیک‌آف ۰ ۵۷۱٫۴۴۰٫۰۰۰  
نقطه کور ۰ ۱۷۸٫۴۵۰٫۰۰۰  
مجموع فروش روزانه/کل ۹٫۰۶۱٫۳۴۴٫۹۹۷ ۵٫۳۶۸٫۲۲۰٫۰۰۰ ۳٫۷۲۶٫۴۵۴٫۶۴۷-