گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
کاهش ۱۷ درصدی درآمد گردشگری ترکیه در ۳ ماهه نخست امسال

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از حُریّت؛ دفتر آمار ترکیه اعلام کرد: درآمد این کشور از ورود گردشگران در ۳ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷٫۱ درصد کاهش یافته و به ۳٫۴ میلیارد دلار رسیده است که از جمله مهمترین […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از حُریّت؛ دفتر آمار ترکیه اعلام کرد: درآمد این کشور از ورود گردشگران در ۳ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷٫۱ درصد کاهش یافته و به ۳٫۴ میلیارد دلار رسیده است که از جمله مهمترین دلایل این مسئله تداوم روند کاهشی ورود گردشگران خارجی به این کشور بوده است.

۷۱٫۸ درصد این درآمد از ورود گردشگران خارجی به داخل ترکیه و ۲۸٫۲ درصد نیز از سفر اتباع ترک به کشورهای خارجی به دست آمده است.

بنا به آمار ارائه شده از وزارت گردشگری ترکیه، تعداد گردشگران خارجی ورودی به ترکیه در ۳ ماهه نخست سال جاری ۳٫۸ میلیون نفر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶٫۴ درصد کاهش داشته است.

تعداد گردشگرانی که در ماه مارس به ترکیه سفر کرده‌اند با ۴ درصد کاهش به ۱٫۶ میلیون نفر رسیده است. 

این آمار نشان می‌دهد با توجه به بهبود روابط سیاسی بین روسیه و ترکیه و لغو برخی تحریم‌های اعمال شده از سوی روسیه علیه ترکیه، علیرغم روند کاهشی ورود گردشگران اروپایی به این کشور، تعداد گردشگران روس که به ترکیه سفر کرده‌اند در ۳ ماهه نخست سال جاری افزایش یافته است.

در ۳ ماهه نخست سال ۲۰۱۷، به میزان ۵۶۵ هزار گردشگر اروپایی به ترکیه سفر کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

براساس آمار رسمی منتشر شده، بیشتر گردشگران ورودی به ترکیه از ایران، گرجستان، بلغارستان، آلمان و روسیه بوده‌اند.

در ماه مارس، پس از مدت‌ها کاهش در میزان اشغال هتل‌های ترکیه، به دلیل تعطیلات نوروز و همچنین افزایش فعالیت‌های اقتصادی بین ایران و ترکیه و در نتیجه افزایش قابل توجه سفر اتباع ایرانی به این کشور، نرخ اشغال هتل‌های این کشور نیز افزایش یافت.

برچسب ها: , ,