گروه: اخبار
تاریخ: ۱۴:۴۳ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
کاهش محبوبیت دوترته در تازه‌ترین نظرسنجی در فیلیپین

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، ۸۰ درصد از ۱۲۰۰ شرکت کننده در یک نظرسنجی موسسه «پالس آسیا» اعلام کردند از رودریگو دوترته – رئیس جمهور فیلیپین – رضایت و به او اعتماد دارند. با این حال، سطح محبوبیت رئیس جمهور فیلیپین از ۸۱ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از رویترز، ۸۰ درصد از ۱۲۰۰ شرکت کننده در یک نظرسنجی موسسه «پالس آسیا» اعلام کردند از رودریگو دوترته – رئیس جمهور فیلیپین – رضایت و به او اعتماد دارند. با این حال، سطح محبوبیت رئیس جمهور فیلیپین از ۸۱ درصد در ماه گذشته، اندکی کاهش یافته است.

در این نظرسنجی، «سطح رضایت» مربوط به عملکرد رئیس جمهور و «سطح اعتماد» مربوط به شخصیت او بوده است. با این حال، در این نظرسنجی از شرکت کنندگان درخواست نشد دلیل خود از پاسخ‌هایشان را نیز ذکر کنند.

این در حالی است که در بازه زمانی مشابه، موسسه «سوشال ودر استیشنز» نیز یک نظرسنجی انجام داد. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد سطح رضایت و اعتماد به دوترته به پایین ترین حد خود در طول ریاست جمهوری وی رسیده است.

این نظرسنجی نشان داد با این‌که وی همچنان در میان مردم کشورش محبوب است، در سطح اعتماد و رضایت به ترتیب ۱۵ و ۱۸ درصد ضعیف‌تر عمل کرده است. این کاهش سطح رضایت و اعتماد، در پی برپایی تظاهرات گسترده در اعتراض به اقدامات او در مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است.

از ۱۵ ماه گذشته که دوترته به عنوان رئیس جمهور فیلیپین آغاز به فعالیت کرد، بیش از ۳۹۰۰ نفر در عملیات مبارزه با مواد مخدر کشته شدند. پلیس فیلیپین اعلام کرد این قربانیان مسلح بوده و در هر مورد، با اعمال خشونت سعی در مقابله داشته اند. پلیس این کشور ادعای گروه‌های حقوق بشری درباره اعدام مظنون‌های مرتبط با مواد مخدر را رد کرده است.

دوترته هفته جاری به نیروهای پلیس دستور داد این عملیات را متوقف کنند. دفتر ریاست جمهوری فیلیپین اعلام کرد این اقدام به دلیل تغییر تمرکز به سوی اهداف بزرگتر از جانب آژانس مبارزه با مواد مخدر بوده است. دوترته درباره علت تصمیم اخیر خود توضیحی ارائه نکرده است.