تاریخ: ۰:۲۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
کاهش سود فورد در اروپا

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، فورد در سال ۲۰۱۶ پس از چندین سال اجرای سیاست های احیا سازی مالی در اروپا، توانست ۱٫۲ میلیارد دلار به دست بیاورد که این یک شکست برای آن ها و سرمایه گذاران آن ها است.مدیر عامل به رویترز این گونه گفت که سیاست […]

کاهش سود فورد در اروپابه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، فورد در سال ۲۰۱۶ پس از چندین سال اجرای سیاست های احیا سازی مالی در اروپا، توانست ۱٫۲ میلیارد دلار به دست بیاورد که این یک شکست برای آن ها و سرمایه گذاران آن ها است.

مدیر عامل به رویترز این گونه گفت که سیاست های مالی اتخاذ شده توسط کمپانی تا حد بسیار زیادی توانسته است که ما را در برابر آثار زیان بار کاهش ارزش پوند انگلستان در برابر دلار آمریکا حفاظت کند که البته این سپر حفاظتی در اوایل سال ۲۰۱۷ از بین خواهد رفت.
علت وابستگی زیاد فورد به پوند انگلستان
این کمپانی دو کارخانه در انگلستان دارد که هر دو پیشرانه خودرو هایی که در اروپا توزیع می شوند را تولید می کند. این در حالیست که فورد بسیاری از خودرو هایی که در سایر کشور های اروپایی و جهان تولید می شود را برای فروش وارد انگلستان می کند و با داشتن ۱۲ درصد از کل سهم فروش، این کشور یک بازار مهم برای محصولات این کمپانی آمریکایی است.
چرا کاهش ارزش پوند به فورد ضربه می زند؟
فورد سالانه مبلغ بسیار زیادی از پوند انگلستان را از سهم فروشش در بازار این کشور به دست می آورد اما از آن جایی که این کمپانی آمریکایی است، تمامی این پوند ها تبدیل به دلار می شوند. اکنون که ارزش پوند نسبت به دلار پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کمتر شده است، این شرکت با کاهش سود آوری دست و پنجه نرم می کند.
آقای باب شانکس، مدیر مالی کمپانی فورد این گونه گفت: در سال ۲۰۱۷، انتظار می رود که ما همچنان به روند سود آوری خود ادامه دهیم اما قطعا کمتر از سال ۲۰۱۶ خواهد بود. علت این امر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و هزینه عای پیش بینی نشده برای تولید مدل Fiesta است.
آقای شانکس عدد دقیقی در رابطه با میزان کاهش سودآوری فورد در سال ۲۰۱۷ اعلام نکرد.