تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
کاهش تب مالت گاوی در دامداری های چهارمحال و بختیاری

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جهانبین نیوز، بیماری‌ تب‌ مالت‌ یا بروسلوز که‌ در حیوانات ‌به‌ نام‌ سقط جنین‌ مسری مرسوم‌ است‌،یکی‌ از بیماریهای‌ عفونی‌ قابل‌ انتقال‌بین‌ انسان‌ و حیوان‌ می‌باشد و با نام‌های‌دیگری‌ نظیر: تب‌ مواج‌، تب‌ دیوانه‌ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی مسیر دانا؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جهانبین نیوز، بیماری‌ تب‌ مالت‌ یا بروسلوز که‌ در حیوانات ‌به‌ نام‌ سقط جنین‌ مسری مرسوم‌ است‌،یکی‌ از بیماریهای‌ عفونی‌ قابل‌ انتقال‌بین‌ انسان‌ و حیوان‌ می‌باشد و با نام‌های‌دیگری‌ نظیر: تب‌ مواج‌، تب‌ دیوانه‌ وتب‌ مدیترانه‌ای‌ نیز نامیده‌ می‌شود.

بروسلوز به عنوان یکی از با اهمیت ترین بیماریهای مشترک آدم و دام به تعداد می رود.

علائم تب مالت توان دارد دربردارنده تب، درد مفاصل و خستگی باشد.
 

 

    تب مالت بر حیوانات وحشی و اهلی اثر می گذارد. نوعی از تب مالت بر پورپوس، سیل بی گوش و نوع خاصی از وال ها اثر می گذارد. باکتری توان دارد از حیوان به آدم به سه مسیر جابه جایی یابد:

باکتری توان دارد از حیوان به آدم به سه مسیر جابه جایی یابد: معمولاً تب مالت از کسی به فرد دیگر جابه جا نمی توان، ولی درباره ها نادر خانم ها از مسیر بارداری یا شیردهی توان دارند بیماری را به نوزادان خود جابه جا کنند.

تب مالت مزمن توان دارد دلیل احداث آسیب در یک عضو یا در کل بدن گردد.
تشخیص تب مالت بویژه در مراحل اولیه توان دارد مشکل باشد، به چه علت که علامت ها آن همانند بیماری های دیگر من جمله آنفولانزا هست. اگر تب به شدت بالا رفت، درد یا ضعف عضلانی یا سایر دلائل مخاطره بیماری را داشتید یا تب شما پیوسته بود به دکتر مراجعه نمایید.

 

عبدالمحمد رهاییی مدیرکل دامپزشکی چهارمحال وبختیاری در عنوان کرد وگوبا جهانبین نیوز،

وی از دامداران خواست با اکیپ های عملیاتی دامپزشکی مشارکت و به سفارش های بهداشتی اقدام نمایند تا شاهد کم شدن زیادتر این بیماری در استان باشیم.