گروه: شغل
تاریخ: ۱۴:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
کانکس، نان آور ساکنان شهرک ژوان کامیاران می شود

ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کامیاران گفت: برای حل مشکل نبود نانوایی در شهرک ژوان بصورت موقت نانوایی در کانکس برپا خواهد گردید. وی گفت: به سبب نداشتن اذن صادر کردن مجوز نانوایی در شهرستان از سال ۹۴، تصمیم به جابه جایی یکی از نانوایی های درون شهری به این شهرک گرفته گردید.فاتحی […]

ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کامیاران گفت: برای حل مشکل نبود نانوایی در شهرک ژوان بصورت موقت نانوایی در کانکس برپا خواهد گردید.

وی گفت: به سبب نداشتن اذن صادر کردن مجوز نانوایی در شهرستان از سال ۹۴، تصمیم به جابه جایی یکی از نانوایی های درون شهری به این شهرک گرفته گردید.
فاتحی با اظهار اینکه در همان سال از سوی این اداره یکی از نانوایان به فرمانداری و خانه و شهرسازی زمان برای واگذاری زمین و ساخت نانوایی در این منطقه ارائه شده هست، اضافه کرد: خانه و شهرسازی با اظهار اینکه زمین های تجاری آن منطقه برای ساخت ضروری هست بصورت یک جا به پیمانکار واگذار شود به این شخص زمین واگذار نکرده هست.

ریاست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کامیاران در ادامه با اشاره به سرانه استفاده آرد در کامیاران که ۹ کیلوگرم به ازای هر نفر هست، اضافه کرد: سهمیه آرد شهرستان از سال ۹۴ تاکنون۲۰ تُن افزایش داشته هست.

فاتحی تعداد نانوایی های شهرستان کامیاران را ۱۶۰ واحد عنوان و اضافه کرد: ۸۸ واحد این نانوایی ها شهری و دیگران آنان روستایی هست که ۵۰۰ نفر در آنان مشغول فعالیت می باشند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کامیاران ارزیابی مشکلات نانوایان، ارتقای کیفیت و کمیت نان در شهرستان در بازرسی های هر روز و مستمر از نانوایی ها را من جمله وظیفه ها این اداره گفته بود و گفت: در این راستا افزون بر ۲۹ مورد بازرسی بصورت گشت مشترک از اوائل سال جاری تا هم حالا انجام شده هست.

رئیس راه و شهرسازی کامیاران هم گفت: این زمین ها ضروری هست از اداره مراجع طبیعی به پیمانکار واگذار می گردید که حالا این کار انجام شده هست.
مجتبی چغازردی اضافه کرد: مجوزها برای راه اندازی نانوایی در این منطقه گرفته شده هست و پس از ساخت و ساز از طریق پیمانکار نانوایی نیز فعال می شود.

در شهرستان کامیاران حدود سه هزارو ۷۰۰ واحد صنفی مشغول فعالیت می باشند. کامیاران در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده هست.
خبرنگار: ژاله گرگانی** انتشار یافتن: امید بهمنی
۷۳۴۹/۶۱۰۸