گروه: ورزش
تاریخ: ۲۰:۳۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
کاظمی: از نظر روحی و تاکتیکی آماده‌ایم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری میزان، فرهاد کاظمی پیش از دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال استقلال در هفته بیستم لیگ برتر، در نشست خبری اظهار داشت: از هر لحاظ آماده هستیم. در بازی با تراکتورسازی ضعف‌هایی داشتیم اما مطمئنم که حل می‌شود. امیدوارم در بازی فردا بتوانیم از لحاظ […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری میزان، فرهاد کاظمی پیش از دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال استقلال در هفته بیستم لیگ برتر، در نشست خبری اظهار داشت: از هر لحاظ آماده هستیم. در بازی با تراکتورسازی ضعف‌هایی داشتیم اما مطمئنم که حل می‌شود. امیدوارم در بازی فردا بتوانیم از لحاظ روحی و روانی شرایط خوبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در دیدار فردا بهمن کامل محروم است و یک مصدوم دارند، اظهار داشت: از لحاظ تاکتیکی و روحی – روانی آماده بازی با استقلال هستیم. متوجه نقاط ضعف‌مان مقابل تراکتورسازی شده‌ایم و این نکات را به بازیکنان گوشزد کرده‌ایم که در صورت رعایت آنها، مشکلات ماشین‌سازی حل خواهد شد.

سرمربی ماشین‌سازی تبریز خاطرنشان کرد: شهاب زاهدی در دیدار قبلی از لحاظ تاکتیکی خوب نبود و در لیست قرار نگرفت. این کار را انجام دادم تا بعدها فوتبالیست بزرگی شود. چند وقت پیش خاطرانی از گلشنی کاپیتان پیشین ماشین‌سازی می‌شنیدم که گفته بود ۳۰ سال پیش تیم در برف گیر کرده و بازیکنان بودند که ماشین را هُل می‌دادند. بازیکنانی که امروز در ماشین‌سازی حضور دارند، باید بدانند چه کسانی برای این تیم بازی می‌کرده‌اند. من بازیکنانی به زمین می‌فرستم که بداند برای چه تیمی بازی خواهد کرد.

کاظمی خاطرنشان کرد: فردا با تیمی بازی داریم که فوتبال بازی می‌کند و همین مسئله کار ما را آسان خواهد کرد.

وی در خصوص وضعیت بازیکن ازبکستانی تصریح کرد: متاسفانه او به این بازی نمی‌رسد. این بازیکن در حال حاضر در تهران حضور دارد تا در تست‌های پزشکی شرکت کند. بعید است آی تی سی او برای بازی فردا آماده شود، اما مطمئنا در بازی‌های آینده از او استفاده خواهیم کرد. فکر کنم بازیکن خوبی است و بتواند جوابگوی خواسته‌های ما باشد.

سرمربی تیم ماشین‌سازی در پاسخ به این سؤال که تدابیری اندیشیده‌اید که تیم‌تان نسبت به نیم‌فصل اول بهتر شده است، گفت: انگیزه لازم در بازیکنان ما به دست آمده، اما کار تاکتیکی‌مان ضعیف است. مطمئن باشید در هفته‌های آینده ما بهتر خواهیم شد. فعلاً چندین هفته تا پایان لیگ برتر مانده، اما در هفته‌های بیست‌وهفتم یا بیست‌وهشتم خواهید دید که ماشین‌سازی در لیگ برتر می‌ماند. قبول دارم که نگه داشتن تیم در لیگ برتر کار سختی است اما با کمک شهردار تبریز، هیئت مدیره و بازیکنان که تلاش زیادی هم می‌کنند، ماشین‌سازی در لیگ برتر خواهد ماند.

وی ادامه داد: باید در کنار این انگیزه،‌ یک استراتژی هم داشته باشیم. در حال حاضر شرایط تیم ما بهتر از قبل شده و حتی در دو تمرین گذشته هم بازیکنان‌مان عملکرد بسیار خوبی داشتند. برخی مربیان از اینکه در ۱۶ روز، چهار بازی انجام داده‌اند گلایه می‌کنند، اما ما در همین مدت، یک بازی به تعویق افتاده خود را هم برگزار کردیم. ما زمانی می‌توانیم روی مسائل تاکتیکی کار کنیم که لیگ به تعطیلات برود.

کاظمی با اشاره به سرمای هوای تبریز در روز دیدار ماشین‌سازی – استقلال، خاطرنشان کرد: احساس می‌کنم سرمای هوا بیشتر به نفع ما باشد تا استقلال. من در تمرینات هم فقط با یک پیراهن حاضر می‌شوم. هم بازیکنان و هم خود من به این سرمای هوا عادت کرده‌ایم و مشکلی با آن نداریم، اما فکر می‌کنم سرمای هوای تبریز، فردا کار استقلال را سخت کند.

سرمربی تیم ماشین‌سازی در مورد تاکتیک تیم استقلال، گفت: استقلال اگر در دیدارهای گذشته‌اش سه گل زده، به خاطر این بود که با تیم‌هایی مانند پیکان بازی می‌کرد که ۱۰ نفره شده بود و یا به دفاع مطلق رو آورده بود، اما برای ما مهم این است که استقلال در دیدارهای گذشته راحت گل می‌خورد. ما به دنبال نقاط قوت خودمان هستیم و تلاش می‌کنیم از داشته‌هایمان استفاده کنیم.

ادامه دارد…