گروه: ورزش
تاریخ: ۱۷:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
کارهای بزرگ فوتبال برای مساعدت به لطمه دیده ها

حاضر بودن ستاره دوست داشتنی و دوست برخوردار بودنی فوتبال ایران در این مراسم، زلزله غرب کشور، بحث حضورش در قسمت ادارهی باشگاه پرسپولیس ، سخن های علی کریمی و بعضی مسایل دیگر موجب گردید تا عنوان کرد و گوی طولانیی با مهدی مهدوی کیا برخوردار باشیم:   …؟ با این وجود  خوشحالم به عنوان […]

حاضر بودن ستاره دوست داشتنی و دوست برخوردار بودنی فوتبال ایران در این مراسم، زلزله غرب کشور، بحث حضورش در قسمت ادارهی باشگاه پرسپولیس ، سخن های علی کریمی و بعضی مسایل دیگر موجب گردید تا عنوان کرد و گوی طولانیی با مهدی مهدوی کیا برخوردار باشیم:
 
…؟

با این وجود  خوشحالم به عنوان یک ایرانی در این مراسم حضوردارم و امیدوارم قرعه مطلوبی هم برای ایران بردارم. با دقت به این که در مورد شما به طور جدی این بحث مطرح هست که توان دارید در حوزه اداره فوتبال به ایران مساعدت کنید،با دقت به شرایطی که دارید و خارج از ایران هستید آیا به این تفکر کردید که این کار را در ایران انجام بدهید؟

با دقت به این که در مورد شما به طور جدی این بحث مطرح هست که توان دارید در حوزه اداره فوتبال به ایران مساعدت کنید،با دقت به شرایطی که دارید و خارج از ایران هستید آیا به این تفکر کردید که این کار را در ایران انجام بدهید؟ در فعلی آکادمی کارش را پیش می برد. همه چیز مطلوب پیش می رود درکنار این که  دوسال با تیم هامبورگ قرارداد دارم و اینجا هستم. همواره دوست داشتم حوادث فوتبال آلمان را از نزدیک نگاه کنم و تجربیات مطلوبی هم در این دوسال و اندی سابق به دست آورده ام. همواره دوست داشتم تجربیاتم  را به فوتبال ایران جابه جایی بدهم. اکنون از مسیر آکادمی یا جای دیگر، دوست دارم مخصوصا در فوتبال پایه ایران مساعدت کنم.  با مسرت آکادمی کارش را صحیح انجام می دهد.

  ان شالله در سال های آینده خبرهای مطلوبی خواهیم شنید و بازیکنان مطلوبی به فوتبال ایران ارائه می شوند. آیا در افق نگاهتان این هست که در ایران و پرسپولیس کار کنید و تجربیات خودتان را در اختیاراین باشگاه بگذارید یا تفکر می کنید ضروری هست آنجا بمانید و بازهم تجربه اکتساب کنید؟

آیا در افق نگاهتان این هست که در ایران و پرسپولیس کار کنید و تجربیات خودتان را در اختیاراین باشگاه بگذارید یا تفکر می کنید ضروری هست آنجا بمانید و بازهم تجربه اکتساب کنید؟ همانطور که بیان کردم فعلا با هامبورگ قرارداد دارم ولی همواره دوست داشتم به فوتبال ایران مساعدت کنم به خصوص پرسپولیس که تیم خودم بوده،  سال ها در این تیم بازی کردم به هوادارانش مدیون هستم و هرکمکی هم که از دستم بربیاد برای این تیم انجام می دهم.
 

من نه منحصرا به پرسپولیس که به فوتبال ایران و به خصوص در فوتبال پایه می خواهم مساعدت کنم و امیدوارم این اتفاق بیفتد. با دقت به این که از نسل شاخصه فوتبال ایران هستید شما هم جزو شاخصه ترین های این نسل به تعداد می آیید و همه مدارج را طی کرده و تجربه ضروری هم دارید تفکر نمی کنید  ضروری هست زودتر از این ها وارد این عرصه ها شوید به چه علت که  زیاد محبوب  و خوش نام هستید به نظر همه فاکتورهای ضروری را هم دارید؟ آیا منتظر دعوت هستید یا شرایط خاصی دارید که مدیرورزشی تیمی مانند پرسپولیس شوید؟

من  اکثر از یک دهه در فوتبال آلمان بازی کردم و این تجربه زیاد مطلوبی بود. باز هم می گویم که خیلی دوست دارم به فوتبال ایران مساعدت کنم ولی تفکر می کنم در فعلی شرایط و  بستر مهیا نیست چون ضروری هست یک سری ابزارها برخوردار باشیم که متاسفانه خیلی از باشگاه های ما ابزارها ابتدایی را ندارند. ما در فوتبال ایران در قسمت سخت افزاری و برنامه ریزی مشکلات جدی و بنیادی داریم. در فوتبال پایه مان ضروری هست قسمت تعلیم زیاد قویتری برخوردار باشیم.

بله خیلی دوست دارم که مساعدت کنم ولی تاکنون به این دستاورد نرسیدم که برگردم به فوتبال ایران چون دنبال این هستم زیادتر تجربه اکتساب کنم. تفکر می کنید تیمی که اکنون کارلوس کی شیوه هدایت آنرا به عهده دارد نسبت به دو تیم ۹۸ و ۲۰۰۶ چه تفاوتی دارد و چقدر خوب تر و یا بدتر است؟

شما دو جام بین المللی رفتید و دو جام بین المللی را هم از دست دادید. تیم ۹۸ واقعا تیم مطلوبی بود ولی تجربه بین المللی اش کم بود.  تیم ۲۰۰۶ هم تیم مطلوبی بود و تجربه داشت بازیکنان کلیدی این تیم در فاصله کمی مانده به جام بین المللی خدشه دیده گردیدند و این برایمان مشکل ساز گردید.   تیم کی شیوه هم تیم مطلوبی هست. هم اکنون هم همه امیدوارند که در گروهی باشیم که بتوانیم به دور دوم برسیم.

نسبت به تیم کی شیوه چقدر امیدوار هستید آن هم در شرایطی که شما با حضورتان در قرعه کشی جام بین المللی و برداشت گوی ها توان دارید در گروه بندی ایران مؤثر باشید؟
البته  کار راحتی نیست به چه علت که خوب ترین تیم های جهان به جام بین المللی می آیندو با این حال  من خیلی امیدوارم حوادث مطلوبی برای ایران در جام بین المللی رخ بدهد. نسبت به تیم کی شیوه چقدر امیدوار هستید آن هم در شرایطی که شما با حضورتان در قرعه کشی جام بین المللی و برداشت گوی ها توان دارید در گروه بندی ایران مؤثر باشید؟ صعود ما از گروهمان خیلی به این بستگی دارد که در چه گروهی قرار بگیریم.

امیدوارم قرعه مطلوبی نصیبمان گردد و بتوانیم به دور بعدی صعود کنیم. آیا تیم ملی ایران این بار نیز ضروری هست چنین رویکردی برخوردار باشد یا ضروری هست توقعات از خودش را پایین بیاورد؟

در سال ۲۰۰۶ مبحث حاضر بودن ایران در مرحله دوم رقابت های جام بین المللی مبدل به یک خواسته و توقع عمومی گردید و به نظر به تیم آسیب زد. آیا تیم ملی ایران این بار نیز ضروری هست چنین رویکردی برخوردار باشد یا ضروری هست توقعات از خودش را پایین بیاورد؟ مسلما آن توقع های که می گویید در جام بین المللی ۲۰۰۶ خیلی به تیم ملی ضربه زد.
 

نمی دانم معیار و اندازه ای که در نظر گرفته بودند که ما ضروری هست از پرتغال و مکزیک گذر می کردیم واقعا چه بود؟! از انجایی که هرجور ببینید هر دوتیم از ما تیم های قویتری بودند در صورتی که ما هم فوتبال مطلوبی عرضه دادیم ولی مصدوم شدن بازیکنان کلیدی و اختلافاتی که در تیم به وجود آمد و حتی مشکلات اداره کلان ورزش موجب گردید این تیم دستاورد نگیرد. نظرتان در این ارتباط چیست؟
  یکی از مباحث ارزشمند اینروزهای فوتبال ایران سخن های علی کریمی است  که خواستار شفافیت پولی در فوتبال ایران و فدراسیون شده هست. هم اکنون شرایطی به وجود آمده و اتفاقاتی رخ می دهد که آن  چیزی نیست که در فوتبال ایران شاهد هستیم.

به نظرمن که ضروری هست واضح سازی و مشخص گردد پول های فوتبال ایران در کجا هزینه می گردد.زمانی که در فوتبال ایران بودید- مرحله اول یا مرحله های بعدی- با این مبحث برخورد کرده اید؟ با دقت به اینکه  شما بازیکن ثروتمندی هم هستید آیا با شما ارتباط یا رابطه ای در این زمینه برقرار کردند؟ آیا با چنین اشخاصی در بازی های رتبه های پایه رو به رو شده اید؟

مبحث ارزشمند دیگر بحث جادوگری در فوتبال ایران هست.  

… آیا شما برنامه خاصی دارید و آیا دوست دارید در این زمینه کاری انجام بدهید؟

ورزشکاران حاضر بودن مطلوبی در مساعدت به زلزله زدگان داشتند. متاسفانه من هم اکنون از ایران دورم و اگر نزدیک بودم خیلی خوب تر می توانستم شرایط را فهم کنم؛ اما اموری که ضروری هست انجام بدهم را آغاز کرده ام. امیدوارم بتوانیم از نظر روحی و روانی به این کودکان مساعدت کنیم. علاوه بر این قرار شده با یک سری از دوستان فوتبالیست که فوتبالیست های خیلی بزرگی هم می باشند مبالغ نقدی جمع آوری کنیم به هنگام در قسمت تعلیم، تحصیل و ورزش برای این کودکان کاری انجام بدهیم و تفکر می کنم این کاری هست که از دست ما برمی آید وبا نهایت میل  برای این کودکان انجام می دهیم.  

مرجع:ورزش۳