کارمندان غیر بومی فرمانداری ها از کجا می آیند؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای هیرمند؛ تب فامیل بازی در جذب کارمندان استانداری سیستان و بلوچستان به گونه این روزها داغ است که در برخی از فرمانداری های شهرهای سیستان نیز کارمندان فرمانداری ها غیر بومی و ناشناس هستند.  چند روز قبل بود که […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای هیرمند؛ تب فامیل بازی در جذب کارمندان استانداری سیستان و بلوچستان به گونه این روزها داغ است که در برخی از فرمانداری های شهرهای سیستان نیز کارمندان فرمانداری ها غیر بومی و ناشناس هستند.

 چند روز قبل بود که نام فرزند معاون امنیتی استاندار در لیست ۵۴ نفره استخدام های غیرقانونی دیده شد به طوری که ️معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان در این خصوص اذعان کرد: بررسی ها در خصوص استخدام های غیرقانونی استانداری سیستان و بلوچستان به پایان رسیده و به زودی آزمون جامعی برای جذب افراد کارآمد برگزار می شود.

اشرفی ادامه داد: تلاش می کنیم آزمون استخدام را در مرداد ماه برگزار کنیم و این ۵۴ نفر هم که به صورت غیرقانونی جذب شده اند نیز می توانند با شرایط برابر در این آزمون ثبت نام کنند.

 وی در پاسخ به جذب غیرقانونی فرزند معاون امنیتی استاندار و برخی از افراد وابسته به این فرد که به صورت فراقانونی جذب شده اند نیز گفت: ایشان(معاون امنیتی) در خصوص این موضوع ورود پیدا نکرده اند و حتی خبر هم ندارند قرار است در این خصوص چه اتفاقی بیفتد.

 به هر حال افراد با نفوذ در ادارت همواره سعی داشته اند تا حد امکان نزدیکان بیکار اطرافیان خود را بر سر کار آورند؛ اما آمار تکان دهنده کارمندان غیر بومی فرمانداری یکی از شهرهای سیستان به گونه ای بالاست که خود به خود اذهان عمومی به سوی معاون امنیتی استاندار معطوف می شود.

 علی ای حال جوانان شایسته ی سیستانی که هر روز در مسائل علمی پیشرفت قابل توجهی به دست می آورند می توانند کمک حال آبادانی شهر از یاد رفته خودشان قرار گیرند.

 وقتی در یک فرمانداری از آبدارچی اش که از شهرستان زهک استخدام شده تا کارمندان رده بالاتر همه از دیگر شهرهای استان به این فرمانداری آمده اند مشخص می شود تا تیم سازماندهی شده این اداره تا چه اندازه به جوانان اهمیت می دهد.

 با این حال آقای خاص که این روزها در عرصه رسانه  نیز فعالیت بی سابقه ای پیدا کرده و ادمین های کانال تلگرامی او از آب خوردن فرماندار محبوب خود نیز عکس منتشر می کنند مشخص می شود که هیئت همراه خود را چگونه انتخاب کرده است.

بی شک‌ مدیری در پیشرفت شهر موفق است که در وهله اول بومی باشد تا مشکلات جامعه را با پوست و گوشت خود حس کند.

 حال اینکه مدیر این اداره بومی نیست میطلبید که چند کارمند بومی در اختیار داشته باشد تا دست کم مشکلات را برای شخص اول شهرستان بازتاب دهند.

 به هر حال حضور دو نیروی بومی در فرمانداری این شهرستان که گفته می شود یکی از آنها امریه سربازی دارد و در حال سپری کردن خدمت سربازی خود است؛ نمی تواند در پیشرفت شهر کمک چندانی کند.

 با این حال نیمی از  جوانان شهرستان های سیستان جهت کار به شهرهای بزرگ مهاجرت کرده اند اما اندک جوانان باقی مانده در انتظار تدبیری برای راه اندازی پاس مرزی هستند ؛ یا دست کم حق کوچکشان این است که بدانند پاس مرزی به چه مرحله ای رسیده هر چند که برخی از فرمانداران به تمام رسانه ها پشت کرده اند و تنها با رسانه محبوب خود مصاحبه می دهند.