تاریخ: ۱۹:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
کاردار سفارت لهستان در تهران: مهیا امضای توافق نامه فرهنگی با ایران هستیم

‘ ‘پاتریسیا کارولوسکا’ روز پنجشنبه با اظهار این مطلب اضافه کرد: در راستای های فرهنگی، دو مبحث در حال دنبال کنندهی هست، یکی از این آنان تنظیم توافق نامه ‘فرهنگی، تعلیمی، علمی و رسانه ای’ میان ایران و لهستان هست که امید دارم در ماه های آینده پایانی شود؛ تفکر می کنم امضای این توافق […]

‘ ‘پاتریسیا کارولوسکا’ روز پنجشنبه با اظهار این مطلب اضافه کرد: در راستای های فرهنگی، دو مبحث در حال دنبال کنندهی هست، یکی از این آنان تنظیم توافق نامه ‘فرهنگی، تعلیمی، علمی و رسانه ای’ میان ایران و لهستان هست که امید دارم در ماه های آینده پایانی شود؛ تفکر می کنم امضای این توافق نامه، از نظر حقوقی، طریق را برای تشریح و اعمال پروژه های مشترک میان دو کشور فراهم خواهد کرد.
وی دنبال کرد: مبحث دیگر، جشن یکصدمین سالگرد استقلال لهستان هست که در نوامبر سال آینده (آبان ۱۳۹۷) برگزار خواهد شد؛ در کنار این جشن، ما برنامه های فرهنگی و هنری هم داریم و مجالی به وجود خواهد آمد که موسسه های فرهنگی و هنری ایران و لهستان با یکدیگر همکاری کنند.
کاردار سفارت لهستان در تهران که در حاشیه جلسه ‘گفت وگوهای فرهنگی ایران و لهستان’ با خبرنگار ایرنا حرف می گفت، در مورد ارتباطات اقتصادی دو کشور تاکید کرد: ارتباطات اقتصادی ایران و لهستان از سال ۲۰۱۳ جهشی چشمگیر داشته هست و همان طور در طریق توسعه قرار دارد.

این مطلبو از دست ندید!  جلوه‌هایی از گردشگری سلامت در مازندران

وی در مورد همکاری احتمالی ایران و لهستان در پروژه راه ابریشم تازه، گفت: ایران و لهستان، بخشی از راه ابریشم تازه هستند؛ در دستاورد یکی از راه ها توان دارد این دو کشور را به یکدیگر پیوند دهد.

کارولوسکا با تاکید بر نقش فرهنگ در ارتباطات اقتصادی، اظهار داشت: ارتباطات فرهنگی توان دارد به توسیع ارتباطات اقتصادی میان دو کشور منتج گردد.
نشست گفت وگوهای فرهنگی ایران و لهستان، روز پنجشنبه و مقارن با هفتاد و پنجمین سالگرد کوچ پناهجویان لهستانی به ایران در روند نبرد جهانی دوم، در باغ کتاب تهران برگزار گردید.
اجتمام**۹۱۶۳**۱۰۲۱
خبرنگار: وقت رضاخانی**انتشار: حسین نوروزیان