گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۶:۲۸ :: ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
چین سریع‌ترین قطار جهان را بین پکن و شانگهای راه‌اندازی کرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، چین بار دیگر توانست رکورد سریع‌ترین خط ریلی جهان را به نام خود ثبت کند. قطار جدید که بین پکن و شانگهای فعالیت خواهد کرد با سرعت بیشینه ۳۵۰ کیلومتر در ساعت سریع‌ترین قطار جهان خواهد بود. این قطار […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، چین بار دیگر توانست رکورد سریع‌ترین خط ریلی جهان را به نام خود ثبت کند.

قطار جدید که بین پکن و شانگهای فعالیت خواهد کرد با سرعت بیشینه ۳۵۰ کیلومتر در ساعت سریع‌ترین قطار جهان خواهد بود. این قطار با نام فوکسینگ به مسافران خود وای‌فای مجانی ارائه داده و دارای پورت USB و همچنین شارژر خواهد بود.

هوآنگ شین یکی از مقامات راه‌آهن چین اعلام کرد:‌ این قطارها به قدری در چین محبوب هستند که بلیت‌های امروز یک هفته پیش به فروش رفته است.

این خط ریلی پایتخت چین را به شانگهای به عنوان یکی از اصلی‌ترین شهرهای اقتصادی در جنوب این کشور با حدود ۱۰۰ میلیون مسافر در سال متصل خواهد کرد.

این قطار مسیر ۱۲۰۰ کیلومتری بین این دو شهر را در کمتر ۴٫۵ ساعت طی می‌کند. قطار نسل قبلی این خط ریلی مسافت بین پکن و شانگهاری را در ۶ ساعت می‌پیمود.

چین تاکنون قطارهای سریع‌السیر خود را به کشورهایی مانند اندونزی، روسیه، هند و ایران صادر کرده است. سازندگان قطار فوکسینگ اعلام کرده‌آند که این قطار می‌تواند در شرایط بد آب ‌و هوایی نیز فعالیت کند که این امر رقابت‌پذیری آن را در بازارهای جهانی افزایش می‌دهد.