تاریخ: ۲۰:۰۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۳
چگونه زردی نوزاد را معالجه کنیم؟

  زردی نوزادان موقع تولد متاثر از انباشت بیلی روبین (رنگدانه زرد) در پوست هست. در دستاورد بیلی روبین که زرد رنگ هست، در پوست جمع شدن می‌کند و موجب دگرگونی رنگ پوست نوزادان می‌شود که به اصطلاح به آن زردی می‌گویند. تقریبا تمام نوزادان جدید متولد شده برخورداری سطحی از زردی پوست می باشند. […]

 

زردی نوزادان موقع تولد متاثر از انباشت بیلی روبین (رنگدانه زرد) در پوست هست.

در دستاورد بیلی روبین که زرد رنگ هست، در پوست جمع شدن می‌کند و موجب دگرگونی رنگ پوست نوزادان می‌شود که به اصطلاح به آن زردی می‌گویند. تقریبا تمام نوزادان جدید متولد شده برخورداری سطحی از زردی پوست می باشند. این میزان زردی در نوزادان فرق دارد البته به مرور وقت با رشد کبد در نوزادان چرخه فیلتر کردن بیلی روبین کامل‌تر ‌شده، در دستاورد زردی نیز از بین می‌رود. البته وقتی میزان زردی نوزادان از حد مجاز زیادتر باشد، می‌تواند مشکلات و بیماری‌های جدی را در نوزاد به وجود آورد.

 چگونه زردی نوزاد را معالجه کنیم؟

۱. یک آزمایش خانگی برای تعیین زردی در نوزادان

 

  ۱. یک آزمایش خانگی برای تعیین زردی در نوزادان شما با یک انجام آزامایش در منزل می‌توانید پی ببرید که نوزادتان زردی دارد یا نه. وقتی مادر از بیمارستان به همراه فرزند خود مرخص می‌شود، اگر شک دارد که نوزادش زردی دارد یا نه می‌تواند روی سینه بچه با انگشت خود کمی فشار بیاورد، با این شرایط وقتی که انگشت را از روی پوست جدا کرد، اگر زیر انگشت به نحو زرد رنگ گردید، این علامت زردی برخوردار بودن نوزاد هست. حتی زیر ناخن‌ها و لثه‌ها نیز می‌توانند برای ارزیابی زردی پوست به کمک‌تان بیایند. به غیر از مورد ها گردیدید دچار شدن به زردی در نوزادان این بیماری در دراز دوران فاقد هیچ نوع آسیب های بر سمت می‌شود.

 

۲. چه طور می‌توان زردی نوزادان را در منزل برطرف کرد

 

چه طور می‌توان زردی نوزادان را در منزل برطرف کرد دچار شدن به زردی گردیدید بر اساس مرسوم در مواقعی رخ می‌دهد که نوزاد همراه با زردی متولد گردد، به چه علت که کبد در این دوران از رشد همه بهره مند نیست. برای همین قدرت بالایی برای برطرف کردن عامل زردی در بدن ندارد. در دستاورد بیلی روبین زیادتری تولید می‌شود.

 

 

۳. قرار دادن نوزاد در فراروی نور خورشید

 

زردی نوزادان جدید متولد شده، مبحثی تقریبا طبیعی و بی‌ضرر هست که بر اساس مرسوم خود به خود برطرف می‌شود. ولی شما با پیروی از روش‌هایی که در ادامه این مطلب گفته می‌شود، می‌توانید عامل زردی پوست یا همان بیلی روبین را کم شدن دهید. قرار دادن نوزاد در فراروی نور خورشید در شکلی که نوزادتان زردی کمی دارد، احتیاج آن چنانی به معالجه نیست ولی با این حال بعد از مشاوره با دکتر می‌توانید نوزاد خود را دست کم ۴ بار در روز به دوران تقریبا ۱۵ دقیقه زیر نور خورشید قرار دهید.

 

۴. معالجه زردی به مساعدت نور لامپ در خانه

 

 

۵. تغذیه متعدد شیر از طریق نوزاد و یا مکمل‌های جایگزین

 

معالجه زردی به مساعدت نور لامپ در منزل وقتی میزان بیلی روبین در نوزادان رو به کم شدن باشد، شما می‌توانید به جای بیمارستان یک معالجه جایگزین در منزل پیدا کنید و آن هم بکارگیری از تابش لامپ های خورشیدی برای معالجه زردی نوزادان هست. این شیوه خانگی زیاد ساده می‌تواند موجب کم شدن سطح زردی پوست نوزادتان گردد. تغذیه متعدد شیر از طریق نوزاد و یا مکمل‌های جایگزین رساندن شیر قدر کفایت به بدن نوزاد می‌تواند مسیری برای هر چه زودتر از بین بردن زردی پوست باشد، به همین سبب شیردهی متعدد نوزاد یک امر ضروری هست. وقتی مادران نوزادان را به جهان می‌آورند. ابتدا محتمل هست شیر کمتری تولید کنند، در دستاورد شیر کمتری به نوزاد می‌رسد و همین امر آب بدن نوزاد را کم می‌کند و در دستاورد اقدام زردی شدیدتر می‌شود.

 

۶. آب برگ سبز گندم مسیری برای خلاصی از زردی در نوزادان

 

اگر شیر مادر به اندازه قدر کفایت به نوزاد برسد می‌تواند زردی را از بین ببرد. آ

 

۷. مکمل‌های گیاهی برای مادران

 

آب برگ سبز گندم مسیری برای خلاصی از زردی در نوزادان وقتی مادران آب برگ سبز گندم استفاده کنند، این ماده موجب افزایش فعالیت آنزیمی در کبد می‌شود و همین امر به کبد مساعدت می‌کند تا بیلی روبین زیادتری را فیلتر کرده و موجب خارج شدن آن از بدن گردد. گفته شده هست که اگر ۲۰ قطره از آب برگ گندم را به همراه مکمل غذایی نوزاد به وی خورانده گردد، توان دارد برای برطرف زردی پوست موثر باشد. البته مادران این نوع نوزادان می‌توانند تقریبا هر روز ۶۰ داغ این مایع را بنوشند تا مواد آن از مسیر شیر مادر به نوزاد جابه جا گردد.

 

۸. توقف موقت شیردهی

 

مادران می‌توانند این شیوه را دنبال کردند تا زردی نوزاد از بین برود. آب برگ گندم علاوه بر این می‌تواند موجب پیشگیری از زردی نیز گردد.

 

۹. مورد های که ضروری هست به دکتر مراجعه کنید

 

 

۱. مادران با استفاده این نوع مواد گیاهی می‌توانند مواد مغذی آن‌ها را از مسیر شیرخود به نوزادان جابه جا کنند.

 

۲. این سم‌زدایی‌های طبیعی مساعدت می‌کند تا بیلی روبین مازاد از بدن نوزاد بیرون گردد.

 

۳. مادران ضروری هست شیردهی را دنبال کردند تا این معالجه به نحو خفیف به کار خود دنبال کند و در از بین بردن زردی نوزادان موثر واقع گردد.۸

 

۴. توقف موقت شیردهی اگر پزشک‌تان تعیین دهد که زردی نوزادتان به علت شیر شما هست.

 

۵. با این شرایط محتمل هست وادار شوید، شیر دادن نوزاد را متوقف کنید.

 

منبع: تندرستی نیوز