چگونه بدون آرایش چشم هایی قشنگ و زیبا داشته باشیم

چگونه بدون آرایش چشم هایی قشنگ و زیبا داشته باشیم در این مقاله راهکارهای زیبا و جذاب کردن چشم بدون آرایش را داریم. به یاد داشته باشید که چشم بدون آرایش هم زیبا است. برای جذاب تر شدن چشم بدون آرایش، لزومی ندار که از حجم بالای مواد آرایشی استفاده کنید. پس برای دریافت بهترین راهنمایی های […]

چگونه بدون آرایش چشم هایی قشنگ و زیبا داشته باشیم

در این مقاله راهکارهای زیبا و جذاب کردن چشم بدون آرایش را داریم. به یاد داشته باشید که چشم بدون آرایش هم زیبا است. برای جذاب تر شدن چشم بدون آرایش، لزومی ندار که از حجم بالای مواد آرایشی استفاده کنید. پس برای دریافت بهترین راهنمایی های آرایشی و زیبایی با راهنمای سفر من همراه شوید.

چگونه چشم بدون آرایش را جذاب کنید؟

چه شما به دلایلی اجازه آرایش کردن ندارید، چه پوستتان حساس است و چه اینکه خودتان ترجیح بدهید آرایش نکنید و داراری چهره ای طبیعی باشید، این مقاله به شما راهکارهای زیبا و جذاب کردن چشم بدون آرایش نشان می دهد جذاب و زیباتر داشته باشید.

بخش اول: چشمان خود را درشت تر کنید.

میکروپیگمنتیشن مژهمیکروپیگمنتیشن مژه

۱-فر کردن مژه:

حتی اگر شما آرایش زیادی هم کرده باشید، بازهم بیشتر آرایشگران اعتقاد دارند که شما باشد مژه هایتان را فر کنید(بکشید)، چرا که این عمل، چشم بدون آرایش شما را بزرگتر و سر حال تر نشان می دهد. ابتدا از یک فرزن مژه (فرکن مژه) برای فر کردن قسمت پایینی مژه هایتان استفاده کنید (به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید)، سپس قسمت میانی مژه هایتان و در آخرین مرحله قسمت بالایی آن را فر کنید. این کار باعث می شود به جای اینکه مژه هایتان هرکدام به یک طرف ایستاده باشد، یک حالت طبیعی و زیبا به خود بگیرد. اگر مژه فر کن ندارید، می توانید از راه های زیر برای درشت تر کردن چشمانتان استفاده کنید.

استفاده از انگشت:

سر انگشتان خود را به هم مالش دهید تا گرم شود، سپس با انگشتانتان مژه هایتان را بالا بکشید و ده ثانیه صبر کنید و اگر لازم بود این کار را ادامه دهید.

استفاده از قاشق:

یک قاشق را در فنجان آب گرمی داغ کنید، سپس لبه قاشق گرم شده از پایین تا بالای مژه هایتان بکشید. قسمت گودی قاشق را از چشمانتان دور نگه دارید. با انگشتانتان مژه هایتان را به آرامی به بالا و پایین فشار دهید تا لبه قاشق به راحتی بر روی مژه هایتان حرکت کند.

استفاده از مسواک:

با یک مسواک تمیز مژ هایتان را مالش دهید تا سر آن ها رو به بالا شود. به این صورت که رشته های مسواک را داخل آب گرم فرو ببرید تا داغ شود و رطوبت آن را با یک حوله تمیز بگیرید. سپس مسواک را از پایین ترین تا بالا ترین قسمت، روی مژه هایتان بالا و پایین کنید و مسواک را هر بار ده ثانیه نگه دارید.

آرایشگاه ستاره های سینماییآرایشگاه ستاره های سینمایی

۲-استفاده از رنگ:

رنگ هایی بپوشید که چشمان شما را درشت تر نشان دهد.شما باید بدانید که چه رنگی، چشم بدون آرایش شما را نمایان تر می کند تا لباس ها و شال های همان رنگی را استفاده کنید. دقت کنید درست زمانی که افراد از چشم های شما تعریف و تمجید می کنند، شما لباس با چه رنگی پوشیده اید یا به صورت امتحانی لباس هایی با رنگ های مختلف بپوشید و از یکی از دوستانتان بخواهید که به شما بگوید چشم های شما با کدام رنگ زیباتر جلوه می کند.

 • آبی:

اگر چشمانی آبی رنگ دارید، باید لباس هایی با رنگ مشکی، آبی تیره یا روشن، بنفش، صورتی یا سبز روشن بپوشید.

 • قهوه ای:

اگر چشمانی قهوه ای رنگ دارید، باید لباس هایی با رنگ نارنجی، قرمز، قهوه ای روشن یا تیره، آبی پررنگ، بنفش کمرنگ، طلایی یا سبز پررنگ بپوشید.

 • سبز:

اگر چشمان سبز رنگی دارید، باید لباس هایی با رنگ سبز(انواع سبز)، بنفش(انواع بنفش)، مشکی، یاسی، زردکمرنگ یا قهوه ای تیره بپوشید.

 • فندوقی:

اگر چشمانی فندقی رنگ دارید، باید لباس هایی با رنگ مشکی، رنگ های تیره، نارنجی یا یاسی بپوشید.

بهترین آرایشگاه برای ابروبهترین آرایشگاه برای ابرو

۳-ابرو تمیز:

ابرو هایتان را همیشه منظم وتمیز نگه دارید. ابرو ها به صورت شکل می دهند و چهره شما را متعادل می کنند. ابروهایتان را منظم بردارید و سعی کنید حتی ذره ای موی ابرو اضافی روی صورتتان نباشد. سعی کنید به یک سالن زیبایی حرفه ایمراجعه کنید تا مدل های مختلفی را به شما نشان دهد و شما بهترین مدل را انتخاب کرده و ابروهایتان را به همان مدل بردارید.

 • اپیلاسیون:

به شدت از اپیلاسیون دوری کنید چرا که پوشت اطراف ابرو حساس است و این عمل به آن ضربه میزند. به جای آن سعی ابروهایتان را با موچین بردارید یا از روش بند اندختن استفاده کنید.

 • مسواک:

اگر به دلایلی نمی توانید ابروهایتان را بردارید، سعی کنید با یک مسواک تمیز ابروهایتان را کمی به سمت بالا هدایت کنید.این کار باعث می شود چشم بدون آرایش درشت تر به نظر بیاید.

آرایش چشمآرایش چشم

۴-قطره چشم:

اگر چشمانتان قرمز یا خواب آلود است، از قطره های چشم مجاز استفاده کنید. استقاده مقدار کمی از قطره های مرطوب کننده و از بین برنده قرمزی چشم باعث می شود چشم بدون آرایش شما درشت و سرحال تر به نظر بیاید.

 • استفاده درست:

شما همچنین می توانید برای ازبین بردن پف چشم هایتان از قطره های چشم استفاده کنید.فقط کافیست چند قطره از آن را اطراف چشمتان بریزید و آن قسمت را با دست مالش دهید.

بخش دوم: از پوست اطارف چشمتان مراقبت کنید.

مراقبت از پوست و مومراقبت از پوست و مو

۱-خواب کافی:

برای از بین بردن پف و کبودی دور چشمتان، شب ها به اندازه کافی بخوابید. چشم ها از چربی کمی برخوردار هستند و این باعث می شود که بسیار حساس باشند و اثرات کم خوابی را سریعا در خود بروز دهند.کم خوابی سیستم گردش خون شما را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود رگ های خونی از داخل چشم نمایان شوند و چشم ها را قرمز کنند.

 • بالش:

شب ها هنگام خواب از دو بالش استفاده کنید تا سرتان کمی بالا تر باشد.این کار باعث می شود که آبی زیر پوست اطراف چشمتان جمع نشود و جشم هایتان پف نکنند.

 • ژنتیک:

کبودی دور جشم ممکن است ناشی از حساسیت ها، ژنتیک یا استخوان بندی شما باشد که برای از بین بردن آن ها باید به متخصصین مراجعه کنید.

 • همانطور که گفته شد برای کاهش پف چشمانتان شب ها از دو بالش استفاده کنید تا مایعات اضافی زیر پشوست صورتتان جمع نشود.

پرپشت شدن مژهپرپشت شدن مژه

۲-ماساژ دهید:

پوست اطراف چشمانتان را با سر انگشتانتان برای داشتن چشم بدون آرایش زیبا ماساژ دهید تا پف آن کمتر شود. چشمان متورم و پف کرده، معمولا به خاطر مایعات جمع شده در زیر پوستتان است.مالش آرام پوست اطراف چشمتان، می تواند مایعات جمع شده در زیر پوست صورتتان را از اطراف چشمتان دور کند و چشمتان را شاداب تر نماید.

 • درست ماساژ دهید:

پوست اطراف چشمتان را به آرامی با انگشتی که حلقه ازدواجتان در آن قرار دارد ماساژ دهید.(چون انگشت حلقه ضعیف ترین انگشت است و فشار زیادی به چشمتان وارد نمی کند).برای اینکار از گوشه چشمتان شروع کنید و یکبار به طرف پایین و یکبار به طرف بالا بکشید. روش های مختلف ماساژ صورت را مطالعه کنید.اینکار به شما کمک خواهد کرد.

مراقبت از پوست دور چشممراقبت از پوست دور چشم

۳-کرم های دور چشم:

برای اینکه کرم مورد نظرتان را برای زیبایی چشم بدون آرایش پیدا کنید، باید چند نوع کرم با برند های مختلف را تهیه کنید تا بهترین و مناسب ترین آن ها را برای پوستتان انتخاب کنید. ولی یادتان باشد مهمترین نکته در انتخاب کرم این است که کرم مرطوب کننده و دارای ویتامین E نیز باشد. از کرم های بسیار گران، بسیار چرب یا دارای موم زیاد دوری کنید،چرا که این نوع کرم ها باعث می شود پوست های مرده اطراف چشمتان جمع شوند و ایجاد یک دانه چربی یا زائد در زیر پوستتان نمایند.

 • نوع کرم:

از کرم هایی استفاده کنید که پف جشم شما را بخواباند(کرم های دارای کتفئین به این امر کمک می کند) یا از کرم های لایه بردار ملایم نیز می توانید استفاده کنید.

 • سن استفاده:

زنان مسن تر باید از کرم هایی استفاده کنند که چین و چروک پوستشان را از بین ببرد و پوستشان را بهبود دهد.آن ها باید از کرم هایی استفاده کنند که صورتشات را کمی چاق تر نشان دهد تا جوان تر به نظر برسند.

کانتورینگ (حجیم سازی چهره)کانتورینگ (حجیم سازی چهره)

۴-نمک زیادی ممنوع:

از مصرف بیش از اندازه نمک برای زیبا نگه داشتن چشم بدون آرایش خودداری کنید. رژیم هایی که در آن استفاده از نمک، الکل یا شیرین کننده های مصنوعی زیاد است باعث می شود که پوست اطراف چشمتان آسیب ببیند یا پف کند خوردن نمک زیاد باعث می شود بدن شما آب بیشتری ذخیره کند که این امر نیز باعث پف کردن پوست ظریف اطراف جشمتان می شود.

 • کم کردن نمک مصرفی باعث می شود که چشمانتان کمتر پف کند. بخصوص اگر مهمانی ویژه ای دعوت هستید روز قبل از آن خیلی کم نمک مصرف کنید.

مراقبت از پوستمراقبت از پوست

۵-مرطوب کردن:

با استفاده از روش های خانگی،به پوستتان طراوت دهید. شما برای چشم بدون آرایش به راحتی می توانید ورم و کبودی اطراف چشمتان را با وسایلی که در منزل دارید درمان کنید. شما می توانید با گذاشتن یک برش از خیارسبز تازه برروی چشمان تان، طراوت و تازکی را به آن برگردانید. شما هم می توانید یک برش خیارسبز سرد را روی پلکتان قرار دهید و هم صورتتان را در یک ظرف آب سرد که حاوی تکه هایی از خیار سبز است فرو برید تا پف و کبودی صورتتان را از بین ببرید.

 • چایی:

شما می توانید چای های کیسه ای را بعد از اینکه مصرف و سرد شدند ، روی چشمانتان بگذارید تا ورم آن ها بخوابد.

آرایشآرایش

۶-اتمام:

تمام شد، حالا شما می توانید از چشم بدون آرایش با طراوتتان لذت ببرید.

سوالات متداول

به جای فرمژه از چه وسیله ای می توانم استفاده کنم؟ به جای استفاده از قطره های چشمی از چه چیزی می توانم استفاده کنم؟

به جای فرمژه شما می توانید از یک قلم مو ریمل و یا انگشت خود برای رو به بالا فر دادن مژه استفاده کنید. به جای قطره چشم، شما می توانید از آب برای پاک کردن ترشحات در چشم خود روزی ۳ بار استفاده کنید.

به جای قرار دادن خیار برروی چشم خود از چه کاری می توانیم استفاده کنیم؟

استفاده ازسیب زمینی خیلی کار بسیار مفیدی می باشد. یا، استفاده از یخ، حوله کاغذی مرطوب با یک مقدار آبلیمو تقریبا همان نتیجه را خواهد داشت.

چگونه حلقه های تیره اطراف چشم راکاهش دهیم؟

نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز بدن شما را بیشترهیدراته می کند، و به تدریج این حلقه های سیاه را کاهش خواهد داد.

آیاجایگزینی مناسبی برای استفاده از قطره های چشمی وجود دارد؟

شما می توانید از برخی از روغن های ویتامین E استفاده کنید و آنها را درداروخانه تهیه کنید، و هر شب آنها را به پایه مژه های خود بزنید. این کار به برخی افراد کمک می کند تا مژه های کاملتری داشته باشند.

آیا هویج خوردن چشمانمن را بزرگتر و روشن ترخواهدکرد؟

به عنوان یک ماده مفید درواقع، جواب بله است. هویج رنگ چشم را پرنگتر خواهد کرد، و کدو باعث می شود پوست شما نرم تر شود وکیست های چشمی را حذف می کند.

 

چگونه به ابروی نازک خود یک شکل وحالت طبیعی دهیم؟آیا باید به دنبال یک راه حرفه ای باشیم؟

اگر شما ابرو ریخته، و یاضخامت آن کاهش یافته است، شما فقط باید صبر کنید تا آنها مجددا رشد کنند. سعی کنید از روغن کرچک یا روغن نارگیل استفاده کنید.این مواد واقعا می توانند به رشد مجدد مو، از جمله ابرو کمک کنند، و به طورکلی کمک به تقویت و وضعیت موهای شما کمک می کنند.

آیا عسل برای روشن تر ساختن چشم های مفید است؟

شما می توانید عسل را در چشم خود قراردهید و آنها راروشن ترکنید، اما مطمئن شویدکه آب را مخلوط با عسل کرده اید،و یا برای این کار خطر نابینایی وجود ندارد. استفاده از آب بیشتر تر از عسل و قراردادن یک قطره درهرچشم کافی است. پس از انجام این کار برای یکهفته، شما نتیجه کار را خواهید دید.

چه ورزش هایی می تواند به من کمک کند تا چشم های بزرگتری را در عرض یک هفته داشته باشم؟

چنین موردی وجود ندارد – چشم نمی تواند رشد کند و بزرگتر گردد. ورزش اغلب می تواند به چشمان شما یک برق طبیعی دهد.

آیا هیچ راهی وجود دارد بدون عمل جراحی یا آرایش چشمهای خود رابزرگتر کنم؟

نه در واقع چنین روشی وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از یک آرایش خوب تنها تا حدودی چشم خود را بزرگتر جلوه دهید.

شما چطور از شر سیاهی های زیرچشم خودخلاص گردیم؟

سعی کنید خواب شبانه خوبی داشته باشید،در غیر این صورت استفاده از سایه زیر چشم خود به صورت موقت به آنها کمک می کند.

چگونه برای به دست آوردن چشم های روشن تر بدون آرایش و یا لنز چه کنیم؟

شما نمی توانید رنگ چشم خود را تغییردهید. شما فقط می توانید با استفاده از آرایش و یا لنزهای تماسی رنگ آنه ارامتفاوت کنید.

من دارای تنبلی چشم هستم چگونه می توانید به من کمک کنید؟

شما می توانید مژه های خود ر احلقه کنید. و فقط از ریمل استفاده کنید تا از جلب توجه زیاد جلوگیری کنید.

آیا من میتوانم از ترشی به جای خیاراستفاده کنم؟

سرکه ممکن است به چشم های شما آسیب برساند، و شما را در معرض کوری قرار دهد.

چگونه می توانم به طور کلی خود را جذاب تر نشان دهم؟

از پوست خود مراقبت کنید. شما می توانید مژه و ابرو خود را رنگ کنید، اگر دوست دارید. خوب لباس و مدل مو نیز شماراجذاب تر خواهد کرد.