تاریخ: ۱۶:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
چگونه انرژی های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، انرژی، نیرویی فوق العاده هست که ما را احاطه کرده و وای به روزی که این نیرو سیاه و یا منفی گردد، آن زمان هست که گویی دور و اطرافتان یک هاله‌ای سیاه پدیدار گشته و نمی‌گذارد به‌خوبی نفس بکشید، اما چگونه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، انرژی، نیرویی فوق العاده هست که ما را احاطه کرده و وای به روزی که این نیرو سیاه و یا منفی گردد، آن زمان هست که گویی دور و اطرافتان یک هاله‌ای سیاه پدیدار گشته و نمی‌گذارد به‌خوبی نفس بکشید، اما چگونه می‌توانیم از این هاله سیاه بیرون آمده و یا آن را نابود کنیم؟

امروز باشگاه خبرنگاران جوان می خواهد تا شما را با روش‌های از بین بردن این نیروی منفی در خود و یا منزلتان آشنا نماید، پس سفارش می‌کنیم نفسی عمیق کشیده و در حالتی سرشار از افکار و انرژی‌های مثبت این مطلب را مطالعه کنید.

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

انرژی منفی چیست؟

انرژی منفی مفهومی هست که در فیزیک برای توضیح ماهیت بعضی از میدان‌ها، من جمله میدان گرانشی و عده ای از اثر‌های میدان کوانتومی استفاده شده‌است.

این مطلب را از دست ندهید: راهکارهای برخورد با آدم های خیز منفی!

در تئوری‌های زیادتر دیدگاهی (تخیلی)، انرژی منفی درگیر تئوری کرم‌چاله‌ها می‌شود که به باعث آن سفر در زمان و حرکت تندتر از نور را برای عزیمت فضایی امکان‌پذیر می‌کند.

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

چگونه انرژی منفی را از خود دور کنیم؟

وقتی که اشخاص با هرگونه مشکلی رو به رو می‌شده و یا شکست می‌خورند، سرزنش، احساس گناه، تأسف‌خوردن و اضطراب قدری انرژی منفی تولید می‌کند.

تشریح انرژی منفی با اصطلاحات علمی سخت هست اما قطعا هر کسی آن را تجربه کرده هست. این بدان معنا نیست که آن‌ها منفی یا بد می باشند لکن به این معناست که آن‌ها با مرجع درونی انرژی مثبت‌شان قطع ارتباط کرده‌اند! شاید شما تجربه رفتن به جایی یا بودن با افرادی را دارید که باعث می‌شوند احساس بدی پیدا کنید؛ به احتمال زیاد احساس خستگی کنید.

این مطلب را از دست ندهید: یادآوری خاطرات تلخ انرژی منفی را بهمراه می‌آورد

اگر چه سخت هست دلیل دقیق ناراحتی‌تان را آشکار کنید، اما به هر حال آن را احساس می‌کنید. در عوض امکان دارد در کنار بعضی اشخاص خودبه‌خود احساس آرامش و بهتربودن کنید.

این تجربیات رخدادی نیست لکن نتیجه تبادل مشخص انرژی هست. وقتی شخصی میزان انرژی کمی دارد، تنها حضور با فرد دارای انرژی زیاد به وی نیرو می‌دهد، در عین حال از انرژی خود آن شخص کمی کم می‌شود. جابه جایی انرژی از شخصی به شخص دیگر باعث برقرار کردن تعادل و تعادل می‌شود.

بطور مثال؛ اگر شما احساس خوبی دارید و با کسی که احساس بدی دارد ارتباط برقرار می‌کنید، پس از مدتی آن فرد احساسی خوب تر پیدا می‌کند و احساس خوب شما کمتر خواهد گردید. امکان دارد این تغییر را خود احساس نکنید اما طی چند ساعت یا چند روز متوجه می‌شوید که احساس خوبی ندارید.

فهم این تشابه به توضیح تبادل انرژی مثبت و منفی که همیشه در جریان هست، زیادتر کمک می‌کند.

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

وقتی منفی‌بافی می‌کنیم چه رخدادی می‌افتد

هرچه زیادتر منفی‌بافی می‌کنیم و راهی برای رهاساختن آن نمی‌یابیم انرژی خود را راکد نگه می‌داریم. وقتی درگیر منفی‌بافی می‌شویم امکان دارد اهتمام کنیم اعتماد و مطمئن باشیم، اما وقتی دست به کاری خطیر می‌زنیم، همچنان دستخوش اضطراب و سردرگمی می‌شویم؛ بدین‌ترتیب اعتمادبه‌نفس ما زائل شده هست.

وقتی که درگیر منفی‌بافی می‌شویم، شاید دلمان بخواهد شاد باشیم، اما احساس می‌کنیم با افسردگی و تأسف‌خوردن برای خود، زیادتر در خود غرق می‌شویم. لذت ما کم می‌شود و احساس می‌کنیم میل درونی‌مان شادبودن هست، اما آن را نمی‌یابیم.

این مطلب را از دست ندهید: تکنیک‌های طلایی و فوق العاده موثر برای تخلیه انرژی منفی

یادمان نرود وقتی منفی‌بافی می‌کنیم امکان دارد بخواهیم نسبت به خودمان احساس خوبی داشته باشیم، ولی هنوز دستخوش احساس گناه و بی‌ارزشی هستیم. ما نمی‌توانیم خلوص، معصومیت و خوبی را که حاصل آن هست احساس کنیم.

در نتیجه احساس می‌کنیم در ازای دیگران مسئول هستیم.

روح‌های حساس، منفی‌گرایی دیگران را به درون خود می‌کشند زیرا آن‌ها زیادتر در فراروی خطر می باشند. منفی‌گرایی که آن‌ها احساس می‌کنند ترکیبی از منفی‌بافی‌های خودشان همراه با منفی‌بافی‌های دیگران هست. آن‌ها مثل اسفنج به هر جا که می‌روند منفی‌بودن و احساس های منفی دیگران را به درون خود می‌کشند.

اما چیزی که به دیگران اذن می‌دهد حساسیتی کمتر دارا باشند قدرت فرونشاندن احساس های هست؛ بعضی اشخاص هنگام عصبانیت احتیاج ندارند احساسات‌شان را مورد ارزیابی قرار دهند تا به احساس بهتری برسند. این اشخاص فقط می‌خواهند احساسات‌شان را انکار کنند یا نپذیرند و درنهایت به راه خودشان بروند.

در حقیقت اشخاص، منفی‌گرایی خود را سرکوب می‌کنند، آن‌ها نه‌تنها این احساسشان را به دیگران جابه جا می‌کنند لکن منفی‌گرایی کمتری را از جهان جذب می‌کنند.

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

تبادل انرژی

اشخاص حساس کسانی می باشند که انرژی منفی بیشتری جذب می‌کنند. این اشخاص بسیار تأثیرپذیر می باشند و اغلب زود مریض می‌شوند و نسبت به خودشان احساس منفی دارند.

در حقیقت بیشتر از حد خوردن یکی از راه‌های کم‌کردن حساسیتمان یا زائل‌ کردن احساساتمان هست. وقتی اشخاص دستخوش هر یک از موانع موفقیت شخصی می باشند، اغلب با انرژی مثبت خود حقیقی شان قطع ارتباط می‌کنند و به جای آن انرژی منفی به بیرون می‌فرستند.

این مطلب را از دست ندهید: با این شیوه با افکار منفی مبارزه کنید

بعضی‌ها به سبب نوع زندگی‌شان، دوستانشان و طرز فکرشان، انرژی منفی منتشر می‌کنند. این اشخاص امکان دارد در تمام مدت یا بعضی وقت ها این انرژی منفی را منتشر کنند، اما کسانی که با طبیعت حقیقی خود زیادتر در ارتباط می باشند، خودبه‌خود انرژی مثبت منتشر می‌کنند.

تخلیه انرژی منفی

نخستین گام در فرا گرفتن روال تخلیه انرژی منفی، رسیدن به آرامش زیادتر و مراقبه و برقرار کردن تعادل هست. درست همان گونه که شما قدرت جذب انرژی توسط نوک انگشتانتان را در مراقبه دارید، قدرت بیرون فرستادن آن را هم دارید.

دومین گام برای بیرون فرستادن انرژی منفی، فرستادن انرژی منفی به جایی هست که صدمه‌ای به آن نمی‌زند. انرژی منفی توسط طبیعت جذب می‌شود و صدمه‌ای به آن نمی‌زند. عاملان طبیعی با جذب انرژی منفی، انرژی مثبت منتشر می‌کنند.

گیاهان، گل‌ها و درختان طبق معمول خوب ترین هدف برای تخلیه انرژی می باشند.

وقتی شخصی گلی را به عنوان هدیه دریافت می‌کند، آن گل به وی کمک می‌کند تا احساس های منفی خود را رها کند و به حس بهتری دست یابد.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت دل‌انگیز دهستان منگشت در اهواز + فیلم

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

محل دیگر برای تخلیه انرژی منفی ظرف پر آب، وان حمام، استخر، حوض یا دریاچه هست. هرچه ظرفیت آب زیادتر باشد قدرت تخلیه انرژی هم زیادتر هست. آب، انرژی منفی را جذب می‌کند؛ برای محافظت جریان انرژی و استفاده از مراقبه و مدیتیشن منظم، با اهمیت هست همه روزه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.

آتش عنصر قدرتمند دیگری از طبیعت هست که ما می‌توانیم برای تخلیه انرژی منفی خود از آن استفاده نماییم.

این مطلب را از دست ندهید: چگونه اذن ورود افکار منفی به ذهن خود را ندهیم؟!

آتش قادر هست انرژی منفی را از ما دریافت کند؛ در نتیجه برای دورشدن از انرژی منفی می‌توانیم از آن استفاده نماییم. این آگاهی با اهمیت در مورد انرژی می‌تواند به سادگی اشتباه فهمیده گردد؛ به طور مثال امکان دارد شخصی از بودن در کنار افرادی با انرژی منفی یا سرزنش‌کردن دیگران برای مشکلات، سراسیمه گردد.

اگر شما انرژی مثبت بسیاری دارید، گرفتن انرژی منفی بخش اجتناب‌ناپذیر زندگی هست. به جای اینکه درصدد اجتناب‌کردن از انرژی منفی باشیم، فقط احتیاج داریم برای تخلیه‌کردن و رهایی‌یافتن از آن مصمم باشیم.

این تبادل طبیعی انرژی بسیار شبیه وضعیت هوا در طبیعت هست. به همان صورت وقتی که شما انرژی مثبت بسیاری دارید، انرژی منفی را نیز جذب می‌کنید.

راز موفقیت شخصی این هست که با شارژ دو مرتبه می‌توانید ادامه دهید و پس از آن انرژی منفی را که جذب می‌کنید تخلیه کنید. تلاش برای پرهیز از انرژی منفی در حالتی با اهمیت هست که خسته و مریض هستید اما اگر روزانه با مراقبه و مدیتیشن و دریافت آرامش و خلاصی به هر طریقی که خود سراغ دارید، خود را تقویت سازید و پس از آن عشق خود را با اطرافیان تقسیم کنید، بیشترین رضایت خاطر را خواهید داشت. همچنان که قدرت‌تان را برای جذب انرژی مثبت و تخلیه انرژی منفی تقویت می‌کنید، مبارزه با چشم های منفی‌گرا شما را قدرتمند می‌سازد.

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

چگونه انرژی منفی را از خانه خود بیرون کنیم؟

اما گاهی این فضای خانه هست که حالت ثابتی از غم دارد و وضعیت را بدتر می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید: راز به کار بردن عصبانیت در جهت مثبت چیست؟

وقتش هست این مورد ها منفی را از خانه پاک کنیم.

کاری کنید همه چیز هوا بخورد

نخستین گام برای خارج کردن انرژی منفی از خانه باز کردن تمام پنجره‌هاست. حتی اگر بیرون سرد هم باشد پنجره‌ها را باز کنید و اذن دهید هوا داخل خانه بیاید.

در خانه کمی عود بسوزانید

این رایحه همراه با دود مثل تمرین فکری و مدیتیشن هست، پس به چه سبب در خانه امتحانش نکنیم؟ عود باعث افزایش انرژی می‌شود، زیادتر برای تمرین مدیتیشن از آن استفاده می‌شود، چون فضایی آرامش بخش را حکم‌فرما می‌کند.

مطمئن شوید که چیز‌های خراب را یا تعمیر می‌کنید یا دور می‌اندازید

چیز‌های شکسته و خراب با خود انرژی منفی وارد خانه می‌کنند پس هرچه زودتر تعمیرشان کنید و یا اگر اعتبار تعمیر کردن ندارند از آن‌ها خلاص شوید.

در اطراف خانه روغن طبیعی پرتقال پخش کنید

این کار نه فقط انرژی منفی را از بین می‌برد، لکن باعث بهبود خلق و خو نیز می‌شود.

بدون معطلی شلوغی‌ها را جمع کنید

تا کنون دقت کرده اید وقتی روی یک میز را جمع می‌کنید چه حس خوبی دارد؟ اشیا از خود انرژی بسیاری بیرون می‌دهند که از نظر ذهنی، فیزیکی، احساسی و معنوی مسیرمان به سمت جلو را سد می‌کنند.

در خانه مریم گلی بسوزانید

یکی از تکنیک‌های قدیمی بومیان آمریکا برای بیرون راندن انرژی منفی سوزاندن مریم گلی بوده هست. دود این گیاه چیزی هست که برای تمیز کردن خانه به کار می‌رود. من همیشه از در جلویی خانه آغاز می‌کنم و دور خانه در جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخم.

با کریستال‌ها از فضای خود محافظت کنید

کهربایی سیاه را به عنوان کریستالی که انرژی منفی را از بین می‌برد می‌شناسند، سفید و رنگ رز کوارتز نیز از این جمله می باشند.

صدای زنگ در اتاق‌ها

خیلی آسان به نظر می‌آید نه؟ فقط کافیست در هر گوشه از خانه یکبار زنگ را به صدا در بیاورید، پس از آن در ذهن خود این‌گونه تداعی کنید که خیز این صدا انرژی‌های منفی را بیرون می‌کند و انرژی‌های مثبت را به داخل خانه می‌آورد.

دیوار‌ها را به رنگ زرد درآورید

رنگ‌ها نقشی محوری در خانه تان دارند. بعضی از طراحان داخلی خانه بر این عقیده می باشند که زرد انرژی منفی را خنثی می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید: عجیب ترین تکنیک تخلیه انرژی منفی با “لیمو”

گوشه‌های هر اتاق نمک بریزید

برای جذب انرژی منفی صاحبان قبلی خانه متخصص ها انرژی درمانی سفارش می‌کنند چهار گوشه هر اتاق نمک ریخته و بگذارید ۴۸ ساعت بماند، پس از آن نمک‌ها را با جاروبرقی یا جارو معمولی جمع کنید و دور بریزید.

چگونه انرژی‌های منفی را از خود و اطرافمان دور کنیم؟

سطوح را تمیز کنید

اگر قرار بود به خانه‌ای جدید بروید متخصص ها سفارش می‌کنند پیش از اینکه وسائلتان را به خانه جابه جا کنید ابتدا تمام سطوح را خوب شستشو دهید و تا تمام انرژی‌های منفی صاحبان قبلی از بین برود.

زاویه‌های تیز را حذف کنید

اگر می‌خواهید انرژی مثبت وارد خانه تان گردد خوب تر هست از وسائل گرد  و بی زاویه استفاده کنید.

به تعداد آینه‌ها اضافه کنید

برای اضافه کردن انرژی مثبت (که به اسم ” چی ” نیز شناخته می‌شود) اطراف خانه آینه قرار دهید.

زیادتر بدانید: ۱۰ راهکار فوق‌العاده برای دور کردن انرژی منفی از خانه

این کار نه فقط کمکی به ساخت انرژی مثبت در دکور نمی‌کند لکن تاثیر منفی نیز دارد.

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید

از هر چیز تیره‌ای دور شوید، چون حس منفی جابه جایی می‌دهد و علاوه بر این باعث می‌شود فضا کوچک به نظر بیاید.

از ورودی خود محافظت کنید

در‌ها و پنجره‌های رو به بیرون مثل ورودی‌های انرژی عمل می‌کنند. پس از این کار جلوی تمام ورودی‌های خانه قدری نمک دریایی بریزید و رویشان را با پادری بپوشانید این کار از ورود نیروی منفی به خانه جلوگیری می‌کند.