تاریخ: ۱۷:۱۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
چگونه از تولد نوزادان نارس جلوگیری کنیم؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ؛ نوزاد نارس به نوزادی گفته می‌شود که تولد زودهنگام پیش از ۳۷ هفته‌ برخوردار باشد. سالانه ۱۵ میلیون نوزاد نارس در سراسر جهان به جهان می‌آیند. در ایران آمار تقریبی تولد نوزادان نار‌س […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ؛ نوزاد نارس به نوزادی گفته می‌شود که تولد زودهنگام پیش از ۳۷ هفته‌ برخوردار باشد. سالانه ۱۵ میلیون نوزاد نارس در سراسر جهان به جهان می‌آیند. در ایران آمار تقریبی تولد نوزادان نار‌س ۱۲درصد ذکر می‌شود.

..

نارسی نوزادان یکی از علل کلیدی مرگ‌ومیر در آن‌ها هست…

می‌تواند گریبانگیر نوزادان نارس گردد. ولی ضروری هست دانست که اولین مخاطرهی که در بدو تولد این نوزادان را تهدید می‌کند، نارسی ریه‌ها و عدم تنفس موثر هست. برای ادامه حیات طبیعی نوزادان نارس پیشرفت‌های قابل‌توجهی انجام شده هست.

مسئله بعدی برای نوزادان نارسی که مشکل تنفسی را پشت سر گذاشته‌اند تغذیه هست که ضروری هست با احتیاط تمام صورت پذیرد.

علاوه بر این نگهدارى در حفظ و جابجایی این نوزادان زیاد حیاتی هست، چراکه عروق نارس در داخل مغز به سبب شکننده بودن زیاد، مستعد خونریزی بوده و هرچه نوزاد نارس‌تر باشد، این مخاطره زیادتر می باشد… به‌طور‌کلی نوزادان نارس نیازمند مراقبت‌های خاص و همه‌جانبه من جمله وضع رشد و تکامل، بررسی شبکیه چشم، بینایی و شنوایی و .

به همین سبب مدتی هست که حرکت‌هایی جهانی در جهت مساعدت به خانواده‌هایی که نوزادان نارس دارند، شروع شده و نیز آگاهی‌بخشی عمومی در سطح جامعه شکل گرفته هست. ضروری هست دانست که در اغلب مواقع پیشگیری از زایمان زودرس و نارسی نوزاد در اختیار مادر هست.

منبع:سیناپرس