چپاروف فرشته نجات استقلال در آسیا

0
اشتراک

چپاروف فرشته نجات استقلال در آسیا

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه ۵۹۸ به نقل از ورزش۳، لیست آسیایی سه تیم فوتبال ایران در مرحله گروهی از سوی فدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد. استقلال تهران دیگر نماینده ایران در این مسابقات نیز بعد از دیدار با السد در صورت پیروزی، راهی مرحله گروهی خواهد شد و لیست این تیم نیز به صورت رسمی از سوی سایت این فدراسیون منتشر می شود.

با این وجود اما استقلالی ها نیز لیست بازیکنان خود برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از طریق فدراسیون فوتبال به AFC با حضور ۲۶ بازیکن در لیست ۳۰ نفره، اعلام کردند که البته این لیست نکات جالب توجهی در خود جای داده است.
در لیست ۲۶ نفره استقلال، تمامی بازیکنان حال حاضر این تیم حضور دارند و هیچ بازیکنی از لیست استقلال حتی آنهایی که مانند فرشید باقری زمزمه ی خروجشان به گوش می خورد، از سوی منصوریان در این لیست قرار گرفته اند.
نکته جالب توجه اما در لیست آسیایی استقلال حضور دو نام جدید در این لیست است. سرمربی استقلال در لیست ۲۶ نفره خود، نام آندرانیک تیموریان و روزبه چشمی را نیز قرارداده تا این دو بازیکن نیز در لیست آسیایی آبی ها حضور داشته باشند.

البته به دلیل اتفاقی که در هفته گذشته رخ داد، در لیستی که مسئولان استقلال ۱۲ بهمن ماه دوباره برای AFC ارسال خواهند کرد، قطعا نام این دو بازیکن حضور نخواهد داشت تا این مشکل رفع شود.

 

چرا تیموریان و چشمی هستند، چپاروف نیست
قرارداد چپاروف یک هفته پیش از تیموریان به ثبت رسید اما این بازیکن با تیموریان و چشمی یک تفاوت بزرگ داشت که این تفاوت، سوال بزرگی را ایجاد می کند. چپاروف برای حضور در لیست آسیایی استقلال نیاز به دریافت کارت ITC خود از سیستم TMS داشت اما تیموریان و چشمی تنها لازم بود تا قرارداد خود را در هیات فوتبال ثبت کنند که این اتفاق انجام شد.

استقلالی ها قصد داشتند که نام چپاروف را به دلیل حضور او در تاریخ ۴ بهمن در تهران که مصادف با آخرین فرصت ارسال لیست به AFC بود، در مهلت بعدی که ۱۲ بهمن بود، به این فدراسیون ارسال کنند و به همین دلیل نام این بازیکن را در لیست قرار ندادند تا کارت بازی او را دریافت کنند اما زمانی که آبی ها برای دریافت کارت بازی بازیکن ازبک خود اقدام کردند، متوجه محرومیت خود شدند. نکته جالب توجه اینجاست که فدراسیون فوتبال در لیست ارسالی استقلال به فدراسیون فوتبال، نام چشمی و تیموریان را قرارداده که نشان می دهد این فدراسیون نیز از محرومیت استقلال خبردار نبوده است و به همین دلیل نیز نام این دو بازیکن در لیست استقلال به چشم می خورد. البته اینکه نام این دو بازیکن در هیات فوتبال تهران ثبت شده نشان می دهد که فدراسیون نیز در جریان این موضوع نبوده و حضور نام آنها در لیست آسیایی، سند دیگری برای این ادعا است.

 

خط بزرگی که از بیخ گوش استقلال گذشت
فرض کنیم که چپاروف با استقلال به توافق نمی رسید و آبی ها مجبور به استفاده از سیستم TMS برای دریافت کارت بازی این بازیکن نمی شدند و در ادامه نیز هیچ تلاشی برای جذب بازیکن خارجی نمی کردند. به این ترتیب استقلال با تیموریان و چشمی راهی دیدار با السد می شد و کافی بود تا تنها یکی از این دو بازیکن تنها یک دقیقه برای استقلال به میدان برود تا آبی ها در این بازی سه بر صفر بازنده شوند. به این ترتیب این بازیکن ازبک و پرونده دریافت کارت بازی او برای استقلال و فدراسیون نعمتی شد تا از یک آبرو ریزی بزرگ دیگر، فرار کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.