تاریخ: ۳:۴۳ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
چه طور وزن ایده آل داشته باشیم؟

طاهری کارشناس تغذیه گفت: برای داشتن کبدی سالم باید از مواد غذایی کم چرب استفاده کرد تا چربی مازاد در اعضای متفاوت بدن و بویژه کبد انباشته نشود. وی دنبال کرد: برای داشتن بدنی سالم باید استفاده میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی روزمره خود قرار داد تا میزان کالری وارد گردیده به بدن […]

طاهری کارشناس تغذیه گفت: برای داشتن کبدی سالم باید از مواد غذایی کم چرب استفاده کرد تا چربی مازاد در اعضای متفاوت بدن و بویژه کبد انباشته نشود.

وی دنبال کرد: برای داشتن بدنی سالم باید استفاده میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی روزمره خود قرار داد تا میزان کالری وارد گردیده به بدن با میزان انرژی و سوخت و ساز تعادل داشته باشد.

طاهری در مورد استفاده لبنیات پرچرب عنوان نمود: در کمال تأسف امروزه استفاده لبنیات پرچرب به یک عادت نادرست مبدل شده هست و این مساله علت اضافه وزن و چاقی در سنین بالاتر می‌شود.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: برای داشتن وزنی ایده‌آل باید از روغن زیتون در تهیه و پخت غذای مصرفی استفاده نماییم زیرا روغن های جامد و حتی مایع علت بروز اضافه وزن و انباشته گردیدن چربی در اطراف اعضای حیاتی بدن می‌شود.

طاهری یادآور گردید: برای داشتن اندامی مناسب و وزن ایده‌آل باید از استفاده بیشتر از اندازه گوشت قرمز اجتناب و لبنیات کم چرب استفاده گردد.