تاریخ: ۱۶:۲۱ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
چه طور به جنگل نقله بر برویم؟

سرویس سبک زندگی فردا: نواحی شمالی ایران مملو از جنگل ها سرسبز با طبیعتی بکر و بهشتی هست. تا کنون مکررا جنگل های شمال را معرفی کردیم و در مورد اش حرف اظهار داشتیم، امروز هم به سراغ یکی دیگر از جنگل های شمال ایران می رویم و آن را معرفی می کنیم تا شمال […]

سرویس سبک زندگی فردا: نواحی شمالی ایران مملو از جنگل ها سرسبز با طبیعتی بکر و بهشتی هست. تا کنون مکررا جنگل های شمال را معرفی کردیم و در مورد اش حرف اظهار داشتیم، امروز هم به سراغ یکی دیگر از جنگل های شمال ایران می رویم و آن را معرفی می کنیم تا شمال سرسبز ایران را خوب تر بشناسید. جایی که می خواهیم از آن بگوییم جنگلی هست که شاید تا کنون نام آن را نشنیده باشید و در قیاس با جنگل های معروف شمال چندان معروف نباشد اما طبیعت بینظیری دارد. می خواهیم در مورد جنگل «نقله بر» گفت وگو کنیم، در ادامه دیجی چارتر را معیت کنید.

چه طور به جنگل نقله بر برویم؟

 

در کنار روستای نقله بر جنگلی به همین نام وجود دارد که هر چه از زیبایی های طبیعی اش بگوییم کم هست. توان دارید از روستای نقله بر به سمت این جنگل راه بیفتید و پیاده از قلب جنگل بگذرید و چشم اندازهای زیبای قله درفک و رودخانه پر حوش و خروش سپیدود را نگاه کنید. فاصله کم این ییلاق تا تهران موجب شده که گردشگران با تورهای یک روزه همراه و برای بازدید از ییلاق نقله بر و جنگل سرسبزش راهی این نقطه از شمال ایران گردند.

اینجا در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خودش را دارد هرچند که زیادتر گردشگران ماه های گرم سال را برای دیدن از این جنگل انتخاب می نمایند اما پاییز این جنگل هم بینهایت زیباست. با رفتن به این جنگل انگار نیمی از زیبایی های شمال ایران را یکجا خواهید دید. پوشش گیاهی متنوع جنگل موجب شده که در جنگل نوردی درختان بسیاری نظیر درختان ممرز، انجیلی و … نگاه کنید. البته که این جنگل جای شایسته ای برای دیدن پرندگان هم هست؛ از لحظه ای که پا به داخل این جنگل می گذارید صدای چهچه پرندگان مختلفی را می شنوید که فضای جنگل را دلنشین تر کرده اند و حتی لحظه ای هم نمی شود جنگل را بدون آواز آنان گمان کرد.

این مطلبو از دست ندید!  رها سازی ۶ قطعه کبک در مریوان

پستی و بلندی های جنگل مسیری مناسب را برای طبیعتگردی به وجود آورده هست به طور گروهی صبح زود به دل این جنگل بزنید و تا توان دارید از هوای خوب و طبیعت بکر این ناحیه استفاده کنید. خوب ترین زمان برای رفتن به این جنگل بهار، تابستان و پاییز هست؛ در زمستان ریزش برف و باران سفر به این جنگل را سخت می کند پس اگر می خواهید سفری لذتبخش دارا باشید زمان مناسب برای عزیمت را در نظر دارا باشید. این جنگل از جاذبه هایی هست که با فعالیت تورهای متفاوت جدیدا بسیار پرطرفدار شده و با رفتن به آنجا، گروه هایی از گردشگران را خواهید دید که در حال طبیعت گردی می باشند.

هر چند که با آتش سوزی هایی که در ۶ ۷ پارسال در این جنگل رخ داد عده ای از درخت های جنگل سوخته هست اما این جنگل و روستای کنارش ییلاقی منحصربفر هست که اگر در پی طبیعتی چشم نواز هستید باید از آن دیدن کنید. توان دارید در هنگامی که قصد سفر به شهرهای شمالی را دارید برای یکی دو ساعت استراحت هم شده سری به این جنگل بزنید و گوشه ای از زیبایی های شمال ایران را در همین توقف کوتاه نگاه کنید. البته شاید هم با همین توقف کوتاه چنان شیفته این جنگل شوید که دلتان بخواهد مدتی در آن پیاده روی کنید و گونه های گیاهی و پرندگانش را زیادتر نگاه کنید. این جنگل به نسبت دیگر جنگل های معروف شمال چندان پرازدحام نیست و در آن نواحی بکر بسیاری را پیدا می کنید. برای دیدن از جنگل نقله بر یا توان دارید با تورهای گردشگری همراه شوید و یا سفری خانوادگی به شمال ایران دارا باشید و مدتی در این روستای سرسبز توقف کنید.