گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۰:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۲/۰۱
چه طور آش آلو خوشمزه بپزیم؟

وب سایت آرگا مگ: از آن جایی که سبزیجات از ترکیبات کلیدی انواع آش مثل آش شلغم ، آش کلم و… خواهد بود، در نتیجه مردم ترجیح می دهند این نوع غذاها را در فصل زمستان استفاده کنند. آش آلو نیز یکی از همین آش های خوشمزه هست که با مواد مختلفی تهیه می گردد. […]

وب سایت آرگا مگ: از آن جایی که سبزیجات از ترکیبات کلیدی انواع آش مثل آش شلغم ، آش کلم و… خواهد بود، در نتیجه مردم ترجیح می دهند این نوع غذاها را در فصل زمستان استفاده کنند. آش آلو نیز یکی از همین آش های خوشمزه هست که با مواد مختلفی تهیه می گردد. در این مطلب ما طرز تهیه آش آلو را به شما تعلیم می دهیم.

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده: نیم کیلو
سبری آش: نیم کیلو
لپه: نصف استکان
آلوی خشک: ۲۵۰ گرم یا آلوی تازه: یک کیلو
پیاز: ۳ عدد
زردچوبه: یک قاشق چای خوری
فلفل: به میزان لازم
نمک: به میزان کافی
برنج: یک استکان
روغن: به میزان لازم

طرز تهیه آش آلو خوشمزه و بسیار خوش طعم در منزل

طرز تهیه :

پیش از توصیف طرز تهیه آش آلو لازم به ذکر هست که این مواد غذایی برای ۶ نفر مدنظر داشته شده هست. در نتیجه اگر تعداد از این کمتر یا زیادتر هست، به همان نسبت به مواد اضافه یا کم کنید. پس از اینکه روغن داغ شد، پیازهای خرد شده را به آن اضافه کنید. زردچوبه را به پیازی که طلایی شده اضافه کنید و تفت دهید. ۱۰ اکنون گوشت چرخ کرده را به پیاز و روغن اضافه کنید. گوشت را خوب تفت دهید تا آش آلو شما خوشمزه گردد.    در فاز بعدی طرز تهیه آش آلو, مخلوط گوشت، پیاز را با نمک و فلفل مخلوط کنید. وقتی که برنج و لپه به نحو نیم پز در آمدند، سبزی آش خرد شده را به آن اضافه کنید.   آلوها را پیش از ریختن، هسته گیری بفرمایید و در فاز پایانی طرز تهیه آش آلو, آن را به سایر مواد اضافه کنید. توجه دارا باشید که آلوی خشک را باید زودتر از آلوی تازه بریزید و زمان بسیاری برای پخت آن لازم هست. پس از ریختن آلو اکنون باید در انتظار بمانید آش جا بیفتد. توان دارید مثل سایر آش های تزیینی آن را با نعنا و پیاز داغ تزیین کنید. اگر از آلوی تازه استفاده می کنید، پیمانه یک کیلو را برای آن در نظر بگیرید و اگر از آلوی خشک استفاده می کنید همان ۲۵۰ گرم کفایت می کند.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه پلو تایلندی