گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۰:۲۱ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
چهارمین سالی هست که دولت حق و حقوقات نانوایان یارانه ای را پرداخت نکرده هست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر بهبودی در صحبت با طرقبه نیوز؛ گفت: سال چهارمی هست که دولت حق و حقوقات نانوایان یارانه ای را پرداخت نکرده هست و نانوایان از محل درآمد خود بدون هیچ کمکی، هزینه ها را متحمل می گردند.   وی اضافه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر بهبودی در صحبت با طرقبه نیوز؛ گفت: سال چهارمی هست که دولت حق و حقوقات نانوایان یارانه ای را پرداخت نکرده هست و نانوایان از محل درآمد خود بدون هیچ کمکی، هزینه ها را متحمل می گردند.

 

وی اضافه کرد: پاداش و حقوق کارگران نیز بایستی با افزایش نرخ نان رشد پیدا کند؛ اما الان در سال چهارم حضور داریم و نرخ نان تحولی پیدا نکرده هست.

 

عضو هیئت مدیره اتحادیه نانوایان مشهد گفت: این عدم عوض شدن نرخ ها در حالی هست که هزینه هایی که در تحلیل نرخ نان تاثیرگذار می باشند اعم از خمیر مایه، آب، برق و گاز همگی افزایش پیدا کرده هست.

 

وی اضافه کرد: در رابطه با نان های آزاد طبق بخشنامه دولت هر کس به تناسب تحلیل ذی ربط، نرخ ها را اعلام می کند که بر این اساس به لحاظ قیمتی نیز آزاد می باشند و هیئت دولت و سازمان صنعت و معدن در جریان می باشند.

این مطلبو از دست ندید!  طرز تهیه یک نوع غذای مهیج ویژه بچه ها

 

بهبودی با اشاره به اینکه نان دولتی کنترل شده هست، تصریح کرد: طبق افزایش نرخ ها و علاوه بر این افزایش نانوایی ها حق و حقوقات نانوایان عرضه نشده هست.

 

 

عضو هیئت مدیره اتحادیه نانوایان مشهد افزود: چنانچه کسی قصد پخت نان ها و انواع متفاوت شیرینی سنتی را دارند باید از اتحادیه ذی ربط اخذ مجوز دارا باشند و بنا به ماده ۱۲ و ۱۳ خوردنی، آشامیدنی و آرایشی اصناف باید تأییدیه بهداشت را دارا باشند.

 

 

بهبودی گفت: همین روزها نانوایان به نرخ نان اعتراض دارند؛ چراکه باید افزایش حقوق بعد از سه سال دارا باشند، در نتیجه حاضریم در صورت پرداخت هزینه های نانوایی ها توسط دولت، نان رایگان در اختیار مردم بگذاریم.

 

وی با اشاره به اینکه منطق درستی بر حقوق کارگران نانوایی ها حاکم نیست بر رسیدگی به مشکلات صنف نانوایان تصریح کرد و گفت: اما بهر صورت نانوایان کوشش دارند با ابزارها موجود خوب ترین نان و محصول را در اختیار مردم قرار دهند.